Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet megtanulni jól...

Hogyan lehet megtanulni jól fogalmazni?

Figyelt kérdés

A fogalmazással nagy gondom van szóban és írásban is. Ezt úgy értem, hogy túl nyakatekertek a mondataim, ezért gyakran nem értik meg mondataim, így például az iskolában a fogalmazásaimra állandóan 3-asokat vagy annál rosszabb jegyeket érek el.

Ha tudtok valahogyan segíteni, azt megköszönném.



2013. jan. 1. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Figyelj oda tudatosan a legtipikusabb hibáidra. Illetve ugyanilyen tudatossággal olvass jól megírt írásokat.
2013. jan. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olvass sokat :)
2013. jan. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Olvass sokat, nagyon sokat!

Illetve kerd meg pl anyudat hogy mondjon egy fogalmazas cimet pl. Egy jó nap, delutani seta, Legkedvesebb ajandekom stb. Es irj egy 10 mondatos tortenetet majd javitsatok ki a hibaidat.

2013. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ezt úgy értem, hogy túl nyakatekertek a mondataim, ezért gyakran nem értenek meg.

Például az iskolában a fogalmazásaimra állandóan 3-asokat, vagy annál rosszabb jegyeket kapok."


Neked nem az a problémád, hogy nem tudsz fogalmazni, talán inkább az, hogy túl hosszúra sikerülnek a mondataid. Szerintem sok a vessző benne.

Mint láthatod, ezt az egy mondatot is kétfelé lehet venni.


Nagyon kíváncsi lennék egy fogalmazásodra. Nem tudnál nekem néhány mondatot privátban átküldeni?

Így talán jobban látnám, mitől nyakatekertek a mondataid, és hogyan lehetne javítani rajtuk.


De addig is az lenne a tanácsom, próbáld meg mondanivalódat rövidebbre fogni.

2013. jan. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tényleg őszinte érdeklődéssel írtam, hogy küldjél nekem valami írást, amit te fogalmaztál meg.

De ha nem, nem.

2013. jan. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!