Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fontos nekem a kémia és a fizika?

Fontos nekem a kémia és a fizika?

Figyelt kérdés

Nem szeretem ezek a tárgyakat, nem tervezem, hogy érettségizzek akármelyikből. 10. - be járok, idén van utoljára kémia.

1. Ha nem fakultálok hányadikig van fizika és biológia, vagy ez intézményfüggő?

2. A 11. - es biológia nagyban épül a 10. - es (szerves) kémiára?

3. Az egyetemekre való felvételibe beleszámítanak a 11. - es félévi, 12. -es jegyek?

4. Negatívan érintene, hogyha látnák a felvételin, hogy pl. biológiából egy kevésbé jó jegyem van, még ha az adott egyetemi szaknál nem is számít a tantárgy?

+1. Várható a választásokkal valami komoly oktatási reform, lehet sejteni, hogy milyen?

Előre is köszönöm a rendes válaszokat.


2009. nov. 25. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ha nem akarsz olyan szakra menni ahol kell fizika és kémia,akkor nem kell parázni, nem figyelik.

Ha biosz szakra akarsz menni akkor kell kémia, de az nagyon, fizika is,de abból kevesebb.

igen, a biosz épül a kémiára, pl.sejtbiológiában, de már nem tudom a 11.es biosz milyen

a felvételin beszámítanak azok a jegyek, amiket az egyetem kér, illetve vannak a kötelező tantárgyak (matek pl.) amiket beszámítanak

2009. nov. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1:intézményfüggö,de ált.ban fizika végig,biosz 2.ig,de gimiben végig

2:alig

3:igen

4:nem,ha azok a jegyek nem számítanak annál a szaknál,amire jelentkezel

5:nem tudom,de nem hiszem,hiszen most nem ezzel vannak elfoglalva a nagyokosok.

2009. nov. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint koncentrálhatok más tárgyakra inkább :)
2009. nov. 25. 20:22
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha most még 10.-be jársz, akkor épp beleesel abba a korosztályba, akinek már kell egy választható természetudományos tárgyból is éretségiznie. Tehát olyan szempontból fontos, hogy le tudjál belőle érettségizni. Ha nem ilyen szakon tanulsz tovább, akkor nem fontosak egyébként. A félévi jegyek nem számítanak sehova se, csak az évvégiek, abból is csak az utolsó két év és csupán az 5 tantárgy eredménye.
2010. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, a természettudományos dologra ott lesz a jó öreg (és könnyű) földrajz :D
2010. jan. 7. 08:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajnos az már nme tartozik oda. 4 tárgy közül tudsz választani: kémia, biológia, fizika, természettudomány (valami összevont újdonság). Földrajzot nem választhatod.
2010. jan. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Háát ez kár. Mondjuk úgy is úgy gondoltam, hogy majd matekból és angolból duplázok, szóval annyira nem vészes :) Köszönöm a választ :)
2010. jan. 8. 10:36
 8/11 A kérdező kommentje:
És ha 2011 - ben előrehozott földrajz érettségit tennék akkor lehetne?
2010. jan. 8. 10:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Az számít, hogy mikor felvételizel, nem az, hogy mikor érettségizel.
2010. jan. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2010. jan. 8. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!