Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Országos sztrájk? (többilent)

Országos sztrájk? (többilent)

Figyelt kérdés
Szerintem országos sztrájkot kéne elrendelni minden gimnáziumban !!!! És mindenkinek azt kéne kiabálnia hogy Hoffmann Rózsa gyere ki a hóra!!!!
2012. dec. 14. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért csak gimnáziumba? Szakközépből is mehet egyetemre, én például szakképzőből mentem.

Inkább a népszavazást kellene elérni azt én hasznosabbnak tartanám.

2012. dec. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
érdekes, az hogy többet tanuljatok senkinek se jutott még eszébe. magyarország....
2012. dec. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért ne gondoljátok, hogy ez az egész csak azért van, mert Hoffmann Rózsa gondolt egyet...

Érdekes, sok másik országban sose volt ingyenes a felsőoktatás, mégsem volt egyetlen tüntetés sem.

2012. dec. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Apukám szerint azt kéne csinálni, hogy több száz diák felszáll mondjuk a Pécs-Budapest IC-re (most mondtam vmit, pécsi vagyok ezért ez a példa, de lehet debreceni is vagy akármi) és szépen nyugodtan ott ülni jegy nélkül :D az a két kaller, akik vannak egy ilyen IC-n úgy sem tudnak mit csinálni több száz diákkal. Ezzel meg lehet bénítani azt az útvonalat egy kis időre. Kár hogy erre nem kapható a magyar fiatalság, bár az is igaz, hogy főleg azért nem, mert elég nagy előkészületeket igényelne a téma :(

Akik azzal érvelnek, hogy máshol sincs ingyen a felsőoktatás: ez így van, csak ők meg is tudják fizetni ;) Egyébként pl Skóciában, Finnországban, Dániába ingyen van és csináltak statisztikákat, mely szerint arányaiban itthon lesz a legtöbb a tandíj majd egész Európában. :)))

2012. dec. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű oka van annak, hogy miért nem sztrájkolnak a pedagógusok. A tantervben elő van írva, hogy kb. 180-185 tanítási napnak kell lennie egy évben. Na most, ha sztrájkolnak, akkor a kieső napokat be kellene pótolni (hétvégente vagy még nyáron is, ha elhúzódik). E mellett, a sztrájk alatt FELÜGYELETET kell biztosítani a gyerekeknek, vigyázni kell rájuk, így az ég világon semmi értelme nincs a sztrájknak (be kell menni, de nem tanítasz, hanem felügyelsz az unatkozó és rosszalkodó gyerekekre...ugye nem hiszi senki sem, hogy végigülnek szótlanul 4-6 órát a gyerekek)...többek között édesanyám is (aki szintén pedagógus) emiatt nem sztrájkol...mert "elégséges szolgáltatást" kell biztosítani...ami, mint írtam a pedagógusoknál azt jelenti, hogy gyakorlatilag ugyanúgy a gyerekekkel kell lennie...

Egy sztrájknak csak akkor van értelme, ha lakat kerül az iskolákra, és akkor a szülök gondoskodjanak a gyerekeik elhelyezéséről...ahogy tudnak...

De akkor meg mindenki azon siránkozna, hogy sz*mét pedagógusok, mégis mit képzelnek magukról...meg jönne a szokásos sok okostóni....

2013. febr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-ös! Senki nem beszélt a pedagógusokról. Máskor mielőtt válaszolsz, értelmezd a kérdést!
2013. febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!