Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Három napot jártam eddig...

Három napot jártam eddig egyetemre, de már most elegem van az egészből. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2013. szept. 8. 08:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sok ember van, aki bejárós, és sokára ér haza. Ezen azért felnőtt fejjel szerintem túl tudod magad tenni. Sok ember van, aki ennyit dolgozik, és nem csak három napot egy héten. Ahhoz pedig, hogy megértsd a matekot és fizikát, sajnos tanulni kell, és nagyon nagyon sokat gyakorolni. Ha nem megy magadtól, üljetek össze többen, vagy kérjetek meg egy felsőbb évest, hogy segítsen. Mérnöki karokon ez másképp nem megy, egyedül esélyed sincs.
2013. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Majd kövi félévben jobb órarended lesz. Amúgy én sosem bántam, ha sokáig bent kell lennem, ha volt jó társaság. Legalább nem otthon unatkoztam.

Az anyag meg nem lesz kínai ha tanulod. Nekem sok tárgyról akkor esett le, hogy ez nem is kínai, amikor vizsgák előtt tényleg nekifeküdtem.

2013. szept. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én is mérnöknek tanulok. Mindig abban bíztam, hogy na majd a következő félév jobb lesz. Hát jelentem ez a 7. félévem és még mindig ugyanolyan sz*r az órarendem. :D Hozzá kell szokni!

Én is bejárós vagyok, ehhez az életformához meg pláne hozzá kell szokni, mert enyhén agytépő, ha felelek reggel, becaplatok órára és ott közli a tanár, hogy hát ő igazából nem küldött üzenetet, de lenne egy kis dolga és reméli nem baj de a mai óra elmarad. A kolisoknak nálunk jó, mert 2 perc a kollégium, de a bejárósok ilyenkor anyáznak igen sűrűn... Ha pl az az órán 8-11-ig lett volna és 11-től van a következő, akkor haza sem tudok menni, mert ha van is úgy buszom, kb leszállok a buszról és szállhatok is vissza, hogy hazaérjek. Na ezek sokkal rosszabbak mint az, ha későn érek haza!

Ha vannak lyukasóráid akkor azokra később készülhetsz úgy, hogy az alatt tanulsz valamit, vagy évközizel.

Az, hogy kínai előfordul másnál is. Majd hozzászoksz!

Bele fogsz rázódni ebbe, megszokod, nem kell már rögtön az elején hisztizni, mert attól nem leszel előrébb! Mi lesz veled ha tornyosulnak majd a kínai beadandóid és így kell naphosszat suliban ülnöd? :)


Egyébként az első félévem nekem is brutálisan telt, az első zh-imon sorra megbuktam, de aztán szép lassan rájöttem hogyan kell itt tanulni, jegyzetelni, hogyan lehet haladni, mikor érdemes segítséget kérni és kitől, így szépen megnyugodtak a kedélyek és már a finishben vagyok. Mondhatni túl nagy meglepetések már nem érhetnek. Nyugi, lesz ennél még rosszabb is!

2013. szept. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!