Csak a kérdésed első felére tudok válaszolni. Én mindenképp a szakközépre szavazok. Főleg, ha nem vagy jeles tanuló. Gimi után csak egy érettségid lesz, mindenképpen kell még valamit tanulnod. Szakközép után szakmát is kapsz és még akkor is mehetsz fősulira, egyetemre, vagy tanulhatsz utána másik szakmát. Több szakma, biztosabb megélhetés...
2009. aug. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
2/13 anonim válasza:
Szerintem mindenképpen a szakközép a jó választás, mert nem csak érettségit, de szakmát is ad a kezedbe. A gimi csak érettségit, tehát akkor mindenképpen tovább kell tanulnod. Szakközép után is tanulhastz tovább, de legalább akkorra már az érettségi mellett egy szakma is van a kezedben ami nagyon nagy segítség munkakeresésékor. Főleg ha még tovább is tanulsz!
2009. aug. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
3/13 anonim válasza:
Ja és mindenképpen az érdeklődésednek megfelelő zsakközépiskoltá válaszd, az szakközépiskolákban a követelmény mindig kicsit alacsonyabb, mint a gimnáziumokban. A gimikben erősebb szinvonalat várnak el a gyerekektől.
Én is szakközépbe jártam, közlekedésgépészeti és logisztikai szakközépba :)
25/F
2009. aug. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
4/13 anonim válasza:
de szakközépben csak 1 nyelvet lehet tanulni,gimiben meg kettőt..és a nyelvtudás sokat számít^^
2009. aug. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
5/13 anonim válasza:
Én is szakközépre szavazok. És nagyon sok olyan szakközépiskola van, ahol két nyelvet lehet tanulni. A nyelvtudás fontos ez tény, de egy szakmának nagyobb hasznát veszi az ember ma, mint két beszélt nyelvnek. Én azért választottam inkább szakközépiskolát annak ellenére, hogy nagyon jó tanuló voltam és vagyok, mert sohasem tudhatja az ember, hogy mi lesz négy év múlva. És ha esetleg valami miatt érettségi után nincs mód továbbtanulni, akkor szakközépben ott lehet maradni ötöd éven, és akkor kap az ember szakmát, míg gimnáziumban erre nincs lehetőség. És ne felejtsük el, hogy szakközépiskolából is ugyanúgy tovább lehet tanulni, mint gimnáziumból.
2009. aug. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
6/13 anonim válasza:
Az előttem szólókkal tökéletesen egyet tudok érteni kivéve a két nyelves hozzászólóval.Szerintem elég ha egy nyelvet tanulsz és azt fejleszted f*szára :P
Hát igen a mai világban egy szakmát mindenképpen érdemes elsajátítani mégha tovább is akar valaki tanulni.
Én egy elég tré gimnáziumban végeztem(sajnos), úgyhogy mondhatjuk, hogy jól beszoptam.
A főöskolával meg az egyetemmel az a gáz, hogy állati sokat kell tanulni és elég költséges is valamint az ember nem biztos, hogy többet ér egy főiskolai diplomával mint egy szakmával.
Még annyit, hogy érdemes ismerősöket megkérdezni akik esetleg ott tanulnak a kiszemelt középsuliban, hogy jó e az intézmény.
Minden jót:
B.
2009. aug. 15. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
Én már választottam sulit,infós gyakorló szakközép aztán sokak szerint rossz választás volt me nem gimi,meg hogy gyakorló...
2009. aug. 15. 07:44
8/13 anonim válasza:
A gyakorló szakközép az úgy tudom, azt jelenti, hogy kezdő tanárokat küldenek gyakorlatra. Gimnázium után is el lehet menni szakközépbe, ha nem vesznek fel, de arra számítani kell, hogy a gimnáziumokban a továbbtanulásra készítenek fel, a szakközépiskolában meg inkább a szakmai tárgyakra fektetik a hangsúlyt. Ha valami népszerűbb szakra akarsz menni továbbtanulni, akkor gimi.. Ha nem, vagy elég egy szakma, akkor szakközép. (Szakközepes voltam, jelenleg pedig BMF-KVK)
2009. aug. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
9/13 anonim válasza:
Az tévedés, hogy a szakközépiskola szakmát ad 4 év után. Általában lehet maradni két évet, és szerezheted majd meg a szakmát, de oda gimiből is mehetsz.
Ha nagyjából tudod már, hogy mi akarsz lenni, ha nagy leszel, vagy érdekel az adott szakmacsoport, akkor menj szakközépbe, ha nem akkor gimibe.
2009. aug. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
10/13 anonim válasza:
Lehet,hogy a szakközép jobb.DE ne felejtsük el,hogy azért egy gimnáziumban általában az osztályközösség is jobb,mint egy szakközépben.Nem egy-két esetet hallok,hogy szakközépben milyenek a diákok.TISZTELET A KIVÉTELEKNEK.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!