Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért követelnek a magyar...

Miért követelnek a magyar tanárok nyugati bérszínvonalt ha a minőség színvonal gyakorlatilag olyan balkáni, hogy hihetetlen?

Figyelt kérdés

1-2 tanár van az egész iskolában aki csak egy kicsit is megpróbál tenni azért, ami egyébként a dolga lenne. Oké, hogy leadja azt a szar anyagot, de aztán tanulja meg mindenki úgy ahogy akarja?

Ha valaki kicsit lemarad lehetne segíteni, de nem lofaxt, nézd meg otthon járj utána.

Voltam ilyen cserediák programban németekénél, hát komolyan ég és föld a szint ...


2012. jan. 13. 00:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Sajna amíg azok mennek tanárnak, akiket máshova nem vesznek fel vagy csak egy hely kell nekik ahol még 5-6 évig el lehet lébecolni, addig nem lesznek jó szakemberek. Tényleg kb. 20% akar igazából tanár lenni, a többiek meg azért, mert nincs jobb ötletük, de a diplomához ragaszkodnak. Az ilyenből hogy lehetne jó tanár?
2012. jan. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon igazatok van, Én azt mondom hogy át kéne alakítani ezt az egészet. Legyen kevesebb tanár / kevesebb óra , de adjanak ki minden tantárgyhoz ORSZÁGOS könyveket, amik korrektük LEÍRNAK mindent közép vagy felső szinten. Így lehetne otthon is tanulni, és nem kellene felvenni a LUSTA tanárokat azért hogy a diákok be tudjanak valahova ülni melegedni. Vagy csak szelektálják jobban a tanárokat, és így a fizetés is nőne, oktatási színvonal is javulna.


Mi szaksulinkban 1 vicc a szakmai tantárgyak oktatási minősége, más iskolában alap órán oktatják ilyen szinten, nem szaktárgyként. Így marad az itthoni tanulás, szabadidőm rovására.

1 jó tanárunk volt, de minden óráról késett 10-25 perceket, mert ő az Igazgató és sok dolga van. De így is többet tanultunk a maradék 20 percben mint a mostani tanárral 1 hónap alatt :) Bocs az offért.

2012. jan. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem pontosan a bérezéssel van a gond. ilyen kevés pénz mellett befásulnak, és amíg azért kell ráncolni a homlokukat, hogy miből fizesse ki a gázt, addig nem lehet elvárni tőlük a 100%-os türelmet, hiába tanár. talán ha meg lenne fizetve, ahhoz mérten csinálná a munkáját. persze igen, vannak borzasztó tanárok, amit sosem fogok megérteni, de nagyon sokan valamikor még szuperlelkesek voltak.
2012. jan. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Lehet hogy te jársz rossz intézménybe. Mert az ipariban sok a bunkó ott minek erőltessék meg magukat. Gimiben v szkiban kicsit más a helyzet.
2012. jan. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet hogy azért, mert elvégzett egy egyetemet ami azért

nem kis teljesítmény, és lehet h nem egy takarító béréért akar dolgozni. Ha lesz diplomád megérted, ha nem akkor meg soha nem érted meg.

2012. jan. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
és most mi van, hogy egyetemet végzett? szerintem én is megtudnám csinálni amit ő tesz...
2012. jan. 13. 01:26
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal a magyar tanárok nem követelnek havi fél és egymillió között összeget a munkájukért. Ugyanis a nyugati bérszínvonal ekkora.


Igazából most mi a problémád? A tanár dolga az, hogy leadja a "szar anyagot", magyarázzon, esetleg példákat mutasson be.


"de aztán tanulja meg mindenki úgy ahogy akarja"

Pontosan, iskola után szépen hazamész, és megtanulod, amit órán vettetek. Ha nem megy, ne erőltesd, nem muszáj mindenkinek művelt embernek lennie. Vagy mindenkihez menjen házhoz a tanár, és rágja a szájába az anyagot mintha dedósok lennének?


"Ha valaki kicsit lemarad lehetne segíteni, de nem lofaxt, nézd meg otthon járj utána."

Ha valaki kicsit lemarad, annak két oka lehet. Egy, lusta volt az előző anyagot is megtanulni, és most nem érti az újat. Ez ne már a tanár hibája legyen. Kettő, lassú a felfogása, vagy konkrétan meghaladja az értelmi képességét az anyag. Ezeken tényleg segíthetne a tanár, de az sem megoldás, ha az egész óra azzal megy el, hogy a gyengéknek magyarázza a már leadott anyagot.

Az otthon utánanézés egyébként sem egy rossz dolog, úgy tudom, a nyugati oktatási rendszer éppen az önálló problémamegoldást preferálja. Ne várd azt, hogy minden egyes információt a tanár a szádba rágjon, mert ez az életben nem így megy.


"Meg a kurv@ anyád..."

Kurv@ anyád neked...


"Voltam ilyen cserediák programban németekénél, hát komolyan ég és föld a szint ..."

Ez csak személyes vélemény, de csodálkozom, hogy kiküldtek cserediákprogramra. A kérdésed alapján nem az értelmes típus benyomását kelted.

2012. jan. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%
Én nem tudom hogy te hol voltál cserediák Németországban de hogy egészen érdekes a tapasztalatod az is biztos.Én 2 éve járok itt iskolába és azt kell hogy mondjam most figyelj...A magyar oktatás mérföldekkel színvonalasabb mint a német.Egy elit gimnáziumba járok ha érdekel le is írom a nevét hogy nehogy az legyen hogy "a német ipari biztos olyan".Itthon 6 osztályosba jártam.Utáltam tanulni mit ne mondjak de ami rám ragadt azzal is mérföldekkel kulturáltabb,tájékozottabb vagyok mint ők,nem is beszélve a tananyaghoz is sokkal többet konyítok mint a németek.A lexikális tudásuk kutya füle a miénkhez képest.Persze ha neked az a színvonal hogy órán olvasgatsz aztán tök primitív kérdésekre válaszolsz majd otthon írsz egy fogalmazást akkor nem vitázhatok.(megjegyezném hogy a német és a magyar oktatást butaság összehasonlítani hiszen annyira különböző a struktúra,óraterv stb.) Emellett én egyszer sem hallottam hogy bármelyik tanár 3-500.000-s fizetést akarna de lehet hogy én nem olvastam eleget.Belinkelnéd?Szerintem csak annyi bért szeretnének amiből meglehet élni.Nem túl nagy kérés de mégis lehetetlen valamiért.
2012. jan. 13. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Két dolog lehetséges. Vagy csak rossz tanárokat fogtál ki ami nem túl valószínű, vagy túl lusta vagy és könnyebb bemesélni magadnak ,hogy a tanárok rosszak mint azt ,hogy szart se tanulsz. A német oktatásban(általános és középiskolai szinten) kisebbek a követelmények mint nálunk ezért ott gondolom könnyeben boldogultál és így örömmel nyugtáztad ,hogy a magyar oktatás a szar, ezzel felmentve magad a lustaság ténye alól. Bár intelligenciába se lehetsz éppen a topon. Azt állítod ,hogy rosszak a magyar tanárok. És szerinted ezzel az indokkal legyen alacsony a fizetésük Pont ,hogy a magasabb fizetések orvosolnának egy ilyen problémát. Nagyobb fizetések mellett sokkal több ember gondolkodna el a tanári pályán így eleve több jelentkező közül lehetne válogatni. Ráadásul a megnövekedett létszám versenyhelyzetet is teremtene ami kiszűrné a rendszerből az általad említett rossz tanárokat. Bár szerintem eleve nincs akkora probléma a tanárokkal mint amiről te beszélsz. Vannak rossz tanárok elismerem, de a többséggel nincsen gond. Egy tanár leadja az anyagot ha a diák rákérdez valamire akkor a tanár segít neki, tapasztalataim alapján a legtöbb tanár ilyen. Így már csak annyi a dolga a diáknak ,hogy tanuljon is. Ja ,hogy ahhoz meg már lusta? Hát ez az ő baja.
2012. jan. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az én szüleim tanárok, akik szívesen tanítanának, ha lenne kit. Csakhogy manapság az iskola tele van mindenféle csököttagyú degenerálttal, akiket nem lehet fegyelmezni (a szülő dolga lenne nevelni elsősorban), mert ha rosszul nézel rájuk, állhatsz a szőnyeg szélére, mert te leszel a rossz. Idegeskednek ezerrel, és meg sem fizetik, holott azt mondták, régen nagyon élvezték, szívesen csinálták.

Persze vannak rossz tanárok, de sok jó is, mint például volt általános iskolai matektanárom, aki remekül magyarázott, mégis sírva menekült ki a teremből, mikor egyik alkalommal már nem bírta tovább. Hozzáteszem, legalább 20 éve a pályán volt már.

2012. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!