Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME Villamosmérnöki Kar - mik...

BME Villamosmérnöki Kar - mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Villamosmérnöki pályán gondolkodom, fizika-matek emelt szinten tervezem az érettségit. Viszont még nem tudom, melyik főiskolára/egyetemre menjek.

Sok mindent hallottam már eddig a BME-ről...

Igazából az érdekelne, hogy oda járó diákoknak milyen tapasztalatai vannak a teljesíthetőségről, a tananyag mennyiségéről, és hogy mennyire "nyúzzák", terhelik vele agyon a diákokat? Félreértés ne essék, nem a lustaságomat akarom kritika elé kitenni, mert nekem inkább sokszor azzal van gondom, hogy túlzásba viszem a tanulást, azaz az egészségem rovására.

Szóval, nem tudom, hogy mennyivel másabb az ottani egyetemi élet, mint a középiskolai? Mert néha úgy érzem, hogy a tananyag és a megtanulására adott szűkös idő a határaimat feszegeti. Gyakran érzem úgy, hogy nincs elég idő "megemészteni", igazán magamévá tenni a tanultakat, mert már rohanunk is tovább.



2013. szept. 7. 19:58
 1/9 anonim válasza:
24%

NAGYON NEHÉZ!

Óriási lépcső van a középiskolai és az egyetemi szint között.

Viszont ha végig tudod csinálni a BME-t, az ország legjobb egyetemét végezted el.

2013. szept. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Nehéz, de ha jó emelt matek és fizika érettségit tudsz tenni, akkor számodra biztosan teljesíthető. Nem kell hinni azoknak, akik szerint "lehetetlen" mintatanterv szerint elvégezni.


Az idővel nem hiszem hogy gondod lenne (már ha odafigyelsz a prioritásokra, azaz előbb a tanulás, aztán a buli), alapvetően az egyetemen sokkal inkább te határozod meg, hogy milyen tempóban haladsz az anyaggal, mint középiskolában. A BME-VIK úgy működik, hogy jellemzően 6 kötelező tárgyad van egy félévben: ebből 2 olyan, hogy a folyamatos félévközi teljesítményed alapján kapsz jegyet, ezeknél értelemszerűen érdemes úgy haladni az anyaggal, ahogyan a tanár tanítja. A másik 4-nél viszont a jegyedet teljesen, vagy nagy részben egy decemberi/januári vizsga határozza meg, addigra kell megemésztened az anyagot.

2013. szept. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utóbbi értékes választ. Ez azért megnyugtató, hogy nem "lehetetlen" teljesíteni. Gondolom, te a VIK-ra jársz... Az a 2 tantárgy, amelyikből egész évben írnak dolgozatokat, az az elején a matek és a fizika? Többektől hallottam, hogy leginkább ezekre kell ráállni.
2013. szept. 9. 19:50
 4/9 A kérdező kommentje:
Tonali, megkérhetlek, hogy egy kicsit fejtsd ki jobban azt, hogy "Óriási lépcső van a középiskolai és az egyetemi szint között."? Gondolom, az elmélet természetesen sokkal magasabb szintűbb, ez így is van jól. Te is ezt értetted alatta, vagy valami mást is? Kíváncsi vagyok a véleményedre.
2013. szept. 9. 20:03
 5/9 anonim válasza:
24%

Bocs, de én nem vagyok annyira bennfentes, nekem "csak" a gyerekeim jártak a BME-re, egyik a villanykaron végzett. Azt láttam, hogy nagyon komolyan kell venni a tanulást. Még ha úgy látszik is, hogy te osztod be az idődet, mikor miből vizsgázol, a kreditekkel nagyon el lehet úszni.

Első évben félévkor az induló kétszáz főből nyomtalanul eltűnik vagy nyolcvan. Jó részük már vizsgára sem mehet, mert nem képes teljesíteni a követelményeket.

A következő nagy bukfenc harmadévben van, ha a hallgatónak nincsenek meg a kreditpontjai, és szembesül azzal, hogy végleg el kell hagynia az egyetemet. Voltak már ebből nagy tragédiák.

2013. szept. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Én a gépészkarra járok, de úgy hallottam a VIK nagyon nehéz.

A BME-n a képzés nagyon elméleti jellegű, ezért nehezebb, egy főiskola lehet, hogy a gyakorlatban jobban hasznosítható tudást ad.

Én meggondolnám a Kandót is az Óbudai Egyetemen.

2013. okt. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, a Kandó a másik, amelyiken gondolkodom. Úgy hallottam, hogy ott jobb a gyakorlati oktatás, nagyon felszerelt a laboruk.

És te a gépészmérnöki kart milyennek látod?

2013. okt. 5. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

A gépész karon is nagyon elméleti az oktatás.

Aki komoly tervező, fejlesztő mérnök akar lenni egy tervezőirodában és mesterképzést is akar végezni, annak jó választás a BME.

De becslésem szerint a felvetteknek csak 2/3-a végzi el az alapképzést (általában 1-2 félév csúszással) és 1/3-a a mesterképzést.


Aki megelégszik egy főiskolai/BSC diplomával, annak talán érdemesebb egy gyakorlatiasabb oktatási intézményt választani (bár nem igazán ismerem, hogy máshol milyenek a képzések).


Ha az elektronika, programozás, automatizálás mellett a gépészet is érdekel, akkor a mechatronikai mérnök szak jó választás lehet.

2013. okt. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Végül elvégezted?
2019. nov. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!