Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki a PTE-PMMK karán végez,...

Aki a PTE-PMMK karán végez, az egyetemi diplomát kap?

Figyelt kérdés
Mert van, aki szerint az főiskolai kar, van, aki szerint nem.

2012. dec. 4. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Aki szerint... a nevében is benne van, hogy egyetem.
2012. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha BSc-t végzel, az főiskolai, az MSc vagy az osztatlan pedig egyetemi végzettségnek felel meg. Az FSZ nem ad diplomát.
2012. dec. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

"Ha BSc-t végzel, az főiskolai, az MSc vagy az osztatlan pedig egyetemi végzettségnek felel meg."


- Ez egy tévhit.

2012. dec. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na, akkor kaphatnék egy helyes választ, a - feltehetőleg - nem nehéz kérdésemre ?
2012. dec. 5. 16:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem mondanám, hogy tévhit.... de mindegy.
2012. dec. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Erre nincs rendes valasz. Mar eltoroltek a foiskolai es egyetemi szakokat, csak BSc es MSc van. (tudom, meg sok mas is, de most ez a lenyeg) A PTE tudomanyegyetem, tehat a presztizse ertelemszeruen nagyobb, mint ol. egy Dunaujvarosi foiskolanak. A diplomadba nem lesz beirva, csak az, hogy BSc kepzesen vettel reszt. A regi rendszerhez viszonyitva ez nagyjabol! tenyleg a foiskolai a mester pedig az egyetemi szintnek felel meg. Teljesen mindegy melyik karra mesz a BSc az Bsc.
2012. dec. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Régen külön főiskola volt. Amikor az egyetem részévé vált, főiskolai kar lett. Kb. 2004-ben teljesítette az egyetemi karrá válás feltételeit, akkor kikerült a nevéből a "főiskolai" szó. Tehát egyetemi kar. És valóban, a szaktól függ, hogy milyen szintű a diploma, nem az intézménytől.


-falcon-

2013. márc. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!