Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME vagy a Széchényi egyetem...

A BME vagy a Széchényi egyetem járműmérnökijét válasszam?

Figyelt kérdés
azt tudom hogy a BME-nek ugye sokkal nagyobb híre van, meg sokkal közelebb is van hozzám,de mindenhol azt olvastam, hogy hogy a BME-n a járműmérnöki az nagyon kemény. Győrbe is ennyire vészes a helyzet? Az is ilyen nehéz vagy azt valamivel könnyebb elvégezni?

2013. szept. 7. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
A győri képzés is nehéz, de van két nagy előnye a BME-hez képest: egyrészt gyakorlatiasabb a képzés, másrészt az egész tanszéket az Audi gyár szponzorálja, ami köztudottan egy járműipari cég. Szóval szerintem innentől nem kérdéses, hogy melyiket válaszd.
2013. szept. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne kérdéses?


A munkaerőpiac megítélése szerint biztos vagyok benne, hogy a BME-n lévő szak előrébb helyezkedik el a Széchényi egyetemtől. Elhelyezkedni meg BME-s végzettséggel is el lehet az Audinál. Nézd meg hogy hol milyen szakirányok indulnak, gondolkodj el rajta, hogy mivel is szeretnél foglalkozni.

2013. szept. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A BME-n is Audis projektek futnak, ez nem nagy érv. Viszont az összes szak kemény, ezért van értéke is. Nyilván sehol nem úgy megy, hogy könnyű de rögtön felvesznek utánna király helyekre...
2013. szept. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Akármelyik helyen végzel valószínű nem lesz problémád az elhelyezkedéssel, mert pl csak BME-én meg SZE-én van egyetemi szintű(MSc) járműves szak, illetve Pest és Győr régió a gép- és járműipar fellegvára Mo.-on. A kettőt összehasonlítani az tudná, aki mindkét helyen tanulta. Én gépész szakon vagy Széchenyin, eddigi tapasztalataim szerint a gépészhez képest kicsit könnyebb talán főleg a tanárleosztás miatt BSc-én. De ne ez legyen mérvadó, mert az tud majd jó helyen elhelyezkedni és bent maradni akinek hasznos nyelv- és szakmai tudása is van nem csak a diplomáját lobogtatja. Meg persze azért a piac által elismertebb intézményt célszerű választani, de legfőképp annak a függvényében, hogy hol szeretnél majd dolgozni és elhelyezkedni!
2013. szept. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Előbbi hozzászóló vagyok.


Amúgy meg az Audira nem érdemes annyira rápörögni mindenkinek, mert az tévhit, hogy innen mindenkit "felszippant". Rengeteg lehetőség van az Audin kívül is, amik színvonalas munkahelyek, de a legjobbak kerülnek be oda a legjobb tanulmányi eredményekkel. Meg az Audihoz elengedhetetlen a stabil német nyelvtudás.

2013. szept. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

hát én úgy voltam vele hogy bme azért biztos a legnehezebb, de hát ezek szerint mégse olyan biztos...

1 gimiből oda menő embernek ajánlatos elvégezni előtte valamit, amit pl csak szakközépbe tanítanak gimibe nem? gondolok itt műszaki rajzolásra vagy ábrázoló geometriára.

mert többször hallottam már hogy alapul vették hogy ezt tudja az ember aztán szívtak mint a torkos borz

2013. szept. 8. 20:11
 7/13 anonim ***** válasza:

A BME-n mindent megtanítanak még a legalapabb dolgokat is(pl szorzás/osztás). Semmi hátrányod nem lehet, ha nincs meg bizonyos előismereted.

Hülyeség paráznod.

2013. szept. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Zsigmond Kapita'ny ***** válasza:
45%

Nem bírom ki.. :D


Oké, van az, hogy a BME -n mindent megtanítanak, én ezt inkább úgy mondanám, hogy a BME-n mindent meg kell tanulnod, és akkor reménykedhetsz a kettesben, talán.


Persze igen, van az az ismerős, aki reggel 8/10-től 4-ig bent van előadáson, hazamegy, napi 2 órát tanul csak az aznapi anyagból, + a ZH-ra isten tudja mikor, és azt már meg se kérdezem tőle hogy mikor szokott pl enni, már ha ugye feltételezzük hogy nem kőgazdag és nem telik minden nap gyorskajáldára, és lehet én vagyok a kakukktojás, de én valahogy igénylem hogy ne csak tanulásból, tanulásból, és napi 6 óra alvásból, meg néha evésből álljon az életem, szóval ja, egy felháborodott BME-s mondandóját olvashattad pillanatnyilag.


Egyébként annyira nem szar, leszámítva azt, hogy ilyeneket kéne tudni 1. félév 2. hónap végére:


[link]



És akkor van ez..


[link]



stb ;)

2013. nov. 17. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én Győrben vagyok és közel ez a helyzet, mint amit írt az előbbi kollega. Lehet meglepő, de nem csak a bme-én tanítanak analízis alatt analízist, és itt is hasonló dolgok vannak, mint amiket belinkeltél. Igaz én gépész vagyok(de mindegy egy kutya kb, talán a járműveseknél kicsit lightosabb a tanárleosztás) az első 2-3 hetet leszámítva szeptemberben, 1x voltam otthon(200km-re lakok), minden hétvégén fent vagyok, hogy tudjak tanulni, barátnőmmel 1 hónapja nem találkoztam szintén ez miatt, és a tét az, hogy SIKERÜLHESSEN egyáltalán minden tantárgy, amit a tanrend szerint vettem fel, és "elvileg" egy félév alatt teljesíthető. Hát majd kiderül, hogy ilyen áron egyáltalán lehetséges-e, de egyáltalán nem úgy tűnik.(úgy, hogy 450 ponttal jöttem ide, tanultam emelt matekot, fizikát meg szakmait verseny szinten)
2013. nov. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És nem friss hús vagyok, ez a 2. évem tehát tudom mi a dörgés.
2013. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!