Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan illik köszönni a volt...

Hogyan illik köszönni a volt tanárodnak 10 évvel az érettségi után?

Figyelt kérdés

Ha tegyük fel, csak 10 év a korkülönbség köztetek, te huszonéves vagy, ő harmincas. A találkozás vagy a beszélgetés során tegeződni vagy magázódni kell?

Meg kell várni amíg ő ajánlja fel a tegeződést?


2013. febr. 28. 17:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Magázódni, és neki kell felajánlania.
2013. febr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A napszaknak megfelelöen köszönni és magázni. Ha akarja, akkor majd ö felajánlja a tegezödést.
2013. febr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Át kell menni az utca másik oldalára! Hahaha...
2013. febr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az ilyen fiatalabb korú tanárok többsége (sőt néhány középkorú is) az érettségi vizsga után felajánlotta, hogy tegeződjünk. Aki ezt nem tette meg magától, azt magázom.
2013. febr. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
0%
Én letegezem ! Attól,hogy tanár nem fogom magázni.
2013. febr. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
5/5 nem arról van szó hogy tanár vagy nem.... hanem a korkülönbség, és tisztelet ....
2013. febr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
0%
Jó akkor tegyük fel hogy vagy 30 éves és csókolomot köszönsz egy 40 évesnek? Mert szerintem 10 év egyáltalán nem nagy korkülönbség!
2013. febr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem csókolomot, ez csak a kisgyerekek esetén, vagy az idős, gyerekkor óta ismert rokonok, ismerősök esetén elfogadható!

Jó reggel/estét/napot kívánok, tanár úr/nő! - Ez lenne a legudvariasabb. Ha felajánlja a tegeződést, akkor tessék tegezni...

2013. febr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es, nem tudom, mit dolgozol, ha dolgozol, de te talán letegezel minden idegen embert, aki nem sokkal idősebb nálad?
2013. febr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Volt már olyan tanárom, aki fiatalabb volt nálam, eszembe se jutott volna tegezni, amíg ő fel nem ajánlotta. Nem kell hasra esni senki előtt, csak azért, mert tanár (mondom ezt tanárként), de tudomásul kell venni, hogy tanárként ő az intézményt, ahol tanít, képviseli, és ahhoz, hogy ez működjön, kell a kölcsönös (!) tisztelet bizonyos szintje. Szomorúan látom, hogy ezt hajlamos néha mindkét fél elfelejteni. Nekem is volt olyan tanárom, aki felajánlotta (elfogadtam, és örömmel vettem), volt, aki pedig nem (tudomásul vettem és alkalmazkodtam a kéréséhez).
2013. febr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!