Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeptemberben gimibe megyek,...

Szeptemberben gimibe megyek, félek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
8 éven át kitűnő voltam,volt néhány barátom a suliba,nem sok.Nem voltam népszerű.És ráadásul most év végén a "legjobb barátnőm" lopott tőlem.Volt korábban egy ilyen eset,amikor eltűnt 20.000 Ft,de nem hittük az édesanyámmal,hogy ő lehetett,nem hitttük el róla.Aztán fel jött megint a lakásunkra,és az asztalomon volt 5.000 FT.Ő azt mondta,kér egy kis vizet.Mire visszamentem eltűnt.Persze anyám rendesen kiborult,felhívta,de ő mindent tagadott.Nagyot csalódtam benne.Azóta nem tudok senkiben sem igazán megbízni.Félek,hogy szeptemberben,a gimiben megint nem lesznek barátaim.Nem vagyok igazán beszélgetős típus,nem szeretek beszólogatni órán,jelentkezni,mert félek hogy rosszat mondok,nagy hülyeséget,és akkor mindenki engem fog piszkálni.4 általánosbeli osztálytársam lesz megint az osztálytársam,de mind fiú.Lehet,hoy amiatt vagyok ilyen félénk,mert bénulásos kancsalágom,vagy mim van.Interneten tudtam meg,hogy ez a rendes neve.és félek,ha valakivel beszélek,hogy észreveszi,ha bizonyos irányba nézek,és kinevet,otthagy,elmondja mindenkinek,és mégúgyse lesznek barátaim.A szüleim nem tudnak arról,hogy kancsal vagyok.Állítólag elvittek kicsi koromban szemészhez,de azt mondta semmi bajom.Tudok egy lányról,aki biztosan az osztálytársam lesz,arra gondoltam,hogy írok neki myvipen,hogy találkozzunk az első nap,és mennnyünk együtt,hogy legalább ne egyedül mennyek.szerintetek jó ötlet?vagy ha nem szólok neki,akkor meg egyedül félni fogok,hogy nem fogom megtalálni a termet,egyetlen lányt sem fogok ismerni,egyedül leszek.írjak neki?
2009. júl. 28. 23:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
A gimnáziumi évek a legemlékezetesebbek, használd ki! Lesznek idők amikor utálni fogod, velem is ez volt, de visszasírom. Soha nem lesz még egyszer ilyen jó dolgod, mint középsuliban. Majd meglátod minden menni fog magától, még ha lesznek is nehézségeid. Barátokra pedig mindenki szert tesz szerintem.
2009. júl. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
ne legyél félénk .. legyen nagy szád mond ki amit gondolsz!!! ja és írj a csajnak vipen :) sok sikert
2009. júl. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 osztályos gimibe járok, szóval 5.ben, 11 évesen csöppentem bele egy teljesen új társaságba, senkit nem ismertem. Az évnyitón odaálltam egy csaj mellé, ő lett a padtársam is, és tök jóban lettünk. Te máris jobb helyzetben vagy, hogy tudsz valakivel már előre levelezni, az se lenne rossz ötlet ha nem csak szept1.én taliznátok hanem esetleg már előtte.Szóval nyugi:)
2009. júl. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen egyedül mentem gimibe, senkit nem ismertem még a suliból sem, nemhogy az osztályból, de semmi probléma nem volt. egyébként én kifejezetten örülnék neki, ha fiú ismerőseim lennének. hidd el, hogy sokkal kevésbé kritikusak, és sokkal megbízhatóbbak, mint a lányok. nem érdekli őket, hogy hogy nézel ki, vagy, hogy milyen márkájú a ruhád...szóval miért nem mész azokkal a fiúkkal? beszélgess velük, kérdezd meg, mit tudnak a suliról, meg ilyenek, és egyből nem kell egyedül menned.
2009. júl. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
A szemedet nézesd meg orvossal még egyszer, ne magadat diagnosztizáld. Vagy nincs semmi baja, csak te képzeled, és akkor egy gonddal kevesebb, vagy van, és akkor lehet javítani rajta. A gimnáziumba kevés kivétellel normális emberek járnak, lesznek szégyellősebbek is. Add önmagadat, biztos, hogy találsz barátnőt, mindenki veled együtt fejest ugrik az ismeretlenbe.
2009. júl. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenképpen írj a lánynak! Sőt, ha szimpatikus, beszéljétek meg, hogy még sulikezdés előtt találkoztok egyszer. Fagyiztok, sétáltok, beszélgettek. Így első nap sem fogsz félni a magánytól, és nyíltabb leszel a többiekkel is.

Arra készülj fel, hogy az első pár hónap furcsa lesz. Csupa idegen ember kerül egy osztályba, alakulgatnak a barátságok, ellenségeskedések. De aztán beáll a rend és te is megtalálod a helyed, mint mindenki.

Kicsit én is olyan helyzetben voltam, mint te. Elég furcsa, zárkózott voltam, vagyis még mindig az vagyok. De egy nagyon jó osztályt kaptam. Nem azt mondom, hogy lelkitársra találtam benne, nem azt, hogy soha sem piszkál senki. De vannak barátaim és sokkal rendesebbek az emberek, mint általánosban, mégha beszólnak is néha-néha.

Az az igazság, hogy először minden beszólást komolyan vettem, de aztán rájöttem, hogy felesleges, mert gyakran nem is gondolja komolyan a piszkáló. Annyit nem ér meg, hogy sírjak miatta és vagy/ rosszul érezzem magam.


"gyűjt egy marék aprót, rakd egy zacsiba, aztán nyomd a kezébe, ha találkoztok, és mondd, hogy tudod milyen nagy szüksége van rá, hát vigye."

Ez tényleg jó ötlet. Én nem vagyok a jézusi módszerek híve, megérdemelné a lány.

2009. júl. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Én is 8 osztályos gimibe járok Halason.Aki nyolcasba jár kérdezem melyik városban? Nálunk van egy lány, aki senkivel sincs haragban, nekem ő a legjobb barátnőm jól elvagyunk egymás szülinaspjára veszünk ajándékot.Meg rajta kivül van még pár barátom. Egyébként nálunk inkább a fiúk a heccelődősek. Évnyitón is megismerhetsz pár embert. Ha a suli szervez gólyatábort az pont az ismerkedés miattt van, menj el. Ne félj én szeretem a gimit. Ja és ne félj felemelni a kezed a tanárok tényleg díjazzák és ha rosszat mondasz akkor sem fognak kiröhögni szerintem.
2009. júl. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
halasi 8osztályosba járónak üzenem, hogy én Szekszárdra járok, de jövőre már végzős leszek:)
2009. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Már bocsi,hogy nem teljesen a kérdésre,de mi az,hogy a szüleid nem tudják,hogy kancsal vagy?Ilyen nincs,vagy vakok,vagy nem törődnek veled ennyire???
2009. szept. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
azért nem tudják,mert nem vették észre.És azért nem vették észre,mert direkt nem úgy nézek rájuk.A fejemet szinte teljesen feléjük fordítom,így nem annyira látszik.Csak ha rendesen oldalra nézek a szemeimmel,akkor látszik nagyon.Egy régebbi válaszolónak:nem képzelem be megamnak ezt,hanem ez tényleg így van,mert fényképeken is látszik(van egy nagyon durva) hogy kancsal vagyok.És én 10000%-ban biztos vagyok benne,hogy az interneten olvasottak rám illenek és így is vannak.
2009. szept. 15. 16:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!