Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF KVIK turizmus-vendéglátás....

BGF KVIK turizmus-vendéglátás. Segítség kellene a tantárgyfelvétel elmagyarázáshoz?

Figyelt kérdés

A félév során összesen 30 kreditet kell összegyűjteni

22 kredit a kötelező törzsanyagból áll össze.

-Gazdaság jogi alapja 3k

-Művelődéstörténet alapjai 3k

-Gazdasági matek 1. 3k

-Gasztronómia alapjai 3k

-Számítástechnika 1. 2k

-Mikroökonómia 5k

-Bevezetés a turizmusba 3k

+ 2kredit értékű az üzleti angol


Maradtak a készségfejlesztő modulok, ill. a szabadon választható tárgyak, ezeket milyen megoszlásban kell választani? Melyikből mennyit érdemes? A tesi ugye előírás, de az 0 kreditű.


Illetve mennyi órámnak kell lennie egy héten? 1. éves leszek és az iskola oldalán nem találtam erre vonatkozó leírást.

Remélem tudtok válaszolni értelmesen erre a nehezen megérhető kérdésre.:)



2012. aug. 23. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:

A nem kötelező modulból mind1, hogy melyiket mikor veszed fel, a tantervbe le van írva, hogy mennyi a kötelező. Én 1. félévben felvettem még a Tanulás és kutatásmódszertant meg a Szociológáit. Így 28 kreditem volt, ez elég kevés, úgyhogy vegyél még fel 1-2 tárgyat, hogy kapj ösztöndíjat.


Egyébként amit megéri felvenni:

Kötelezően választhatók: Környezetgazdaságtan

Szabadon választhatók: Pszichológia meg mondjuk Politológia vagy Gazdaságtörténet

Készségfejlesztők: prezentáció, gazd.pszichó, tanulás-kutatásmódszertan, tárgyalástechnika


Amit nehogy felvegyél:

szociológia, integrációs ismeretek, regionális gazdaságtan, üzleti etikett és protokoll, üzleti etika... és a karrierépítést, mert az előfeltételes, amúgy jó tantárgy lehet


Tesit azt 2 félévben kell felvenned, jobb ha minél előbb túl vagy rajta, de arra figyelj, hogy tesi előtt legyen legalább 1 lyukas órád, hogy ki tudj érni a koliba. Ha az úszást választod, akkor mind1, mert az reggel van nagyon korán.

2012. aug. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És nincs megszabva, hogy mennyi órádnak kell lennie 1 héten, de jó, ha 30-32 kreditet (inkább 32-t) azért felveszel egy félévben.
2012. aug. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És muszáj mindegyik tantárgynak minden héten lennie? vagy ez hogy megy? Állítólag van olyan hogy Páros meg Páratlan hét, de nem nagyon különböznek egymástól, csak pár tantágy van 2 hetente, ezek melyikek lehetnek?
2012. aug. 24. 12:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezek közül mindegyik van minden héten. A választottak közül a gazd.pszicho van 2 hetente azt hiszem, legalábbis nekem úgy volt. Többiről nem tudok. De ha neptunban a tárgyfelvételnél rákattintasz a tantárgyra, és azon belül is mondjuk egy csoportra, vagy az elméletre, akkor kidob egy ablakot, és ha ott rámész arra h "órarend", akkor ott látod, hogy hetente vagy 2 hetente lesz az óra.
2012. aug. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
jajj, köszi szépen, megtaláltam:)
2012. aug. 26. 10:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az előző válaszolóval, politológiás bácsi vicces de fura, viszont potyajegy, gazdtöri viszont halál, szerintem nem éri meg felvenni.... üzleti etikett meg nagyon unalmas, de teljesen potyajegy. bejársz, csinálsz egy prezentációt, és ennyi. azóta persze már lehet elvégezted :)
2014. jan. 25. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ja, prezentációt meg csak ha szeretsz kiselőadni, mert minden egyes héten kell...
2014. jan. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hahah, milyen elveszettnek éreztem magam gólyaként. Most már kb engem kérdeznek, mit hogy kell felvenni, mert úgy kenem vágom. Am gazdtörit imádtam, ahogy a tanár saját élményeit is hozzáfűzte.
2014. júl. 30. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!