Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért osztályozzák a testnevel...

Miért osztályozzák a testnevelést, és miért kell a gyerekeket olyan dolgokra kényszeríteni, amit nem akarnak megtenni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt például a gerendára, szekrényugrásra, talajtornára. Én szeretek mozogni, rengeteget biciklizek, atlétizáltam is évekig. De minden évben a téli hónapokban rettegve mentem testnevelés órákra, mert jöttek a különböző számomra félelmetes sportágak. Tériszonyos vagyok, így nem szerettem felugrani a gerendára, nem merek kézen állni stb. De mivel jegyet kaptunk rá, ezért próbálkozni kellett. Nem egyszer estem le a gerendáról, és ütöttem meg magam. Kézenállásnál is sikeresen vertem össze magamat. Nemet nem lehetett mondani, mert ordított a tanár, hogy csináljam. Miért nem az a lényege a testnevelésnek, hogy mozogjanak a gyerekek? A másik, amin kiakadtam, hogy arra kaptunk jegyet, hogy ki milyen gyorsan tud lefutni másfél km-t. Nekem ment, de voltak olyan osztálytársaim, akik egyszerűen képtelenek voltak a gyorsabb eredményre, és egyest kaptak, így év végén kettesre akarták lezárni őket.


Nem lehetne tenni valamit az emberségesebb testnevelésért? Engem már nem érint a kérdés, de szívesen várok véleményeket, hogy mások szerint is szükség van-e változtatásokra, vagy jó ez így?


2009. aug. 5. 21:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Beszélni kell az igazgatöval a szülödnek, hogy a testneveléstanár a szadista hajlamait a tesiórán éli ki a gyerekeken..


Iylen etsitanárok azokböl az emberekböl szoktak lenni akik megbuktak valamiylen sportágban és kisiklott az életök és a sikertelenségeik miatt a ygerekeken élik ki a bosszuvágyukat...


Ha ordít a tanár mert nem tudod megcsinálnia feladatot akkor


Nézz rá és mond neki azt hogy te egy szánalmas bukott ember vagy!!!

Aztán menj be az igazgatóhoz és meséld el neki hogy milyen viselkedést tanusít veled a tanár!!

2009. aug. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
az egész iskola egy fos nem csak a tesióra plusz még az is ha kényszeritenek dolgokra amit muszáj megtenni miez hogy muszáj tiszta köcsögség rákényszeritenek mindenre az emberek amit nemakarsz fuj..
2014. ápr. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Abrams12 válasza:

Hagyd a francba a tanárt.Ha ilyen akkor mond meg neki a szemébe hogy ez neked nem megy,már próbáltad sokszor.Szerencsére nálunk nem ilyen.nekem pl. a bukfenc nem ment,mondtam a tanárnak aztán segített és most már megy.

Legjobbakat!

2015. jan. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!