Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aláírod a hallgatói szerződést...

Aláírod a hallgatói szerződést? Felveszel majd diákhitelt a tanulmányaid kifizetésére (ha bevezetik)?

Figyelt kérdés

Fizetőssé akarják tenni az egyetemeket, valószínűleg már jövőre. Ez azt jelenti, hogyha nem vagy gazdag és államira mennél, akkor azt csak diákhitelből tudod majd kifizetni. Mit gondolsz róla? Inkább külföldre mész tanulni, csak ne kelljen diplomaszerzés után itthon dolgozni? Te melyik utat választod és miért?


Plusz kérdés: Milyen szakokban gondolkodsz?



2012. aug. 15. 18:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
28%
Akkor menny és visszafizeted majd a tandíjadat.
2012. aug. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%
Én részben egyetértek a hallgatói szerződéssel, részben pedig nem. Érthető, hogy nem kis pénzeket feccöl bele az állam egy-egy diák diplomájába, pl. egy sima ált.orvos ugye osztatlanban - feltéve, hogy 1 félévet sem csúszik - 6 évig tanul, ez 12*1 millió forint, az egyetlen orvos 12 millába kerül, aki tovább szakosodik, az nyilván még több. De még egy átlagos 300 ezer/féléves tandíjjal számolva is, 4 év alatt majdnem 2,5 milliós kiadás állami kasszából. Szóval megértem, hogy az állam, az az mi nem engedhetjük meg magunknak, hogy ezeket a horribilis összegeket csak úgy elengedjük, ráadásul más országok javát szolgálva. Más részről kissé radikálisnak tartom, lehetne a tandíj felével kezdeni pl. És első sorban nem a felsőoktatásból kellene pótolni az elcsalt pénzeket, ill. valóban inkább a megfelelő munkakörülményekkel kellene itthon marasztalni a diplomásokat, nem pedig sarokba szorítással. Tehát ha az utóbbi feltételek rendben mennének, akkor teljes mértékben egyetértenék a szerződéssel, főleg hogy szeptemberben nekem is azzal kell kezdenem, hogy aláírom, ettől függetlenül, amint lehet, húzok innen el, külföldi fizetés mellett simán vissza tudom fizetni a tandíjam.
2012. aug. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Amúgy szakot nem írtatok. Ki hova jelentkezne?
2012. aug. 16. 08:28
 14/22 anonim ***** válasza:
26%

"Ha megfelelő munka körülményeket tudnának biztosítani, akkor nem mennének el az emberek és nem is háborodnának fel ezen."


- ez igazán szép gondolat, de a valóság az, hogy sokaknak semmi sem jó, és a gazdaságot, nehéz körülményeket könnyebb okolni sikertelenségükért, mint saját magukat. El lehet menni... de azzal semmi nem lesz jobb.

2012. aug. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
12-es vagyok, szeptemberben kezdem a BME-ÉMK-t (BSc-n).
2012. aug. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
21%
ha diploma után annyira szar lesz itthon a helyzet, hogy muszáj lenne kimennem külföldre melózni, akkor nem hiszem, hogy a tandíj kifizetése akkora gond lenne. ha belegondoltok ez egy ésszerű dolog, csak ugye mi vagyunk itt az 'áldozatok'. azt ne felejtsétek el, hogy egy értelmes egyetem, értelmes szakának diplomájával itthon is elég jó fizetéseket lehet elérni. Valamiért azt veszem észre, hogy a hallgatói szerződéstől leginkább a "büfészakra" jelentkezők félnek. ha annyira nem bízol a saját szakodban, hogy tartasz a diákhitel felvételétől, mert nem hiszed, hogy később normális munkád és fizetésed lesz, akkor gondold át, hogy jó helyre mentél-e...
2012. aug. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Én most kifejezetten az orvosokra gondoltam. Hivatalosan annyit kapnak, mint a többi állami dolgozó (pl. tanár), ami eléggé megalázó! A világ szinte összes országában az orvos a legismertebb szakma, és ami itthon van az gáz...csak a paraszolvencia tartja életben a rendszert :/
2012. aug. 16. 18:44
 18/22 anonim ***** válasza:
38%
Igen jól mondod hivatalosan, közbe nem hivatalosan a dupláját hálapénzben.
2012. aug. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Hivatalosan annyit kapnak, mint a többi állami dolgozó (pl. tanár), ami eléggé megalázó! "


Miért megalázó egy tanár is sokat tanul, hogy tanár lehessen. Egy tanári diplomához is 6 évet kell tanulni. Pedig ha ők nem lennének akkor orvosok sem.

2012. aug. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Igen, a tanár is 6 évig tanul (de egy orvos 6+5 év míg szakosodik), de jóval lazább a tanagyag, nem kell éjjel-nappal gürcölni, se nem annyira odatennie magát. A tanári állás olyan kis laza foglalkozás is, eleve nyári szünetben otthon lehet, és nem kell éjszakáznia sem. nem beszélve az óriási felelősségről, ami rajtuk van.


Ami pedig az orvosokat tanító tanárokat illeti: ők már professzorok, egyetemi docensek, előadók, akik már jóval többet letettek az asztalra, mint egy általános iskolai/gimis tanár. Az orvosi egyetemeken ráadásul előfordul, hogy orvosi diplomával töltik be az előadói állást. Azért nem mindegy...


De akinek ezt magyarázni kell, az már...szerintem ez magától értetődik. Ezen a világon senki sem egyenlő. Aki többet tanul, dolgozik, többet érdemel (a valódi kapitalizmus híve vagyok).

2012. aug. 16. 19:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!