Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudnék egy 90%-os...

Hogyan tudnék egy 90%-os magyar és töri érettségit összehozni (középszinten)?

Figyelt kérdés
Hogyan, miből tanuljak? Milyen feladatokat csináljak?
2012. jan. 15. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt találsz korábbi érettségi feladatokat javítási útmutatóval.

[link]

Ezeket érdemes gyakorolni.


A közép töri egy vicc. Józan paraszti ésszel, zéró tárgyi tudással meg lehet csinálni 90% körül. Szóval elsősorban a magyarra koncentrálj.

2012. jan. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bensdorp ***** válasza:
60%

A töri érettségi pontosan olyan, ahogy az előttem szól leírta. IQ-ból 0 előismerettel 90%.

Magyar fogalmazásra pedig olyan értékelést fogsz kapni a magyar tanárodtól, amilyen teljesítményt a gimnáziumi éveid során produkáltál.

Szóval ezekre nem nagyon van mit készülni, csak a magad megnyugtatása végett nézegesd az elmúlt évek feladatsorait!

2012. jan. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát zéró tudással senki nem fog 5ösre leérettségizni töriből, az fix. Nem a teszten fog elbukni, hanem az esszéken... Mert oda kell a megfelelő tudás.

De tényleg amúgy, nagy készülsé nélkül sztem egy 4es összehozható.

Én mindig is nyitott voltam a világra, érdekelt a töri és szívesen tanultam. Érettségi előtt odatettem magam és 95% os lett. Én azt ajánlom, hogy több forrásból is tanulj. Tanuld meg az órai vázlatot, majd ovlasd hozzá a könyvet is, illetve nekem a történelmi filmek is sokat segítettek :) valamint az ismeretterjesztő, konkrét témával foglalkozó könyvek.

Sokat kell gyakorolni a tesztekeet, az oh.gov.hun fentvannak a régi érettségik, azokat csinálgasd.

az esszékre is nagy hangsúlyt kell fektetni. Rengeteget lehet tanulni az előző érettségik megoldásából. Mert az esszéírásnak külön taktikája van. Tér idő elhelyezés, stb. Nagyon figyelni kell hogy meg tudd jóra írni. Gyakorolj sokat magadtól de majd biztos a suliban is csináljátok. Én jóformán magamat készítettem fel az esszékre, mert suliba nem maradt rá idő.


Sok sikert!

2012. jan. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak viszonyításképpen:


Én egy 100%-ig reál beállítottságú ember vagyok, töri órákon általában aludtam, nagyon ritkán odafigyeltem. A témazárókra tanulgattam azért, de végül mindig puskáztam (mert volt rá lehetőség) és így mindig 4-es 5-ös voltam. Érettségire (írásbelire) EGY ÁRVA SZÓT NEM TANULTAM! Így írtam 78%-ot.

Majd szóbeli előtt elolvastam egyszer az összes tételt, és végül ugyanúgy 78% maradt az eredményem.


A magyar az neccesebb. Nagyban függ a tanárodtól, ezért én azt javaslom, írj meg néhány régebbi érettségit és add oda neki hogy javítsa ki.

2012. jan. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!