Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mért kell minden hülyeséget...

Mért kell minden hülyeséget belemagyarázni valamibe?

Figyelt kérdés

Irodalom órán?

Egy író ír egy olyat hogy "Leesett a falevél" akkor már az irodalom tanár elkezd magyarázni mindenféle hülyeséget hogy:

ez kifejezni a kornak a durvaságát és a szenvedését a költőnek, jellemzi a szerelemvágyat Erzsibe,de hogy esik le a költő mélybe sülyedéset jellemzi!


Ez csak egy példa volt hogy sokszor két három szóba mi mindent belemagyaráznak!De minek lehet hogy nem is jelent semmit és lehet hogy mást jelent mert ezer féle dolgot rá lehet mondani!



2013. ápr. 22. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Pedig hidd el, sokszor a költők rébuszokban írják a verseiket.

Az, hogy "leesett a falevél", az mást jelenthet, mint az, hogy "leesett egy falevél".

Ha "egy falevél leesik", akkor nem történik semmi tulajdonképpen, megy minden a maga útján tovább.

De, ha "a falevél esik le", akkor ennek már értelme van.

Hogy ez az értelem mi, azt persze egyedül csak a költő tudhatja, de az biztos, hogy szimbolikusan a költő hangulatát jelezheti.

Tudjuk, hogy a leesett falevél az ősz közeledtét, a szomorúságot, az elmúlást jelentheti.

Ebbe belefér a költő szenvedése, vagy szerelemvágy Erzsi felé, ami esetleg viszonzatlan.


Egyébként érdekelne, hogy melyik versről van itt szó, talán a vers alapján több mindent meg lehetne érteni.

Azt csak úgy megjegyzem, hogy az irodalomtanár nem hasraütés-szerűen magyarázza a versek értelmét, neki ez van előírva.

Valahol, valakik ezeket a verseket értelmezték, és sajnos szegény diákoknak ezt így kell megtanulni.

2013. ápr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
NA erről beszélek én! :D
2013. ápr. 22. 12:00
 3/9 A kérdező kommentje:
Amúgy csak kitaláltam ezt "Leesett a falevél" dolgot példa ként!
2013. ápr. 22. 12:01
 4/9 anonim ***** válasza:
De látod, a "Leesett a falevélbe" is mennyi mindent bele lehet magyarázni. :)
2013. ápr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez az erről beszélek!:D

És ezt csak úgy írtam... ha költő lennék és ezzel írnék egy verset hogy "Leesett a falevél" biztos belemagyaráznának mindent pedig csak úgy írtam mert így jött ki jól vagy a tavaszról írok!

Sok szegény költő versébe is mindent belemagyaráznak pedig lehet hogy csak úgy írta!

2013. ápr. 22. 13:07
 6/9 anonim ***** válasza:
De szerintem sosem jelentjük ki, úgy konkrétan, hogy márpedig ez így van, hanem úgy, hogy kifejezHETI... jelentHETI...
2013. ápr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jah csak pl. ha érettségi vizsgán a te elméletedet mondod el akkor már nem jó!Vagyis jelenti és már nem igaz a jelentheti!
2013. ápr. 22. 21:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Tavaly történt: a magyar tanár kitalálta, hogy elemezzünk dalszövegeket dolgozat gyanánt. Kihúztam Zorántól a Volt egy tánc szövegét. Előtte pár héttel néztem róla egy műsort (Rocklexikon volt azt hiszem) szóval ismertem a háttértörténetét. Évszámokkal leírtam mindent két oldalon keresztül, egyest adott, mert félreértelmeztem: azt írtam, amit a szerző és az előadó mondott a szövegről :)

Erről ennyit :D

2013. ápr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Naugye! :D
2013. ápr. 22. 22:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!