Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építőmérnöki, vagy gépészmérnö...

Építőmérnöki, vagy gépészmérnöki szakot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
BME-re szeretnék jövőre felvételizni, valószínűleg felvennének (kissé pesszimista számítással 400 pontot érnék el kb.), csak még nem döntöttem el melyikre kéne menni. Egy elég jó gimiben tanulok fizika szakon, szóval fizikával nem lenne bajom, matek is viszonylag megy, viszont rajzolni, programozni nem tudok. Pro és kontrákat mondanátok légyszi? Ilyenekre gondolok, hogy szak nehézsége, keresettség, fizetés, stb

2012. szept. 17. 23:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Mintha olvastam volna valahol olyat hogy ha épitőmérnökire akarsz menni akkor meg kell felelni egy elég kemény rajzalkalmassági vizsgán. Pont egy BME-s diák mondta, tehát ha nem tudsz rajzolni akkor szerintem felejtős.
2012. szept. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én építőn vagyok a BME-n, nálunk nincs rajzalkalmassági, az az építészeknél van. Viszont nekünk is kell rajzolni, sok egyéb más mellett. Nálunk azért nincs alkalmassági, mert nincs szabadkézi rajz, "csak" szerkesztgetős, ún. építőmérnöki ábrázolás, szóval itt is sokat kell rajzolni, de elvileg mindenki képes rá, kézügyesség nem nagyon kell, csak precízség, de az nagyon. Egyébként a gépésszel szerintem valamivel könnyebb elhelyezkedni, legalábbis a mostani gazdasági helyzetben, de engem az valahogy sosem vonzott, de ez mellékes. Nálunk a statika/szil.tan/stb. van túlsúlyban a GPK-n meg inkább a dinamika. Autocad mindkettőhöz kell, de totál az alapoktól kezdik. Egyébként a gimis matekkal meg fizikával nem sokra fogsz menni, persze nem árt, ha van érzéked, de itt tök új anyagot veszünk, sok a tantárgy, sok a házi, sok a ZH, sok az ED, sok a vizsga, szóval egész félévben hajtani kell, mint az állat, különben repülsz vagy 10 év alatt végzed el... Sok a követelmény, de ha tényleg szorgalmas vagy, és utánajársz a dolgoknak, kérsz segítséget, időben elkezded a házikat, akkor menni fog. Egyébként az első féléves építőmérnöki tantárgyak: ép.kémia, statika, hidrológia, geológia, geodézia, analízis 1 (ez a matek), ép.ábrázolás, műszaki infó, kb. ennyi, már nem tudom pontosan, persze ez a mintatanterv, de a BME-n úgy is azzal kezdesz, mivel tankörök vannak.
2012. szept. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: Köszi a kimerítő választ, szerintem mindkettővel jól járnék, úgyhogy a gépészmérnökit jelölöm előre, mert ott van ismerős és meggyőzött tegnap(szerinte nem olyan nehéz, mint mondják és jól érzi magát) Természetesen ment a zöld kéz :)


1. válaszoló: Köszi, hogy segíteni próbáltál

2012. szept. 21. 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!