Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire tudtátok a mai...

Mennyire tudtátok a mai magyar érettségit?

Figyelt kérdés
Nekem a szövegértésnél nem volt elég időm

2013. máj. 6. 11:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A szövegértést az utolsó percben fejeztem be, kicsit meg voltam rémülve :D Érdekes szöveg volt, de a táblázat szerintem elég zavaró volt, én először írtam az áthúzott részekbe, aztán arra következtettem, hogy valószínűleg oda mégsem kell, úgyhogy kihúztam őket. Jó lenne tudni, mi van azzal valójában :D

Aztán, én az érvelést akartam eredetileg, de csak a Candide jutott az eszembe, mint epikai mű amiben utaznak, szóval inkább a novellát választottam, egyébként is érdekes volt. Kicsit kevesebb, mint öt oldalt írtam, talán arról írhattam volna bővebben, hogy a felosztásnak mi volt a jelentősége, de őszintén arról nem sok minden jutott az eszembe :)

2013. máj. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nehéz volt a szövegértés, meg inkább az volt a baj, hogy a táblázatos feladattal sok idő elment.

Nekem ott 25-30 pontom lesz kb. mert nem mindegyik válaszra emlékszem.

Az ágrajznál én is C-t írtam, de elvileg a B a jó.


A szövegalkotásnál az elbeszélést választottam, nagyon féltem, hogy nem jól értelmezem a feladatot, mert túl könnyűnek találtam :D

Olyanokat írtam bele kb. mint a nem hivatalos megoldókulcs példájában van.

2013. máj. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 makeurownhappiness válasza:
összehasonlítást.szerintetek az nagy baj ha ódának írtam a kettőt az emelkedett hangnem miatt?:/ a többi minden jó a javítókulcs alapján de inkább az ódai magaslat jutott eszembe nagy izgalmamban:/
2013. máj. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!