Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy gimisnek illik egyetemre...

Egy gimisnek illik egyetemre mennie érettségi után?

Figyelt kérdés

egy középerős gimibe járok. szakközépiskolában kezdtem, mert általánosban nem voltak jók a jegyeim, és a felvételim sem sikerült túlzottan jól. de nagyon összeszedtem magam, jó jegyeim lettek, és átiratkoztam 10.-től gimibe. most vagyok 11.-es.


igazából most nem vagyok túl jó tanuló, sőt, utálok tanulni. vágyálmaim voltak egyetemet illetően, de letettem róluk: OKJ-zni akarok érettségi után.


az osztályból szinte mindenki egyetemre fog/akar menni. kb 3an vagyunk, akik nem. egy kicsit lelkiismeret furdalásom van, de lehet, hogy inkább csak kötelességtudat. a családom egyetemistának szánt, de elfogadják, hogy nem leszek az.:) csak ha már valaki egy jó gimibe jár, akkor illene egyetemre mennie, nem? vagy csak én gondolom így?


2013. nov. 13. 21:03
 1/7 anonim válasza:
Mi akarsz lenni? Ha szakács, akkor nyílván nem egyetemre mész, mert azt nem ott tanítják. Ha jogász, akkor egyetem.
2013. nov. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
olyat szeretnék, amit OKJ-val tudok elérni, de nem ez volt a kérdés
2013. nov. 13. 21:16
 3/7 anonim válasza:

Ez elég furcsa hozzáállás :S


Amúgy meg igen, egy gimisnek illik továbbtanulni.

2013. nov. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki arra menjen tovább, amerre akar. Ha elment specmatra, de később rájött, hogy ő mégis szakács akar lenni, akkor legyen szakács.
2013. nov. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy mivel akarsz foglalkozni : )
2013. nov. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
két dolog érdekelne, egyikhez egyetem kell a másikhoz OKJ. az OKJ-t választom :) nekem nem pálya a 10 évig való kemény tanulás... 2 év bőven elég :) (gimivel együtt 4)
2013. nov. 14. 15:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nem illendőség kérdése. Ha nem akarsz egyetemre menni, akkor ne menj. Ha nem akarod, úgyis kiraknak, vagy otthagyod magadtól egy idő után, akkor fizetheted vissza a féléveket és még mások elől is elvetted a lehetőséget, akik tényleg oda akartak menni. Azt csináld, amihez kedved van, ne törődj a többiekkel.
2013. nov. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!