Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi vizsgatárgyak...

Érettségi vizsgatárgyak érettségi pontokba való számítása, hogy is van jól?

Figyelt kérdés

Ha arab, vagy héber nyelvi szakot akarok választani valamelyik Bölcsész karon akkor abba beleszámít a:

.......

Magyar nyelv és irodalom vagy történelem

és

Idegen nyelv érettségin.

Egy vizsgatárgyat emelt szinten kell teljesíteni.

.......


Úgy számoltam, hogy emeletezek történelemből, és ha az nem is sikerül jól(de 45% felett) akkor megkapom érte a többletpontot, de az érettségi pontoknál az idegen nyelvet és a magyart számolja bele.

Az szeretném megkérdezni, hogy ez így rendben van?

Mert csináltam egy tesztet a felvi kalkulátoron és az Idegen nyelvet és a történelmet (a magyar helyett) vette figyelembe.



2013. febr. 12. 17:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Más szóval ha a töri emelet 50% a Magyar 86% a Német 90% akkor is a töri és a német számít bele? Benne van mind három a Érettségi vizsgatárgyakban ahhoz a szakhoz.
2013. febr. 12. 17:09
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindig az számít bele, ami neked a jobb:

Ha töri emelted 50% és mellé a Magyar 86% a Német 90%, feltéve, hogy nincs több többletpontod, csak töriből emelteztél, akkor duplázás esetén ha a töri számítana akkor: (50+90)*2+50 azaz 330 pontod lenne,

míg a magyart és németet beszámítva 352 pontod, tehát az utóbbi számítana ebben az esetben.

2013. febr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

És úgy hogy a töriért megkapom az 50+ pontot és a Magyart meg a Németet számolják bele? az nem lehet (86+90)*2=352+50=402

Mert mind három beleszámít.

2013. febr. 12. 17:34
 4/4 anonim ***** válasza:
nem kapod meg az 50 pontot, csak azért kapsz 50 pontot, amit felvételi tárgyként beszámíttatsz, azért "csak" 352-t számoltam ki neked :)
2013. febr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!