Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeptemberben gimibe megyek,...

Szeptemberben gimibe megyek, félek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
8 éven át kitűnő voltam,volt néhány barátom a suliba,nem sok.Nem voltam népszerű.És ráadásul most év végén a "legjobb barátnőm" lopott tőlem.Volt korábban egy ilyen eset,amikor eltűnt 20.000 Ft,de nem hittük az édesanyámmal,hogy ő lehetett,nem hitttük el róla.Aztán fel jött megint a lakásunkra,és az asztalomon volt 5.000 FT.Ő azt mondta,kér egy kis vizet.Mire visszamentem eltűnt.Persze anyám rendesen kiborult,felhívta,de ő mindent tagadott.Nagyot csalódtam benne.Azóta nem tudok senkiben sem igazán megbízni.Félek,hogy szeptemberben,a gimiben megint nem lesznek barátaim.Nem vagyok igazán beszélgetős típus,nem szeretek beszólogatni órán,jelentkezni,mert félek hogy rosszat mondok,nagy hülyeséget,és akkor mindenki engem fog piszkálni.4 általánosbeli osztálytársam lesz megint az osztálytársam,de mind fiú.Lehet,hoy amiatt vagyok ilyen félénk,mert bénulásos kancsalágom,vagy mim van.Interneten tudtam meg,hogy ez a rendes neve.és félek,ha valakivel beszélek,hogy észreveszi,ha bizonyos irányba nézek,és kinevet,otthagy,elmondja mindenkinek,és mégúgyse lesznek barátaim.A szüleim nem tudnak arról,hogy kancsal vagyok.Állítólag elvittek kicsi koromban szemészhez,de azt mondta semmi bajom.Tudok egy lányról,aki biztosan az osztálytársam lesz,arra gondoltam,hogy írok neki myvipen,hogy találkozzunk az első nap,és mennnyünk együtt,hogy legalább ne egyedül mennyek.szerintetek jó ötlet?vagy ha nem szólok neki,akkor meg egyedül félni fogok,hogy nem fogom megtalálni a termet,egyetlen lányt sem fogok ismerni,egyedül leszek.írjak neki?
2009. júl. 28. 23:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze írj neki, minél jobb ha ismersz valakit már első nap. Amúgy gimnáziumban már nem annyira szokás cikizni valakit ha valami baja van, persze sajnos nem kizárt. Viszont abba is gondolj bele, hogy sokan senkit nem fognak ismerni, így nekik kb. ugyanolyan, mint neked
2009. júl. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
100%

Én is most szeptemberben megyek középbe, de nem igazán aggódom emiatt. Lesz pár volt oszt.társam de más-más osztályokban. Úgyhogy nem tudok neked tanácsot adni, de hatalmas késztetést éreztem arra, hogy ezt most leírjam ide :)

Üdv

2009. júl. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%

elsö válaszolonak! Méghogy nemdivat gimiben a cikizés?? Ott sa legdurvább!!! Abszolut nem akarlak elkeseriteni de sajna gimiben vannak nagyon nagypofáju emberek, és imádnak cikizni másokat!

Persze nem szabad komolyan venni öket mert az ugy rosszabb lesz!

És naná,hogy irj a lánynak!! Mindenképp! Sokkal jobb ha együtt mentek, mint hogy egyedül és még talán joba is lesztek, egymás mellé ültök stb....

Az viszont nagy hátrány ha szotlan, félénk vagy! Ugy nemlesznek barátaid!

Fel a fejjel, légy bátrabb!! És ne félj!

Majd aziskola kezdési nap elötti este leszel a legrosszabul, gyomorgörcs stb... Pedig nemkéne!

Sok sikert! :)

2009. júl. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj, nem olyan vészes a gimi! Én is rettegtem, hogy mi lesz, meg, hogy mindenki hülyének fog nézni, de végül nem így történt. Elég zárkózott vagyok, azt gondoltam, emiatt mindenki utálni fog, de mégiscsak szereztem pár barátot :) Ha pedig órán aktív vagy, akkor az a tanárnál jópontot jelent, akkor is, ha nem jól válaszolsz, mert ha már mindent tudnál, akkor nem kellene iskolába járnod. Legalább látják, hogy érdeklődsz, figyelsz, igyekszel. Egyébként a diákok többsége magasról tesz rá, ha rosszul válaszolsz, nem nagyon érdekli őket a tananyag. Mindenki mással van elfoglalva, házit/puskát ír a következő órára, körmöt fest, zenét hallgat, esetleg alszik. Ha nagyon feltűnő a kancsalságod, akkor próbálj meg beszélni a szüleiddel, hogy téged ez zavar, ha még mindig nem látják, akkor csinálj magadról egy képet, vágd az arcodat ketté, és a képet, amin a jó szemed van, tükrözd. Mutasd meg anyudéknak a két kép közötti eltérést, remélhetőleg így már észre fogják venni.. Ha meg nem akarnak orvoshoz vinni, akkor menj el egyedül, vagy egy baráttal. Sok szerencsét! :)
2009. júl. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
56%

Kedves 1. válaszoló


A cikizés igen is szokás sajnos. Sok ott az olyan ember aki kisebbségi komplexusba szenved és azon élvezkedik ha egy okosabb társát cikizi.

2009. júl. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
56%

1. vagyok

Csak nyugtatni próbáltam, de lebuktattatok:)

Gondoltam így kicsit nyugodtabb lesz

2009. júl. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Az első nap nagyon fontos, ugyebár az első benyomás...

Legyél kedves és nyitott. Beszélgess, ismerkedj. De még véletlenül se ült a helyeden, mukkanás nélkül. A gimi már nem a középsuli, itt gyakorlatilag új lappal indulsz. Azzá válhatsz, akivé akarsz, úgy, hogy közben megmarad a saját személyiséged is. Rengeteg igaz barátot találhatsz. Olyat, aki nem lop tőled:S Azt a barátnődel meg hagyd a fenébe. Vagy alázd meg jól, gyűjt egy marék aprót, rakd egy zacsiba, aztán nyomd a kezébe, ha találkoztok, és mondd, hogy tudod milyen nagy szüksége van rá, hát vigye.

Szurkolok a sulihoz!!

2009. júl. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
56%

1 válaszolo!

Csak tudod oké,hogy nyugodtabb lesz de ha mégis olyan osztályba került ahol a legdurvább cikizések mennek akkor ö hatalmasat fog csalodni!

Ilyenkor sajna megkell mondani az igazat! :)

a 3válaszolo voltam...

2009. júl. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
56%

Megint első vagyok:)

Tudom, én pont egy "szemét" osztályban voltam gimiben és szerencsére én kimaradtam a "jóból"

De legalább a nyarat ne izgulja végig szegénykém:)

2009. júl. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

5. vagyok


Én is egy ilyen cikizős osztályba kerültem, de valahogy nem foglalkoztatott az, hogy a bolha agyú cikizik. Tudtam, hogy én jobb vagyok nála és így nem foglalkoztatott.


Kedves kérdező. Ha véletlenül olyan osztályba kerülsz ahol nagy divat a cikizés akkor próbálj valahogy vissza vágni

2009. júl. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!