Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Boronkay György Műszaki...

Boronkay György Műszaki Középiskola (Vác) vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 7.-es tanuló vagyok és lenne egy pár kérdésem a suliról. Jó lenne, ha olyanok is írnának akik oda járnak.


- Milyen az iskola? Közösség, felszereltség, tanárok stb.?

- Szerintetek van úgy értelme szakközépbe menni, hogy kitűnő tanuló vagyok, tovváb szeretnék tanulnu egyetemen és műszaki irányba szeretnék indulni?

- Lehetséges szakközépben második degen yelet tanulni?

- Jól felkészít az emelt szintű érettségire (pl. idegen nylevből, matekból, fizikából)?

- Megéri napi 2 órát utazni ebbe az iskolába? Dorogon lakom, koleszba nem akarok menni, mert itthon heti 4 edzésre járok, amit nem szeretnék befejezni. Emellett lehet bírni a sulit? (edzés, utazgatás stb.)



2013. nov. 30. 13:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Bocsi a helyesírási hibákért csak a mobilom rosszalkodik :)

* tovább tanulni, idegen nyelvet

2013. nov. 30. 13:25
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Úgy érzem a válaszaim megfelelőek lesznek a számodra:

1. Az iskola nagyon-nagyon jó, Magyarország legjobb szakközépiskolája. [link] A közösség nagyon jó, normális, intelligens emberekkel vagy körülvéve. A felszereltsége jobb, mint a legtöbb egyetemé. A tanárok korrektek, barátságosak, arra törekednek, hogy a kapcsolatuk jó legyen a diákokkal, és nagyon jól tanítanak.

2. VAN, FŐLEG A BORONKAYBAN! A Budapesti Műszaki Egyetem tartott múlt hónapban tájékoztatót, és a Boronkayból magas a beiskolázási arány. Én most programozó szakon vagyok, és mérnök informatikusnak szeretnék továbbenni.

3. A tavalyi évtől már nem, de lehet, hogy mire Te bekerülsz, újra lehet, semmi sem biztos.

4. Megint csak azt mondom, hogy a Boronkay ebben is a legjobbak között van. Ha 11-ben fizika és matek faktot választasz, és rendesen tanulsz, szinte kirázod a kisujjadból az emelt szintű érettségiket. A nyelvvel ugyanez a helyzet, de itt ajánlom, hogy elsőnek a szakmai nyelvi előkészítőt jelöld majd be (a humánt is bejelölheted, csak ott nem biztos, hogy átvesznek szakmai képzésre a NYEK-es év után).

5. MEGÉRI! 40 km-re lakok az iskolától, napi 2-2,5 órát utazok, edzés mellet is tudsz járni, de a Boronkayban is vannak jó edzések.

Összességében nagyon ajánlom, ha kíváncsi vagy még valamire, és szeretnéd, hogy segítsek, nyugodtan írj privátot!

2013. nov. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2. * továbbmenni

4. * Annyit még elfelejtettem leírni, hogy azért érdemes a nyelvi előkészítőt választanod (ez természetesen angol), mert heti 14-16 (az adott évtől függ) angolórával a nulláról haladó szintre jutsz el az év végére (ahogy én tettem).

2013. nov. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi ezt a kimerítő vàlaszt. Lehetséges, hogy oda fogok jelentkezni.

Csak egy "problémám" van: nagyon szeretem és szeretném tanulni (akár emelt szinten) az idegen nyelveket (akár 2-t). Na mindegy, ez nem tart vissza a Boronkay- tól. :D

2013. nov. 30. 20:18
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez esetben nyelvi előkészítőből átmehetsz az angol-német kéttannyelvű gimnáziumba, vagy pedig a sima gimnáziumba, az angol kéttannyelvű képzést jelen pillanatban nem látom. Az iskolában jövő évben lehetnek változások, szóval lehet, hogy jövőre többféle osztályt indítanak, majd meglátod. :)
2013. nov. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
0%
Csak akkor jó, ha kifejezetten műszaki/programozó szakon akarsz továbbmenni, jobban jársz, ha a Madáchba mész, onnan bármerre el lehet még menni, ráadásul az egyik legjobb gimnázium Pest megyében, remek közösséggel és kiemelkedően jó tanári karral
2013. dec. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
22%
A Madáchban alap a 2 nyelv, választhatsz angol, német, francia, olasz, spanyol, korábban orosz nyelvek közül.
2013. dec. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre annyit szeretnék reagálni, hogy a Boronkay gimnáziumi része sokkal több lehetőséget nyújt, és megkockáztatom, hogy a vegyész illetve a programozó szak is, mint a Madách. A gimnáziumban itt is alap a két nyelv.
2013. dec. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Madáchban semmire nem jutsz a két nyelvvel, több ismerősöm jár/járt oda(amíg át nem ment a Boronkayba), se az angolt, se a spanyolt nem tudták megtanítani nekik, azóta is "tanulnak" spanyolul, olaszul stb. Mellesleg lehet, hogy a Madách az egyik legjobb gimi a megyében, de a Boronkay meg a legjobb szakközépiskola az országban(hivatalosan is) :)
2014. jan. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Még annyival egészíteném ki az előttem szólót, hogy az országos listán a gimnáziumoknál az első 25-ben is benne van a Boronkay. :D
2014. jan. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!