Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2013 Informatika érettségi?

2013 Informatika érettségi?

Figyelt kérdés

Valaki meg tudná mondani hogy Office 2010-ben hogyan kellett volna megoldani:


1)[word) Hogy kellett megoldani hogy a nyíl befoglaló téglalapja 1,5×3,5 cm méretű legyen! Hol kell beállítani?


"8. A felsorolás mellett egy lefelé mutató szürke és fekete közötti színátmenetes, vékony, fekete szegélyű nyilat helyezzen el! A nyíl befoglaló téglalapja 1,5×3,5 cm méretű legyen!

Mellé egy szegély nélküli dobozba írja be a „Széntartalom” szót 16 pontos betűmérettel; forgassa el a mintának megfelelően! A szöveg sortörés nélkül látszódjon, és igazítsa a nyílhoz képest függőlegesen középre!"


2)[excel] Hogy kellett a függőleges tengelyt úgy beállítani, hogy értékei 0%-100% közé essen? És azt hogy tengelyfelirata "népesség aránya" legyen?


"14. Készítsen oszlopdiagramot, amely tartalmazza, hogy az egyes országok lakosságának hány százaléka beszél legalább egy idegen nyelvet! A diagram címe legyen „Legalább egy idegen nyelvet beszél – 2012”, a vízszintes tengelyről pedig valamennyi ország nevét le lehessen olvasni! A diagramhoz ne tartozzon jelmagyarázat! Állítsa be úgy a függőleges tengelyt, hogy annak lehetséges értékei 0% és 100% közé essenek, a tengely felirata pedig a „népesség aránya” legyen!"


2013. máj. 26. 17:07
 1/1 anonim válasza:

Hát én ugyan 2003-assal érettségiztem (idén), de minden csak a logikus gondolkodáson múlott


1) lent a rajzeszközöknél (ha nincs ott akkor: nézet-->eszköztárak-->rajzolás) kiválasztottam az alakzatoknál a nyilat ott a megfelelőt... rajzoltam egy random nyilat amit utána beállítottam, hogy a mérete keresztbe 1,5 hosszra pedig 3,5 legyen (duplakattintás a nyílon-->méret és ott...), így egy pont ekkora téglalapba bele is fért volna, hisz ezek az adatok a téglalap oldalaival egyenlőek. A nyilat el kellett venni az úgynevezett vászonról (az a nagy rajzdoboz-téglalap ami mögötte van) elteszed a nyilat valahova (tökmindegy) majd visszakattintasz oda ahol doboz volt és a doboz szélére kattintva egy 'delete'-tel kitörlöd, hogy ez a későbbiekben ne okozzon gondod (ez fontos mert lehet hogy bizonyos formázásokat nem enged enélkül!!!). Most már oda rakod a nyilat ahova akarod


8.Ugyanúgy megcsináltam a nyilat...(leveszem a vászonról stb...) aztán duplakattintás a nyílon-->színek vonalak-->kitöltési effektus, ott kiválasztod, hogy kétszínű, és beállítod a megfelelő színeket.

Ha ez kész, akkor beszúrás--->szövegdoboz... és beírod.. (a kisebbik dobozt megint csak el kell tenni a vászonról és kitörölni az alatta lévőt a fenti módon, utána megint da teszed a kisdobozt ahova akarod. Kijelölöd a szöveget és aztán formátum-->szövegirány... és kiválasztod a megfelelőt. Aztán pedig formázod 16 pontosra... Majd duplakattintás a szövegdobozon-->színek,vonalak-->vonal színe: nincs vonal


2)excel: amikor megcsináltad a táblázatot. ott ahol bal oldalt kiírta a a számokat duplakattintás az egyiken (mondjuk a 100-on) és rámész a skálára és ott beállítod hogy a fő lépték 10 legyen és a maximum az pedig 100 8a többivel ne foglalkozz - kis lépték ebben a feladatban nem játszik szerepet)!

A tengelyfeliratot pedig a diagram létrehozása során tudod beállítani a 3. lépésnél az első, azaz címek fülön az Értéktengely(Y) csak beírod hogy "népesség aránya".


Ez ugyan a 2003-as volt mert én abban csináltam, de remélem azért segítettem valamennyit.

2013. jún. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!