Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van akkor, ha lebukok egy...

Mi van akkor, ha lebukok egy egyetemi vizsgán puskázás miatt?

Figyelt kérdés
Gondolom az a vizsga egyes lesz, de pótvizsgára mehetek, vagy buktam az egész félévet az adott tárgyból?
2013. jan. 2. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mehetsz pótvizsgára.


De biztos ezt az utat akarod választani? Nem kevésbe kerül az a diploma, amit majd megkapsz, és mint köztudott, a diploma egyáltalán nem egyenlő a tudással.. Ha állást is akarsz később, akkor a tudásra is hajtasz, a papír mellett.

2013. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én jártam egyetemre (3 éve végeztem), akkor csak az a vizsga lett elégtelen, tehát lehetett menni ismételt vizsgát tenni. Gondolom ez most sem változott.


Az már más kérdés, hogy a tanár megjegyez magának, bár ez se túl valószínű, főleg ha sokan vagytok.


Nekem volt olyan tanárom, aki észrevette, hogy puskázom, elvette a puskát, megnézte, majd visszaadta. Saját puskám volt, nem az, amit mindenki körbead és kinyomtat. Azt mondta, hogy amennyit dolgoztam vele, azért megérdemlem, hogy használjam.

2013. jan. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy tulajdonképpen nem létfontosságú tárgy a diplomám meg a végzettségemhez, viszont muszáj teljesíteni. Kidolgoztam én is szépen, nem az interneten keringő tételekből tanultam, hanem saját. És elvileg meg is tanultam, de úgy érzem semmi nem ragadt meg belőle a fejemben.. Ezért gondoltam muszáj vinnem valami segítséget... :/
2013. jan. 2. 18:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak az a vizsga lesz egyes, plusz esetleg megjegyez magának a tanár.
2013. jan. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elvileg tanszéki bizottság dönt arról, hogy mi lesz a sorsod és ki is rughatnak, de nyugodj meg mert gyakorlatilag ilyen sosincs. A tanárok is tudják és szerintem sokszor hagyják is a puskázást.
2013. jan. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!