Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME vagy a Széchényi egyetem...

A BME vagy a Széchényi egyetem járműmérnökijét válasszam?

Figyelt kérdés
azt tudom hogy a BME-nek ugye sokkal nagyobb híre van, meg sokkal közelebb is van hozzám,de mindenhol azt olvastam, hogy hogy a BME-n a járműmérnöki az nagyon kemény. Győrbe is ennyire vészes a helyzet? Az is ilyen nehéz vagy azt valamivel könnyebb elvégezni?

2013. szept. 7. 21:06
1 2
 11/13 Zsigmond Kapita'ny ***** válasza:
44%

Ezt jó tudni, ugyanis én ma eldöntöttem hogy nincs szükségem a BME-re, ott hagyom a p'csába...


Szóval most valami hasonlót tervezek végezni, csak máshol, ahol teljesíthetőbb. Miskolc és Győr volt a két hely amit mondtak/amiről olvastam, de ha Győr hasonlóan szar, és hozzám mérten az ország másik sarkában van, akkor muszáj leszek Miskolc mellett dönteni.


Egyetlen kérdéses dolog van, hogy Miskolci diplomával fogok-e vajon érni valamit?


Tudnál mondani valami okosat kedves előző hozzászóló?



-Megjegyzésem a bizonytalanság okára az, hogy eduline on pár perce olvastam, hogy egy BME-s gépész átlag 220 at keres, egy ÓBUDAI! gépész 210-et, egy Miskolci pedig csak 174-et nettóba? Ennyire gyenge lenne Miskolc? Én eddig fordítva hittem

2013. nov. 18. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Szerintem teljesen mindegy, hogy hova mész(az elfogadottabb helyek körül), mert úgyis mindenhol rongyosra szopatnak. Max annyi, hogy egyik helyen könnyebben el tudod végezni 1-2 év csúszással, máshol meg annyira nem. De ha az a célod, hogy 7 félév alatt meglegyen a BSc, mindenhol meg kell érte szenvedni rendesen. Afelől sincsenek kétségeim, hogy Miskolcon is ugyan ilyen kb a helyzet.

Olyan szempontból is mindegy, hogy melyik helyre mész, hogy mindkettővel tudsz találni normális munkahelyet. Miskolci mérnök diploma is nagyon elismert, és a győri is jobbak közé tartozik. Az hogy hol szerezted a diplomádat az első munkahelynél számít valamennyit, de ott se az minden. Inkább arra érdemes gyúrni, hogy oda érdemes menni tanulni, ahol később lesz munkahelyed és szívesen élnél.

Azok a kereseti statisztikák azért nem érnek sokat, mert amikor te elmész dolgozni végzés után, a te fizetésed nem annak a függvényében változik, hogy hol végeztél. Ilyen nincsen, ez nem a valóság. Annak függvényében változik, hogy hol, milyen régióban és milyen cégnél dolgozol. Tehát, ha te Budapesten végzel, nagy valószínűséggel ott is fogsz munkába állni, és Budapesten a legnagyobb az átlagfizetés minden területen. Pl ezért vannak szép számok budapesti egyetemek statisztikájában. Ha te elmész dolgozni az alföld csücskébe te nem kapsz 200-at nettóba kezdő mérnökként, mert te Budapesten végeztél :D

Tehát a leghatékonyabb szempontok intézményválasztásnál:

1, Ne legyen gánya hely, munkaerőpiaci felmérésekben ne szerepeljen rosszul(nem a felvi meg eduline rangsorok meg a mari néni mit mond hogy ez nagyon jó egyetem)

2, Legalább annyira fontos, hogy lehetőleg szerint oda menj tanulni, ahol később szívesen is dolgoznál(mert akkor az egyetemen keresztül meg gyakorlati helyeken keresztül könnyebben kaphatsz állást ott a környéken, bekerülhetsz a régióban a legjobb munkahelyekre)

3, Nyilvánvalóan érdemes utána járni, hogy az adott régió/városnak milyen gazdasági, munkaerőpiaci kilátásai vannak a szakmádat meg úgy mindent tekintve(segítség képpen a legjobb helyzet jelenleg és legjobb kilátások hol vannak gépész és rokon területeken: Budapest és régiója, Nyugat Mo. és Győr régió)

4, Ha nem akarsz itthon maradni, dolgozni, akkor mindegy, csak normális helyre, ahol tudsz fejlődni

2013. nov. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Zsigmond Kapita'ny ***** válasza:

Köszi, ez elég sok dolgot tisztáz. Időközben rájöttem, hogy a gépészmérnök diploma gyakorlatilag sokkal több helyen elfogadott, és még jobban is járok vele, ha azt végzem el, mint a járműmérnökit, sokkal több lehetőség lesz előttem.


A BME nekem nagyon nem tetszik nehézség szempontjából, tehát megpróbálom Miskolcot, Győr érdekelne de a távolság miatt nem fog összejönni, és Miskolcról jó dolgokat hallottam, egyszóval, elvégzem, munkaügyileg pedig szerintem szerepel elég erősen a lehetőségek között az, hogy kimegyek például Németországba dolgozni, mert itt úgysem kapnék sehol sem elég fizetést ahhoz, hogy a jövőbeli céljaimat elérjem.


Mindezt összevetve, fölösleges Pesten lennem, véleményem szerint, ha más nem, akkor Miskolcon végzek, és megpróbálok elhelyezkedni Pesten, bár egyebek iránt én nagyon nem akarok Pesten élni, mert hosszú távon számomra kibírhatatlan... Akkor már inkább Győr, erre viszont még lesz fél évem, addigra kitisztulnak majd a dolgok :)

2013. nov. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!