Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen ötletnek tartanátok a...

EagleHUN kérdése:

Milyen ötletnek tartanátok a következőt?

Figyelt kérdés

Általános iskola alsó tagozatában kellene bevezetni hogy több kötelezően választható kiegészítő oktatási anyag közül 3db-ot kellene kiválasztani minden gyereknek (szabadon).

Ezek a következőek lennének: Úszás (ami jelenleg is van), székely-magyar rovásírás, sakk, íjászat, lovaglás, agyagozás(korongozás), fafaragás, hímzés...


Ennek az ötletemnek a jelentősége abban rejlik hogy egyrészt bővítené a kisiskolások érdeklődési körét, másrészt hagyományőrzési szempontból előbbre vinné az országot (később is folytatja mint hobbit), és egyben nem hagyna kihalni pár talán még ma is hasznos mesterséget, illetve még némelyik sport is egyben, ami meg ugye hasznos. (úszóbajnok, sakkbajnok lesz, lesz utánpótlás...)


Ezek a foglalkozások nem lennének a tanagyagok szerves részei, az önkormányzatok szerveznék, a helyi adottságoknak megfelelően. Az iskolának és tanároknak csak annyi dolga lenne hogy a helyszínre kísér és felügyel. Tehát ahol van fafaragó és mondjuk elvállal 10 gyereket heti 1-2 alkalommal, vagy ahol van lovasoktatás (pónikkal kezdenének a biztonság miatt), vagy ahol van strand ott lehet úszni...

Persze 3 -nál több helyi lehetőséget kell felderíteni hogy legyen értelme a "választás" lehetőségének.


És biztos meg lehetne találni olyan jóindulatú embereket akik többé kevésbé ingyen vagy nagyon olcsón fölvállalnak ilyesmit.


Szerintem csak a törvénykezés (oktatásügy) és szervezés kérdése hogy megvalósulhatna-e.


Szerintetek?



2013. febr. 28. 21:25
 1/10 intrepid ***** válasza:
54%
Gratulálok, újból feltaláltad a "szakkör-t".
2013. febr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ennyire azért nem kell elvontnak lenni. semmit nem kell kötelezően választhatóvá tenni. aki nem akarja csinálni, az úgysem lesz hagyományőrző, aki meg akarja, az fogja.


én is jártam citerázni, agyagozni, cserkész voltam, néptáncra is jártam. és nagyon sok osztálytársam is. ennek ellenére ma már egyiket sem űzöm.

2013. febr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Gratulálok, újból feltaláltad a "szakkör-t""


Ez egy kicsit több lenne annál, ha átgondolod.

2013. febr. 28. 22:20
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem is kell hogy későbbre is megmaradjon. Ennek a lényege az lenne hogy megismertetni dolgokkal, aztán majd eldönti hogy mit akar.

Mondjuk azt mondják hogy lovas nemzet vagyunk meg hogy a nyilainktól rettegtek régen. Hány gyerek tanul lovagolni? Hány gyerek tanul íjászkodni?

Persze úszni mindenkit megtanítanak (nem mintha nem lenne fontos), de igazi tengerünk sincs.

2013. febr. 28. 22:23
 5/10 anonim ***** válasza:
akkor már inkább a magyar történelem tanítására fordítanék nagyobb figyelmet.
2013. márc. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezek jó ötletek, hiszen lenne választási lehetőség, mindenki találna olyat, ami érdekli, és olyan szakkörökre is járhatnának a gyerekek, amelyeknek egy részét, egyébként nem tudnák a szülők fizetni, de így állami támogatással már igen. (Ilyen pl. a lovaglás, táncok, sportok, amik igencsak drágák). A kézműves szakkörökre meg sok helyen nincs lehetőség, így ezen lehetne változtatni. (Én pl. régóta szeretnék varrni tanulni, de nincs még fizetős tanfolyam sem a közelben).


Szerintem nem csak a kisiskolások számára kéne biztosítani a kedvezményes tanulást, hanem idősebbeknek is, bár ekkor már nem lenne kötelező).

2013. márc. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5-ös, te jártál mostanában iskolába? A magyar történelem tananyag egy rendes általános iskolában és gimnáziumban olyan sok, hogy már így is nehéz megtanulni mindent, nem tudom hány heti óraszámba férne bele egy bővítéssel. (Bár szívesen tanulnám, mondjuk az irodalom helyett, mert annak aztán semmi értelme.)
2013. márc. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én írtam a magyar töriset, még most is iskolába járok (12.). én ezt úgy írtam, hogy ha már a gyereket kötelezzük mégtöbb foglalkozásra az iskolai órászámokon felül, akkor legyen a magyar történelem részletesen leadva nekik. mert siralmas. és igen, kritikán aluli, hogy milyen kis óraszámban nyomatják már a történelmet, míg az irodalmat agybafőbe. de mindegy, ezt csak megjegyeztem, hogy szerintem nem lovagolni kellene, ha már valamit kötelezővé teszünk.
2013. márc. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk elég jól oktatják, sajnálom hogy nálatok nem. Igaz, középszinten csak 3 óra van egy héten (3 egy érettségire készülős), szívesen cserélném meg a heti 5! óraszámú magyarral.
2013. márc. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
* + egy
2013. márc. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!