Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinusra járók, segítene...

Corvinusra járók, segítene valaki?

Figyelt kérdés
Emberi erőforrásokra vagy gazdálkodási és menedzsmentre szeretnék jelentkezni, milyenek a tanárok,követelmények? BGF-hez képest milyen? Nekem sajnos túl nehéz volt, azért váltanék :/
2013. febr. 22. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem akarok paraszt lenni, de ha a BGF-et nem végezted el, mert "túl nehéz volt", akkor esetleg érdemes átgondolni, hogy valóban ezt a pályát akarod-e választani. Vannak könnyebb főiskolai és egyetemi képzések.


A Corvinus alapvetően elméletibb képzéseket nyújt, mint a BGF; van, akinek ez jó hír, van, akinek rossz. A HR a Közgazdaságtudományi Karon van, ezért valószínűleg erősebb módszertani képzést kapsz (én is K-Karon vagyok, de más szakon), a GM pedig a Gazdálkodástudományi Karon, ahol könnyebb a matek és a módszertan.


Ha feltétlenül úgy döntesz, hogy közgazdász akarsz lenni, akkor inkább az alapján dönts, hogy melyik terület érdekel jobban. Olvasgass szakleírásokat. Sok sikert!:)

2013. febr. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"A HR a Közgazdaságtudományi Karon van, ezért valószínűleg erősebb módszertani képzést kapsz (én is K-Karon vagyok, de más szakon)"


Ezt erősen kétlem, szerintem inkább strukturális okokból került a HR a K-karra - értsd, G-kar kicsordul a sokféle szaktól, K-karon relatíve kevesebb szak kevesebb induló fővel, de a pénz legalább annyira kell oda is, na meg ott fogynak is a diákok. Aztán persze lehet, nincs igazam, de ha megnézed az órarendjüket, elég sok mindenben egyszerűen csak külön tartanak nekik órát (pl. matek). Szóval én a komolyabb módszertani stb. képzéstől nem tartanék, sőt, megkockáztatom, hogy jobban elmegy T-karos viszonylatba.

2013. márc. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!