Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért osztályozzák a testnevel...

Miért osztályozzák a testnevelést, és miért kell a gyerekeket olyan dolgokra kényszeríteni, amit nem akarnak megtenni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt például a gerendára, szekrényugrásra, talajtornára. Én szeretek mozogni, rengeteget biciklizek, atlétizáltam is évekig. De minden évben a téli hónapokban rettegve mentem testnevelés órákra, mert jöttek a különböző számomra félelmetes sportágak. Tériszonyos vagyok, így nem szerettem felugrani a gerendára, nem merek kézen állni stb. De mivel jegyet kaptunk rá, ezért próbálkozni kellett. Nem egyszer estem le a gerendáról, és ütöttem meg magam. Kézenállásnál is sikeresen vertem össze magamat. Nemet nem lehetett mondani, mert ordított a tanár, hogy csináljam. Miért nem az a lényege a testnevelésnek, hogy mozogjanak a gyerekek? A másik, amin kiakadtam, hogy arra kaptunk jegyet, hogy ki milyen gyorsan tud lefutni másfél km-t. Nekem ment, de voltak olyan osztálytársaim, akik egyszerűen képtelenek voltak a gyorsabb eredményre, és egyest kaptak, így év végén kettesre akarták lezárni őket.


Nem lehetne tenni valamit az emberségesebb testnevelésért? Engem már nem érint a kérdés, de szívesen várok véleményeket, hogy mások szerint is szükség van-e változtatásokra, vagy jó ez így?


2009. aug. 5. 21:43
1 2
 1/13 Sexylady válasza:
13%
Mert lehet hogy valaki jól fut, de talajon béna, valaki pedig lehet hogy talajon jó, de futni nem tud... nem lehet mindenki igényeinek megfelelő órát tartani, inkább mindenből egy kicsit... az osztályzás meg azért van, mert máskülönben senki sem tenné a dolgát, mert minek, ha úgysem értékelik...
2009. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A betűknél se mondtad, hogy csak ó-t írok, mert szeretem , de k-t nem. Vagy hogy csak szorozni tanulsz meg , osztani nem. A torna is a tananyag része, ugyanúgy, mint az atlétika.

Én a szertornát imádtam, a kosarazástól féltem. Még jobban az énekórától, attól szabályosan rettegtem(lányként)

Már reggel gyomorgörcsöm volt. Sokszor megszégyenítettek(rendes tanár volt különbeN.

mÉG MA SEM MEREK ÉNEKELNI MÉG ACSALÁDOM ELŐTT SEM. eGYEDÜL SEM.

Mindenkinek van valami defektje, ilyen alapon a fél tananyag alól felmenthetnének.

Neked főleg tanulnod kell a szertornát, hog yfejlődjön az egyensúlyérzéked! Még érdemes lenne külön is járnod.

Nem azt kell tanulnunk, amit szeretünk, ellenkezőleg: azt ami nehezen megy.

Ha a tnár durva, akkor azt kell megbeszélni, a szüleid, vagy a Szülői Munkaközösség, Iskolaszék segítségével.

2009. aug. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hm..ez jó kérdés. Nem fog tetszeni szerintem több embernek amit írok, de én ugyanígy voltam (32 vagyok, tehát messze nem tini) nekünk egy főút mellett kellett futni, betonon, a kamionok mellettünk húztak el, hát mocsok egészséges volt, és ezt csak akkor szüntették meg amikor a szülők közölték, hogy akkor senkit nem engednek órára. Szinte soha nem volt játék, csak futás meg ilyen hülyeségek, szerencsére anyu se látta ennek sok értelmét, sőt az oszt.főnökünk sem, csak nem tudott ezen változtatni, mert a tesitanár volt az ig.helyettes..de aki beteg volt(lányok) annak szó nélkül igazolta, szóval senki nem vette komolyan a tuppogásait, de velem egy életre megutáltatták a sportot..remélem ez nagyon kevés helyen van így..ja és akkor még nem volt ilyen Iskolaszék:) amit az előző ír, de most már másképp van biztos.
2009. aug. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés...és igazat adok neked..

Kb énis ezeket gondolom...

NÁlunk is ez van...de mi ismerjük a jogainkat...én már 2 éve nem tesiztem...és cseppet sem érdekel...

Egyébként ha valakinek ilyen gondja van beszéljek, kezdetben a tesitanárával, aztán fordúlhat esetleg az osztályfőnökkel, az iskolaorvoshoz is lehet panaszolni hogy képtelen vagy megcsinálni a feladatod, az adottságaid miatt.

2009. aug. 6. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

OOOOPS

*osztályfőnökével *beszéljen

2009. aug. 6. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Na m1..ebből ugysem jövök ki jól :D:D:D
2009. aug. 6. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs igazi szertorna,még régebben volt egy-két feladat(átmenni a gerendán,fejenállás). Év végén nálunk is vannak felmérések,de azt nem szokták osztályozni,de mindenki fél attól,hogy mégis,ezért próbálkozunk.Az évenkénti hosszútávfutást időre,pedig ki lehet váltani azzal,hogyha valaki indul a suli által szervezett futóversenyen(a helyezés mindegy). A tanár jófej, például idén nálunk is voltak azok a futók,akik az országban futnak és ezzel a drogozás ellen tíltakoznak,a tanár úr megszervezte,hogy mi is fussunk velük kb 500 métert,igaz hogy esett de az egész osztály élvezte. Az órán vannak feladatok,de sokszor játszunk a végén(labdajátékok,floorball,kézi,foci,kosár). Ja és év végén mindenki ötös volt tesiből.
2009. aug. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sztm meg az lenne az értelmes,ha mindenkit a saját teljesítményéhez mérnének. Mivel készségtárgy. Ergo év elején felmérni mindazokat a készségeket amikre évközben szükség lesz ( ezt a tesi tanár tudja már előre) azt feljegyezni és az ahhoz képest való fejlődést kéne díjazni. MErt egy túlsúlyos gyerek a beléd kifuthatja neked a Cooper-en akkor se fog 20 km-t futni, viszont egy atlétikásnak kéne annyit simán. Tehát mindenkit önmagához képest osztályozni.
2009. aug. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én sem rajongok a testnevelés órákért, ha tetszik az óra, akkor csinálom a dolgokat, de ha nem nagyon/nincs kedvem/valami hülyeség a feladat akkor azt nem csinálom. Ha odajön a tanár akkor úgy teszek, mintha érdekelne egy kicsit a dolog, de többnyire óra fele környékén már az öltözőben vagyok. Van néhány igazolatlanom belőle, meg rosszak a jegyeim - de most ez számít valamit? A tesijegyed csak akkor fogják figyelembe venni, ha ezzel akarsz továbbmenni. Aki meg olyan mint mi, hogy nem szereti az órákat, az úgysem lesz testnevelő tanár vagy hasonló. :D . Az, hogy a biziben hányas szerepel, ne gondold, hogy bármit is változtat bármin, ha nem buksz meg belőle.
2009. aug. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az osztályzás a munka elvégzésére irányuló motivációs módszer!!


Ha nem osztályoznának és nem buktatnának mindenki szarna bele és senki nem csinálna semmit!!


Testnevelésre pedig szükség van mivel az iskolás korúak szervezete még fejlödés alatt áll, és egyébként is mozgás nélkül meghal a test és a szervek!!


Minden korosztálynak kell a fizikai kondició!


Mozogni jó!!

2009. aug. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!