Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért hurrogják le manapság...

Miért hurrogják le manapság azt, aki még szeretne tanulni egyetemen vagy főiskolán?

Figyelt kérdés

Olvastam már nem egy kérdésre a válaszokat, amiben lehurrogják azt, aki egyetemista vagy főiskolás. Azzal a címszóval, hogy "úgy sem megy vele semmire" meg, hogy "azt hiszik, hogy ha kikerülnek milyen fasza lesz minden"...stb.

Én is egyetemre járok de nem hiszem azt, hogy fasza lesz minden ha vége lesz, nagyon jól tudom, hogy mindenhova tapasztalat kell és nem egyszerű munkát találni. De mégis úgy gondolom, hogy tanulok mert szeretek tanulni, szeretem, hogy nem vagyok egy paraszt, aki még nem is járt ilyen hely közelében. Nem szeretném ha kikerülök az életbe akkor semmihez ne legyen gógyim.

És igenis vannak szerintem olyan szakok, amikben jól el lehet helyezkedni. Azzal egyet értek, hogy a közgazdász, jogász...marketing...stb szakmák már telítettek de azért van kivétel ezek között is, akik ezekkel helyezkedtek el nagyon jó helyekre.

Én bízok benne még mindig, hogy ha végzek könnyebben el tudok helyezkedni diplomával és nyelvtudással.

Nektek mi a véleményetek erről?

Normális válaszokat kérek.


2009. aug. 27. 13:00
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

" már szinte mindenkit felvesznek egyetemre de szerintem, akik nem oda valók vagy kihullanak "


El kell keserítselek. Nem hullanak ki. Ismerek pályájára alkalmatlan tanító-óvónőket. Ismerek olyat aki nem orvosnak, nővérnek való, ismerek olyat aki minden csak mérnök nem. Szóval sík hülyeként is lehet ma már valaki diplomás ember.

2009. okt. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Persze lehet, de nekem szánt szándékom, hogy ne ezek közé tartozzak!! A többi meg nem érdekel. És szerintem most már zárjuk le ezt a témát mert bármibe bele lehet kötni és nekem már nincs se hangulatom se időm ilyeneken vitatkozni!!
2009. okt. 6. 11:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!