Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért hurrogják le manapság...

Miért hurrogják le manapság azt, aki még szeretne tanulni egyetemen vagy főiskolán?

Figyelt kérdés

Olvastam már nem egy kérdésre a válaszokat, amiben lehurrogják azt, aki egyetemista vagy főiskolás. Azzal a címszóval, hogy "úgy sem megy vele semmire" meg, hogy "azt hiszik, hogy ha kikerülnek milyen fasza lesz minden"...stb.

Én is egyetemre járok de nem hiszem azt, hogy fasza lesz minden ha vége lesz, nagyon jól tudom, hogy mindenhova tapasztalat kell és nem egyszerű munkát találni. De mégis úgy gondolom, hogy tanulok mert szeretek tanulni, szeretem, hogy nem vagyok egy paraszt, aki még nem is járt ilyen hely közelében. Nem szeretném ha kikerülök az életbe akkor semmihez ne legyen gógyim.

És igenis vannak szerintem olyan szakok, amikben jól el lehet helyezkedni. Azzal egyet értek, hogy a közgazdász, jogász...marketing...stb szakmák már telítettek de azért van kivétel ezek között is, akik ezekkel helyezkedtek el nagyon jó helyekre.

Én bízok benne még mindig, hogy ha végzek könnyebben el tudok helyezkedni diplomával és nyelvtudással.

Nektek mi a véleményetek erről?

Normális válaszokat kérek.


2009. aug. 27. 13:00
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
0%
Nagyon f@sza, hogy leparasztozod, aki nem egyetemre jár. Basszus, ha nem lennének kétkezi dolgozók, mégis miből zabálnál?
2009. okt. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Tudod majd amikor végzel és szembesülsz azzal a ténnyel,hogy hiába van diplomád, majd rá jössz miért tartják sokan ingyenélőnek a diplomásokat.



S nem az a baj ebben az országban,hogy vannak diplomások és nem diplomások. Nem lenne az sem baj,hogy egyiket hülyének ( bocsánat) a másikat nagyképűnek ( bocsi ezért is) mondják. Ki nem fütyüli le ha a becsületes munkának van becsülete?


De ma a becsületes kétkezi munka csak robot, a becsületes diplomás meg nem létezik azt mondják...


Vagyis mit akarok m mondani? Diplomás és szakmunkás közt ez az egész mesterségesen gerjesztett és fokozott dolog. Olvasd el a történelem azon fejezeteit, melyek a 40-50 év kommunizmusról szólnak hazánkban.


Én azt tanultam, és tanítom a gyerekeimnek, hogy mindegy mijük van szakma, vagy diploma szeressék azt.


Egyesek szerint az életvégéig tartó tanulás egyenlő az életvégéig való eltartatással ,ezért utálják a diplomásokat. El sem tudják képzelni, ohgy valaki a másod diplomáját, vagy akár az elsőt munka és gyerek mellett szerzi meg, úgy esetleg, ohgy előadáson ki kell mennie, mert szoptat.Mert nincs aki vigyázzon a gyerkőcére, mert pl a férje is dolgozik stb..

A szakmunkásokat pedig azért nézik le, mert azt gondolják a debilisek tanultak szakmát, mert ez 20 évvel ezelőtt és talán még utána is évekig így volt. Pedig jó szakmunkásokra nagyon is szükség van.

Mert akit te leparasztozol az termeli meg neked a kenyérhez való gabonát-lisztet, tőle van a borod a friss tavaszi salátád és a többi. Az tenyészti neked a tehenet, disznót amit megeszel, vagy adja a tejedet és a sajtot. Akit te büdösnek tartasz az fogja a csöpögős csapodat megjavítani a gázodat beszerelni a villanyodat megcsinálni, esetleg bútort készít vagy éppen házat tetőt fejed fölé. Szóval egyik félnek sincs oka a másikkal úgy viselkedni, de a nézetek megváltoztatásához még évtizedek kellenek. Ki kell haljon az olyan aki parasztozza, és lehülyézi a másikat azért amit a másik becsületes munkával végez.

2009. okt. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Már megbocsássatok de nem parasztozom le aki dolgozik!!! de ezt szerintem már leírtam mikor még friss volt a kérdés!!! mért gondoljátok, hogy én nem dolgozok meg keményen azért amim van???? nem tudtok olvasni? most komolyan...hihetetlen...normálisan leírtam, hogy az én szüleim is kemény kétkezi munkát végeznek mégsem utálom őket!! mit nem értetek ezen????? utolsó előtti válaszoló mit nem értessz még??? hogy írjam még le azt amit már úgy gondolom érthetően leírtam??? Azt a részt nem olvastátok el mikor magyarul leírtam, hogy ugyanúgy egész nap a szarban mászok én is, hogy legyen valami pénzem??? Mi a bajotok komolyan??

Azon vagyok felháborodva, hogy azok akik nem tanultak tovább már eleve hülyének nézik azt aki ezt megtette és ők még bunkóbbak mint aminek engem elhordtok mert iszonyú gusztustalan véleményeket tudnak alkotni arról aki tanul!!! és szerintem nekik sincs joguk ehhez!! Akkor én mért is nem háborodhatok fel ezen?? Azért sem fogok senkitől az ég világon bocsánatot kérni mert ugyanúgy ti is letámadtok engem pedig egyáltalán nem ismertek!! és kikérem ezt magamnak!!! Szórakozzatok mással!!! Elegem van ebből, hogy itt nem lehet normális válaszokat olvasni csak a bunkóskodást mindig...mért nem lehet normálisan leírni ha valaki vmt nem úgy gondol??? hmmm?

Azért mert nem szeretném azt csinálni amit a szüleim már f@sz vagyok? Baj hogy változtatni akar az ember és mással foglalkozni mint amit lát itthon??

Hogy írjam még le, hogy nem azért írtam a paraszt szót???

Szerintem tök mindegy és nem is kell magyarázkodnom mert úgy sem értitek meg úgy látom...sajnos!!

2009. okt. 3. 20:16
 14/22 A kérdező kommentje:

Ja és 18:29es nem tudom mi bajod van, hogy így nyilatkozol de nekem te ne írogass ilyen válaszokat!!! Én sem válaszolgatok neked és senkinek így ezen az oldalon!!! Jó lenne, hogy ha nem írnál ha nem tudsz normálisan válaszolni, legalább is nekem ne!! kössz.

És látod pont ezért lenne okom bárkit is leparasztozni esetleg amiért ilyen paraszt válaszokat kapok!!

Mert ha lenne olyan aki normális választ adna és nem f@szozna rögtön azt még lehet, hogy komolyan is venném és elgondolkodnék rajta de így nem...

2009. okt. 3. 20:19
 15/22 A kérdező kommentje:

"Ki kell haljon az olyan aki parasztozza, és lehülyézi a másikat azért amit a másik becsületes munkával végez."


Hát esetleg egyes cigányok ilyenek én biztos, hogy nem, ha rám értetted! Ha én is ilyen lennék akkor nem szenvednénk meg minden fillérért a családommal...

Az a baj, hogy ez a vita már rég nem arról szól amiért a kérdést feltettem hanem teljesen elment más irányba, de hát ez itt már csak mindig így van...

2009. okt. 3. 20:23
 16/22 A kérdező kommentje:
Ja igen azt is most látom, hogy aki esetleg mást írt mint ti akkor az rögtön le lett pontozva rendesen XD na igen... haha...azért nem kéne lepontozni mert mást gondol, ők legalább normális válaszokat tudtak adni és ha nem is értenek egyet tintafestéket tűrő válaszok érkeztek tőlük...ebből is látszik milyen emberek írnak erre az oldalra.
2009. okt. 3. 20:26
 17/22 anonim ***** válasza:

"szeretek tanulni, szeretem, hogy nem vagyok egy paraszt, aki még nem is járt ilyen hely közelében"


Ez alatt mit értesz? Meg magyaráznád:)


"Nem szeretném ha kikerülök az életbe akkor semmihez ne legyen gógyim. "


Miért mit gondolsz annak akinek csak szakmája vagy érettségije, vagy OKj-ja van nincs gógyija? Ahhoz,hogy gógyid legyen diploma kell???

Mert ha így gondolod akkor tévúton jársz és ez is oka annak,hogy lenézik a diplomásokat.

mert sokan azt hiszik,hogy egy vagy több diplomától okosak, intelligensek lesznek.


Nem attól végzi valaki jól vagy rosszul a munkáját, hogy milyen végzettsége van, hogy hol és hány évig tanult. Hanem attól ,hogy amit tanult hogyan tufdja hasznosítani az életbe. Ezt pedig sem rövid sem hosszantartó iskolapadban tanulással nem lehet megtanulni. mint ahogyan azt sem,hogy hogyan vélekedsz egyes emberekről.


Nem firtatom,hogy te keményen dolgozol és azt sem hogy a szüleid is. Az is tisztelni való,hogy többre szeretnéd vinni. megkérdezhetem milyen pályára készülsz? Csak kíváncsiság.


Én is azért tanultam érettségi után OKj és két főiskola is és még majd szeretnék tanulni két gyerek és család meg munka melltett mert szeretek tanulni és úgy vélem vannak területek ahol szükségem van az elméleti tudásra is ahhoz,hogy tudjak boldogulni a gyakorlatban.



Az,hogy ki hogyan vélekedik a másikról meg szerintem magán ügye. Valhol valki már írta, hogy az elmúl kommusnista időszak is ebben jocskán kivette a rsézét.

Szerintem is.

Ott ,abban a társadalmoban ahol szakmát tanulni annak volt való aki sehova máshová ( szakközpé, gimi) nem kelltt ot bizony pl a szakmunka értéke leértékelődött. Lerétékelődött ezzel együtt a képzés is.

S ham ost jobban körülnézel és megnézed a bolgna folyamatot ugyan azt teszik a hírneves felsőoktatásunkkal is. Ma már szinte mnidneki bejuthat és tanulhat. Ezzel nem is vol

2009. okt. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

S ha most jobban körülnézel és megnézed a bologna folyamatot ugyan azt teszik a hírneves felsőoktatásunkkal is. Ma már szinte mindenki bejuthat és tanulhat. Ezzel nem is volna semmi baj, tanuljon aki szeretne és végezzen diplomával. De nincs bukás nincs tétje annak ha valami nem sikerül, halaszt, meg újra kezdi. Nem gond ha az egyetemet 5 év helyett 10 -12 alatt gézi el csak fizessen, mert a pénz az kell az egyetemnek.

Így kikerülnek olyan diplomások is akinek gőzünk nincs arról adott területen mit kellene3 csinálni. Semmi gyakorolta semmi tudás. Ezzel pedig a diplomások renoméját rontják. Ráadásul olyan szakon is lehet végezni aminek végképp semmi értelme, mert munkája nem lesz.


Ráadásul ezzel együtt az oktatás színvonala is esik.

Ugyan ez a folyamat ment végbe anno a szakmunkás képzésben. S mára már kihalnak a valódi a szakik.

Ma már nincs igazi szakmunkás képzés, mert szinte lehetetlen egy szülőnek a gyakorlati helyeket megfizetni ,aztán meg pl egy mesternek megfinanszírozni az első műhelyét stb.


Ki miért nézi le a másikat? Ez magán és társadalmi ügy és elég hosszadalmas és bonyolult folyamtok eredménye.

2009. okt. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a rendes választ.

Igen igazad van rosszul fogalmaztam mikor azokat írtam, amit idéztél, ezért bocsánat! Tényleg nem úgy értettem, úgy emlékszem mikor a kérdést írtam elég indulatos voltam azért amiket itt olvastam a továbbtanulás témáról.


A kérdésre válaszolva én Környezetmérnöknek tanulok Gödöllőn. Ez egy műszaki szak és tudom, hogy nem sokat mond így senkinek. De úgy gondolom, hogy nagyon sok helyen lehet hasznosítani és elég jól el lehet vele helyezkedni pl. laboratóriumokban és szinte az összes cégnél. Nyáron az ÁNTSZ-nél voltam gyakorlaton és szívesen dolgoznék ott majd ha végeztem vagy a másik célom, amit remélem el is érek majd egy gyógyszergyár (most szándékosan nem akarom hely szerint megnevezni).

2009. okt. 5. 14:51
 20/22 A kérdező kommentje:

És tudom és egyet is értek azzal is, hogy most már szinte mindenkit felvesznek egyetemre de szerintem, akik nem oda valók vagy kihullanak (remélhetőleg, mert nagyon hátráltatják a tanulni akarókat sokszor) vagy tényleg 10 év alatt végzik el (az új gazdag gyerekek, akiknek van rá pénze hosszú éveken keresztül).

Mielőtt elkezdtem az egyetemet én is szereztem két OKJ-s végzettséget, szóval azt sem nézem le egyáltalán.

2009. okt. 5. 14:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!