Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért hurrogják le manapság...

Miért hurrogják le manapság azt, aki még szeretne tanulni egyetemen vagy főiskolán?

Figyelt kérdés

Olvastam már nem egy kérdésre a válaszokat, amiben lehurrogják azt, aki egyetemista vagy főiskolás. Azzal a címszóval, hogy "úgy sem megy vele semmire" meg, hogy "azt hiszik, hogy ha kikerülnek milyen fasza lesz minden"...stb.

Én is egyetemre járok de nem hiszem azt, hogy fasza lesz minden ha vége lesz, nagyon jól tudom, hogy mindenhova tapasztalat kell és nem egyszerű munkát találni. De mégis úgy gondolom, hogy tanulok mert szeretek tanulni, szeretem, hogy nem vagyok egy paraszt, aki még nem is járt ilyen hely közelében. Nem szeretném ha kikerülök az életbe akkor semmihez ne legyen gógyim.

És igenis vannak szerintem olyan szakok, amikben jól el lehet helyezkedni. Azzal egyet értek, hogy a közgazdász, jogász...marketing...stb szakmák már telítettek de azért van kivétel ezek között is, akik ezekkel helyezkedtek el nagyon jó helyekre.

Én bízok benne még mindig, hogy ha végzek könnyebben el tudok helyezkedni diplomával és nyelvtudással.

Nektek mi a véleményetek erről?

Normális válaszokat kérek.


2009. aug. 27. 13:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

szerintem olyat senki nem állít h.minden szak felesleges és hülye aki továbbtanul.csak bizonyos szakok létezésének jogosultságát,hasznosságát kérdőjelezik meg.


válassz piacképes szakot,tanulj szorgalmasan,és senki nem fog lenézni.

2009. aug. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%

Sajnálom,ohgy egyetemista vagy, mert nem vagy olyan intelligens mint hiszed.

Nekem két diplomám van és nem parasztozom le azt akinek csak egy szakmája van. Nem a főiskolán kezdődik az élet.

Nagyra becsülöm a melóst aki megtanult egy-két sok szakmát és azt szakszerűen, pontosan műveli, nem egy kókler.


Szóval sajnállak,hogy azt hiszed a diplomától leszel intelligens. Némelyik szakinak több józan esze van mint a ma végzett diplomások tömegének.

2009. aug. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
52%
MErt irigy,hogy ő nem tanulhatott, mert féltékeny az életedre, mert attól fél,hogy lenézed amiért ő nem végzett és előre védekezik. Számtalan oka lehet. Egyet jegyezz meg te mindig értelmiségi leszel, és nem feltétlen a diplomádtól hanem a viselkedésedtől. Ő lehet akármilyen művelt és udvarias, mindig csak egy ács vagy kőműves lesz.
2009. aug. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak: bunkó vagy te is ugyanúgy, mert egyáltalán nem tudod, hogy mért írtam a paraszt szót...

Nos azért mert pont a kérdésem előtt olyan válaszokat olvastam ahol olyan emberek osztották az észt arról, hogy nem kell tanulni, akik még írni is alig tudnak.

Amúgy meg elegem van az olyan emberekből, mint te...akik azt hiszik, hogy mindenkinél okosabbak. Ha olyan intelligens lennél te is akkor nem azzal kezdted volna, hogy "két diplomám van".

Egyáltalán nem nézem le az olyan embereket mert egyik szülőm sem diplomás ember, és keményem megdolgoznak a pénzért, mégis folyton azt hajtogatják, hogy tanuljak amíg lehet mert anélkül már nem lehet mit kezdeni.

De hát sajnos nem lehet mindenki olyan k*rva okos mint te.

Egyáltalán nem kell sajnálni amiért egyetemista vagyok, mert egyáltalán nem ismersz...nincs jogod úgy véleményt mondani rólam, hogy azt sem tudod milyen vagyok...mert nem olyan amit leírtál...és borzasztó sértő volt...

2009. aug. 27. 19:19
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert azt látják az emberek, hogy a diplomás ugyanúgy nem tud elhelyezkedni, mint akinek nincs diplomája, ami azért nem igaz, mert a diplomásnak azért nincs munkája (sok esetben), mert nem talál olyan állást, ahol megfizetik, míg akinek nincs diplomája, azért nem kap munkát, mert nem elég képzett (mármint ha kell diploma az adott munkához)!

Én is most kezdem az első évem, és azért nem hinném, hogy felesleges!

A másik dolog az, hogy én nem csak a magasabb jövedelem miatt tanultam tovább, hanem azért, mert érdekel, az amit tanulni fogok! Igényes ember szívesen fejleszti tovább a tudását! Ettől függetlenül én nem nézem le a középfokú végzettséggel rendelkező embereket. De igen, ez egy nagy baromság, hogy felesleges, tanulni SOSEM FELESLEGES!

18/L

2009. aug. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
51%

Látod neked sincs jogod rólam ismeretlenül véleményt alkotni és ilyen stílusban sértegetni.

S én úgy vettem észre,hogy a paraszt szót továbbra is pejoratív értelemben használod. Egy biztos nem attól leszel értelmiségi,ohgy egyetemre jársz hanem attól ahogyan viselkedsz.

Ez pedig éppenséggel amit most műveltél nem értelmiségi. Tudod a kritikát is tudni kell elviselni.


Az én szüleim sem diplomások, de még is értelmesek. S mindig a tanulásra buzdítottak. S tényként közöltem,hogy két diplomám van neked még egy sem, úgyhogy tanulj tinó ökör lesz belőled.

2009. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
21%

"Egyet jegyezz meg te mindig értelmiségi leszel, és nem feltétlen a diplomádtól hanem a viselkedésedtől. Ő lehet akármilyen művelt és udvarias, mindig csak egy ács vagy kőműves lesz."


Miért van az, h míg Magyarországon ennyire feljebb valónak titulálják magukat a nagy diplomások, míg pl Svédországban, ez egyáltalán nem nyilvánul meg. Miért? Mert nincs nagy különbség a diplomások és a szakmunkát végzők között, csaknem fele-fele az arány.

Én személy szerint hülyeségnem tartom ezt, értelmiségnek nem feltétlenül a diplomást mondanám.

És még ez sem biztos, h vki a diplomával többet keres, pl egyik tanárom férje "csak" festő, mégis, jóval többet keres, mint a tanárnőm. Hoppá.

2009. aug. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%
Egy bizonyos társadalmi rétegbe nem a fizetése alapján kerül be egy ember hanem a tudása alapján. Abba a rétegbe milliárdos szobafestő sem fog soha bekerülni. Nem nézem le én se a szakmunkásokat hisz miattuk van házam,netem, tv-m hasonlók, csak nem egy társadalmi rétegbe tartozunk.
2009. aug. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

19:42es rajtad sem látszik továbbra sem, hogy milyen okos vagy mert ugyanúgy folytattad a sértegetést!! XD

A kérdést pont azért írtam ki mert nagyon felhúz ahogy hozzá állnak a továbbtanulás kérdéséhez az emberek, ez szerintem látszik azon ahogy írok... Nem érdekel, hogy mit gondolsz rólam mert én tudom, hogy milyen vagyok...elhiheted, hogy én is megdolgozom keményen azért amim van és soha nem kérek pénzt a szüleimtől a suli miatt sem...úgy hogy nagyon is tisztában vagyok azzal, hogy milyen kétkezi munkát végezni ezért is tanulok még mindig, hogy ne kelljen robotolnom egész életemben, így nem tűröm, hogy valaki kioktasson, van elég bajom ezen felül is.

Azért kíváncsi lennék rád, hogy milyen nagyképű lehetsz...a két diplomáddal. Lehet, hogy ha olyan idős leszek mint te, nekem is annyi lesz már? Hát lehet!! Úgy hogy jobb lenne ha abba hagynád a sértegetést, bár azt hittem ha ilyen okoska vagy legalább nem mész bele felesleges vitákba, de hát én is tévedhetek...


És igen azt is tudom amit az egyik válaszoló írt, hogy van olyan aki többet keres mint egy diplomás ember. De nem is ez volt a kérdés, hanem az, hogy mért baj az másoknak ha valaki tanulni akar és többet tudni? Mért van ezzel gondja egy csomó embernek?

Ha meg már ennyien gondolják, hogy felsőbb végzettség nélkül többet lehet keresni akkor hajrá. Mindenki maga építi az életét. De azért valljuk be kevesebb olyan ember van, aki így keres sok sok pénzt, hacsak nincs valami nagyon jó ismerőse. Bocs, ezzel nem akarok megbántani senkit. Elismerem, hogy vannak természetesen ügyes emberek is.

Végül pedig szerintem nem beképzeltek a diplomásak mint ahogy valaki írta. Én nem úgy vettem észre, inkább őket nézik le előbb mert azt hiszik róluk, hogy azok. Nekem ez a tapasztalatom. Előbb kapja meg valaki azt, hogy "igen persze mert neked diplomád van ugye?" ... stb. Egyáltalán nem azért tanultam én sem tovább, hogy többet keressek, hanem mert nem akarok robotolni. Mert nagyon jól tudom milyen.

2009. aug. 28. 14:04
 10/22 A kérdező kommentje:
Ja amúgy meg normális válaszokat kértem én is amint oda is írtam, nem sértegetést! De hátha valaki majd tud olvasni.
2009. aug. 28. 14:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!