Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építőmérnök, BME vagy baja?

Építőmérnök, BME vagy baja?

Figyelt kérdés

Építőmérnök szeretnék lenni azon belül is vizes szakirányban. Ebből adódóan elsősorban bajára gondoltam, ott van nagy hagyománya ennek a szaknak. Arról már elég sokat tudok.

Viszont a BME-n annyira nem tiszta még, hogy mi is van.

Ott ahogy nézem infrastruktúra részen belül lehet még szakosodni. Bár nekem már ez is fura, hogy így össze vannak vonva, és becsúszik bár feleslegesnek vélt óra.

De a lényeg, hogy BME-n milyen a vizes szak? Település vagy területi? Ahogy néztem az alapképzésbe inkább területi lenne de a mesterképzésbe meg már települési inkább. Nekem ez kicsit fura.

Baján viszont már eleve alapképzésben lehet választani, hogy melyik irányba tanuljon az ember.

Tudom, hogy BME csak egy nevesebb egyetem, meg ugye Baja egy Bp-hez képest, de egy kisebb főiskolának is azért vannak előnyei, szóval én most csak is a szakma részre lennék kíváncsi.

Hogy akkor BME-n végül is mi van, és megéri ott tanulni ha ez a szak érdekel?



2013. márc. 30. 19:47
 1/7 anonim válasza:

Én a bajai főiskola mellett döntöttem, nem csak a távolság és a ponthatárok miatt, hanem ,mert én inkább kisebb főiskolákat preferálom. Építőmérnök szakra jelentkeztem (vízgazdálkodás).Az iskola jövő tanévtől a veszprémi Pannon Egyetem kirendelt építőmérnöki kara ként fut tovább.

Úgy tudom, külön tanszék is van vízgazdálkodásra Pesten, azt nem tudom,hogy már alapképzéssel lehet e arra specializálódni,vagy majd csak később.

2013. márc. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom BME-n, infrastruktúrán belül vízimérnöknek hívják a területi vízgazdálkodó szerű mérnököket és talán ami a települési vízgazdálkodást ott leginkább lefedi az a települési mérnök. Az mesterképzésükről elég össze-vissza infóm van, így azt nem is adnám tovább, mert teljesen más, amit én olvastam és amit hallottam, nem tudom mi az igazság. (Annyi biztos, hogy valamilyen formában mindkét irányt lehet tanulni mesterképzésen is)


Nehéz lenne tanácsot adni abban, hogy melyikkel jársz jobban. Aki nem ismeri a bajai képzést, annak kb az a reakciója, hogy "EJF, az mi?". :)

Sok pro és kontra érvet lehet állítani a két iskola között. Ha maga a képzés tetszene itt is ott is, akkor dönts a hely és pénz alapján. A szakmában a BME-nek egyértelműen neve van, de hál'istennek Bajával más intézmény nem igen veszi fel a versenyt, a szakirányú munkaadók nagyon jól ismerik a főiskolát, az ország minden területén dolgoznak EJF-en végzett mérnökök, tehát ilyen szempontból sem érdemes szerintem túlspilázni a dolgot.

Baján egyértelműen "olcsóbb az élet", relative kicsi a főiskola, egy évfolyam 30-40 főből áll max, mindenki ismer mindenkit, tudod kihez kell fordulni, ha gond van és talán azért is, mert ilyen alacsony a képzési létszám a legtöbb tanár is abszolút segítőkész. A kollégium szép és új, nem mellesleg tök jó helyen van, diákélet van, ellenben városi buli nagyon kevés. Punnyadt, de nagyon szép város Baja. Szerintem bármelyik végzőst megkérdezed, nagyon kevés olyat találsz, aki megbánta, hogy ide jött. :)


Elfogult vagyok, gondolom ezt leszűrted. A lényeg az, hogyha nyüzsgésre, nagy egyetemi életre, rengeteg emberre vágysz, akkor a BME-t javasolnám (illetve talán ha közelebb van, akkor is érdemes). Ha nyugi párti vagy, a kisebb csoportokat, családias légkört kedveled inkább, ahol nem csak egy kód vagy a tanároknak, akkor Baja.

2013. márc. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát igen én is így gondolom. Leginkább csak azért jött fel BME is mert tanárom mondta, hogy szerinte oda kéne mennem, gondoltam akkor utána nézek, hogy tudjak véleményt mondani.
2013. ápr. 1. 02:02
 4/7 anonim válasza:

Gondolom nem vagy még végzős,mert akkor már be kellett adnod a jelentkezésed. Akkor meg van még időd átgondolni : )

(első válaszoló)

2013. ápr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát én építőre járok a BME-n, a vizes szakirány az inrán belül a településen van. De ugye neked is végig kell szenvedned magad az alapozó tárgyakon (3 félév matek, statika, sziltan, dinamika...), de alaptárgy a hidrológia és a hidraulika I. is. Személy szerint nem vagyok oda a vizes tárgyakért, meg amúgy is szerkezetes vagyok, és nem elfogultságból, de az infrastruktúra sokkal könnyebb, mint a szerkezet. A társaság egyébként kiváló, sok közösségépítő program van, én kolis (Vásárhelyi) vagyok, így tényleg mindenből ki tudom venni a részem, és segítőkész mindenki, szerintem vállad be te is! Jah, és nem mellesleg hozzánk jár Tibi atya is! :D
2013. máj. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jajj de nem szeretem ezt a "sokkal könnyebb" témát. :D Kérdés, hogy kinek mi a nehéz. :) Nekem biztos nehéz lenne a szerkezetes szakirány, mert utálom a vele járó tárgyakat. Ellenben, a maga nehézségeivel együtt imádom a vizes irányt, mert ezért vagyok oda meg vissza! :) Más meg máshogy van vele.

Nálunk a két szakirány között is megy az oltás, hogy kinek milyen nehéz, mintha annyira belelátnánk más tanulmányaiba. Amennyire rálátásom van én nem tartom abszolút könnyűnek a mi dolgunkat, a másik vizes irányba meg nem látok annyira bele, az ő dolguk, bár tény, hogy többet hesszelnek a tv előtt, mint mi! :D

Egyébként, mint írtam én Baján tanulok. Ide akkor érdemes jönni, ha valaki kifejezetten vízre akar szakosodni. Ebben a szakmában a bajai főiskola kifejezetten elismert, tudják a vizes cégek, hogy ebben a témában az innen kikerülő szakemberek nagy része felkészült. Míg mondjuk az is tény, hogyha egy statikus céghez mennél a bajai diplomáddal, akkor lehet körberöhögnek! :D Egyszerűen másra élezik ki itt a dolgokat első évtől kezdve, ennyi. :)

2013. máj. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, inkább Bajára megyek. Köszi mindenkinek az infót :D
2013. máj. 26. 23:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!