Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Be lehet így jutni orvosira?

Be lehet így jutni orvosira?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Annyi lenne a kérdésem lényege, hogy gimiben nem tanultam túl jól, mert nem tudtam mit akarok, a tanároktól csak kaptuk, hogy úgyse visszük semmire stb. Nem érettségiztem ennek ellenére rosszul, mindenem 4-es, 5-ös, csak matekból kaptam hármast.

De az év közi jegyeim egyáltalán nem voltak kiemelkedőek. Őszintén szólva nem tanultam, mert semmi elvárás nem volt. Ezt mostmár sajnos nem bírom visszacsinálni.

Duplázással szeretnék bekerülni, mert sok esélyem van rá, hogy úgy meglesznek a pontjaim (most kell még érettségiznem kémiából és attól függ). Ha bejutok ott nem fognak megítélni a gimnáziumi eredményeim alapján? Mert minden egyetemen ellenőrzik a középiskolás eredményeket.

Persze tudom, hogy a pontok számítanak, de ígyis nagyon sokan kapnak beszólásokat amiatt, hogy duplázással tudnak csak elérni eredményeket.

Elnézést a kusza kérdésért..


2013. dec. 17. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy 2 emelt érettségi kell a bejutáshoz? Egyetemen már senkit nem érdekelnek a korábbi jegyeid.
2013. dec. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 reptoid ***** válasza:

Nemhogy a középsulis eredményed nem érdekel ott senkit, de majd az ottani jegyeidet is leszarja mindenki. Egyetlen ember vagy a több tízezerből az egyetemen. Maximum a szigorlatos tárgyaknál fogják megnézni, hogy a korábbi félévekben milyen eredményt értél el, de ott is csak az adott tárgynál.

Az egyetlen ember, akit érdekelni fog a jegyed, az saját magad leszel. Senki nem fog ott se könnycseppet morzsolni érted, se megtapsolni, hogy hmm ez a gyerek tavaly milyen ügyes volt patológiából :D

2013. dec. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Orvosira két emelt kell. Egy biológiából, és egy fizikából vagy kémiából.

Ha elégedetlen vagy a matekkal, akkor abból is érettségizhetsz még egyszer, csak egy jó tanár kell, akivel átvesztek mindent.

2013. dec. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Mert minden egyetemen ellenőrzik a középiskolás eredményeket. "


Azt nézik meg, hogy azok a jegyek szerepelnek-e benne, amik a papírokon, amiket beadtál a jelentkezéshez. Szerinted ezt mégis ki csinálja?


Az összes professzor összeül az egyetemen, és ezzel töltik az idejüket, Ne röhögtess már.

Senki nem fogja látni a jegyeid....


Amúgy orvosira két emelt kell, remélem tudod.

2013. dec. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Két emelttel.

sok sikert :))

2013. dec. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, tisztában vagyok azzal, hogy két emelt kell. A biológia már megvan és az jól sikerült, szóval már csak a kémia van hátra.

2014. jan. 3. 00:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!