Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Esti gimibe lesz esélyem...

Esti gimibe lesz esélyem legalább olyan jó érettségit írnom, mint nappalin?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy kevesebb óraszám, meg más képzés, a tanárok kevesebbet foglalkoznak a diákkal. De van rá esély, ha odateszem magam, és tanulok?
2013. máj. 8. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az érettségi ugyan az, csak ott magadnak kell megoldanod a tanulást többnyire, a tanárok csak kiadják amit kell tudni, meg leadnak pár olyan anyagot amit jobb ha velük veszel át és ennyi.

Sokan dolgoznak mellette és nem érnek rá minden nap órákra bejárni, ezért is van estin és kevesebb is az óraszám.

Ha elég időt szánsz a tanulásra akkor simán lehet egy nagyon jó érettségid is akár, egyik ismerősöm csak azért jár estire mert két tárgyból is akar javítani, de ő csak őszire akar elmenni, mert az utóbbi időben sok munkája volt és nem volt ideje felkészülni rá.

Ha azt akarod hogy jó legyen célszerű külön tanárhoz is járnod matekból is mert amit estin adnak az nagyon kevés, én akihez jártam külön órákra mondta hogy a tanítványai többsége esti gimibe jár és nagyon keveset adnak le és a többségét nekik kell megtanulniuk. Tehát én a matekot javaslom meg még azt is ami nem megy igazán.

Magyart, törit simán meglehet tanulni az idegen nyelv kissé bonyolultabb igazából az is csak gyakorlás kérdése, de a nyelvtan részéből nem árt ha kérsz segítséget mert sokan szokták kavarni azt.

2013. máj. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, a matektól én is tartok, mindig is abból voltam a leggyengébb (erős 3as), de ez tanártól is függ, mert úgy hallottam, a suliba ahova szeretnék jelentkezni, heti 1x van korrep olyan tantárgyakból, amik nehezen mennek. Még az érdekelne, hogy az érettségire ugye ugyanolyan felkészítést kapunk, mint amit a nappalisok, csak belesűrítve heti 2-3 alkalomba?

2013. máj. 8. 10:36
 3/4 anonim válasza:
Ugyan olyat, de nem annyira reszleteset. Estin erettsegire keszitenek fel, nem egyetemre, tehat itt nem az a cel, hogy jo hanem csak, hogy legyen egy erettsegid.
2013. máj. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én estire járok és szerintem mindenből meglesz az ötös érettségim, most vagyok épp a közepében, holnap még angol, de eddig minden jó. föciből már van egy előrehozottam, az 90% lett. persze ezért tenni kellett, munka mellett esténként tanulni, itt megmondják mit tanulj, mit kell tudni, te meg hazamész, és megtanulod. minden rajtad múlik. a tanárok nem varázslók, kevesebb óraszámban nem tudnak mindent átadni.
2013. máj. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!