Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hagyjam abba az egyetemet?

Hagyjam abba az egyetemet?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom mit csináljak, néha már magamat szégyellem emiatt. Gimiben jó voltam nyelvekből ezért ez tűnt egyértelműnek, hogy nyelvszakos leszek. Most vagyok elsős, felvettek az ország legjobb egyetemére de én alig járok be csak amire kötelező, utálok ott lenni, nincsenek barátaim... de igazából nem is érdekel az egész, rögtön abbahagynám ha tudnám mi érdekelne helyette (mmint milyen másik szak) de egyszerűen nincs semmi ilyen. Kicsit úgy érzem, "kiégtem" 12 év tanulás után, közben meg szégyellem magamat, hogy nem értékelem a nagy szerencsémet, meg persze a szüleim felé is, tekintve hogy mennyi pénzt és energiát fektettek abba, hogy én ide eljussak!

Normális vagyok? Mit csinálhatnék?


2009. nov. 29. 20:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ez egyik tanárom szerint: "Pázmány Péter egyetemét nevezték el később az ELTÉ-nek... és ezzel minden pozitívumot elmondtam róla.." ^^
2009. nov. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

12.-ben még akartad a bölcsészkart? Ne hari, hogy ezt mondom, de ha már bent vagy csináld is végig, mert így elvettél egy helyet egy olyan jelentkezőtől, aki végig is csinálta volna.. Szóval ne hisztizz, csináld végig és utána is ráérsz gondolkodni mit akarsz, talán addigra rájössz. 1 félév alatt nem köttetik életre szóló barátság, ki lehet bírni azt a néhány napot. Próbálj te is barátkozni, mosolyogj az emberekre, és majd meglátod másképp állnak ők is hozzád. Tudom, könnyű ezt mondani.

Ha a szüleidnek is szeretnél bizonyítani, akkor főleg csináld végig! Nem bántásképp mondom, hanem hogy magadhoztérj :) Anglisztikára jársz? Lesz a kezedben egy felsőfokú nyv, papír, hogy taníthatsz középiskolában, lehetsz tolmács, fordító és 1 tanfolyammal idegenvezető. Akár külföldön is.

A nyelvtudás nagy előny, mindenki elvárja, de keresik is. Az évek alatt majd rájössz konkrétan mi szeretnél lenni. Adj időt magadnak. Menni fog az!

2009. dec. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű dolog ez,valóban.Meg nehéz is segíteni,mert ugye nem ismerlek,nem látom át teljesen a helyzeted,de...Szerintem ha nem szereted a sulit,a szakot,a környezetet akkor inkább érdemesebb lenne váltani.Nagyon nehéz amúgy ilyen fiatalon eldönteni hogy mit is szeretne csinálni az ember.Egy cipőben járunk.Bár én most 20 vagyok,szóval én is kihagytam évet,de majd talán most sikerülni fog,bár még most sem vagyok 100%-ig biztos abban hogy jól döntök-e.Ez szerintem nagy hibája a felsőoktatási rendszernek is,tájékoztatni kéne sokkal alaposabban az embereket arról hogy milyen szakokkal milyen lehetőségek vannak,milyen átképzések stb.,így talán könnyebben tudnánk dönteni.Ha most otthagyod a sulit,arra számítani kell hogy munkát nehezen fogsz találni,bár ez függ attól is hogy milyen helyen laksz,nekem Békés megyében teljesen kilátástalan a helyzet egy érettségivel.Mehetsz mondjuk valamilyen tanfolyamra,vagy lejelentkezel a munkaügyi központban és azon keresztül is lehet menni pár hónapos képésekre,azért kapsz havi 40 ezer ft-ot kb.,csak nem könnyű bekerülni.

Semiképp se szégyeld magad szerintem,sajnos vagyunk ezzel így egy páran,épp elég baj ez nekünk.Remélem sikerül majd döntened hamarosan és nem fogod majd megbánni a döntésed. Kitartás:)

2009. dec. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hagyd abba.

Talán a vacak életet és a kemény munkát nem ismered, de hidd el egy öregebbnek, hogy az élet még sokkal vacakabb lesz. Nem egy leányálom. És még mindig a legkönnyebb végét foghatod egy darabig, amig tanulsz. De nem ez a lényeg, hanem az, hogy ne toldd el most a tanuláshoz való lehetőségedet.

Én most járok 42 évesen a második egyetemre, az előzőt is idén fejeztem be.

Egyrészt fiatal koromban dolgoznom kellett a pénzért, másrészt akkor még nem voltak ilyen farkastörvények, egy középfokú és élhetett kényelmesen és biztosan, másrészt nem voltak egyéni ambícióim, és nagy vágyaim.

Ma már egészen máshogy látom az életet.

Úgy gondolom, hogy diákkorban kell legjobban "dolgoznia" egy embernek. Ezzel alapoz, megtanulja a munkát is, és ettől az időszaktól fogg függni, hogy egész további életében hogyan keresi a kenyerét.

Kicsit pihit tarts (majd vizsgák után) Aztán húzz bele nagyon !

2009. dec. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!