Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 252 pontom van, ami tudom...

252 pontom van, ami tudom hogy rohadt kevés. Szeretnék elmenni valami "laza" pesti fősulira. Ez lehetséges? Részletek lenn!

Figyelt kérdés
Tovább akarok tanulni. 252 pontom van, ami tudom hogy nagyon kevés. Jelenleg a szüleim anyagilag stabilan állnak, és úgy gondolják, és én is hogy menjek el bármilyen főiskolai képzésre, csak az a lényeg hogy legyen egy diplomám, és érezzem magma jól 4 évig. A diploma később talán nem jön rosszul, még ha nem is tudok vele elhelyezkedni akkor sem. Szóval a kérdésem az lenne hogy 252 ponttal be lehet kerülni valami Pesti fősulira? Mind1 hogy szart sem ér, csak legyen 4 laza évem Pesten ami a bulizásról és a lazulásról szóljon kb ennyi a tervem :D. Ki tudja mi lesz itt 4 év múlva? Milyen szak fog jót érni? Lehet aki 4 évig tanul mint állat hogy legyen egy diplomája nem fog tudni vele elhelyezkedni.
2012. nov. 20. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Alapvető dolgokkal nem vagy tisztában. Egy főiskola nem 4 év, hanem 3, például. A másik pedig, hogy nincsenek már rég könnyű, laza iskolák. A legrosszabb nevű helyen is kőkeményen seggelni kell vizsgaidőben, + év közben a zh-kra, különben lemorzsolódsz. Ennek fényében én nem választanék kifejezetten rossz nevű intézményt, hiszen tanulni mindenhol kell, akkor esetleg tanulhatnád azt is, ami érdekel, vagy úgy gondolod, hogy jó lennél benne. Ha nem akarsz tanulni és csak buliznál, akkor ne iratkozz be sehova, csak bulizz. Esetleg valami 1-2 éves OKJ képzés megteszi fedő tevékenységnek.

Hogy a pontjaid mire elegek, ahhoz nézd meg a felvi.hu -t, ahol ki vannak téve a múlt évi felvételi ponthatárok. Ha fölötte vagy, valószínűleg idén is bejutsz, ha alatta, akkor keress még másikakat is.

2012. nov. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Előzőhöz: akinek 252 pontja van, annak valószínűleg a főiskola is 4 év.


Kérdezőnek: ha bulizni akarsz, bulizz. Ha tanulni akarsz, tanulj. Ilyen egyszerű.


De aszüleidet nem zavarja, 4 év múlva mi is lesz belőle? El tudsz-e menni otthonról? Tudsz-e majd dolgozni?


Nem az a baj, hogy nem szeretnél egyetemen tanulni (hiába írod, hogy tovább akarsz tanulni, mert nem akarsz láthatóan). A baj, hogy nincs életcélod.

2012. nov. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs. A jelenlegi célom: Pesten 3-4 bulizás év egyetem mellett, utána pedig majd lesz valami.... De ezzel azt kell hogy mondjam hogy jópár fiatal így van még...
2012. nov. 20. 18:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"De ezzel azt kell hogy mondjam hogy jópár fiatal így van még..."


- És ez megnyugtató inkább, vagy elszomorító?

2012. nov. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Engem nagyon emgnyugtat, hogy velem együtt még rengetek fiatal mentalitása 1 mondatban a következő: "Majd lesz valami..." Nem csak én vagyok így:D És azzal sem hogy nem akarok a távoli jövőmre gondolni, jelenleg csak az elöttem elló 3-4 évre ami remélem jó lesz. Nincs meló, hétvégenként buli...
2012. nov. 20. 18:48
 6/8 A kérdező kommentje:
És számomra az is ad egy kis biztonságérzetet hogy a nagybátyám Angliába dolgozik, aki azt mondta ha úgy alakulnak a dolgok valószínűleg tud nekem munkát szerezni és beilleszkedni Angliába.
2012. nov. 20. 18:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Fizetősön elég sok helyre felvesznek ennyi ponttal. Mondjuk turizmus-vendéglátás
2012. nov. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
BTK?
2013. jan. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!