Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerinted melyik felsőoktatási...

Szerinted melyik felsőoktatási intézményt válasszam?

Figyelt kérdés

Az egyik kb 2.5 óra vonattal ami valljuk be kolisként kibírható. Busszal olyan 3 óra. Ez sem túl vészes. A másik pedig (ez jobb suli és ráadásul egyetem is) vonattal 7 óra kb (olyan 6-8szor kell átszállni, attól függ merre megyek) Busszal pedig 7.5 óra. Azért valljuk be ez nem is a leg pénztárcakímélőbb, ráadásul hétvégenként nem tudnék annyi időt eltölteni otthon.(míg az egyiknél hazaérhetnék olyan este 6 ra pénteken és elég lenne akár vasárnap este 6 kor elindulni a másiknál csak szombaton dél körül lennék otthon(ha korán kelek) és már vasárnap kell visszamennem 2-3 óra körül)

A közelebbi fősulin van egy szak, ami érdekel nagyon és erről a suliról, városról, koliról már szinte mindent tudok. Az egyetemen van több szak is ami érdekel, de talán nem annyira, mint a fősulis szak. Erről a suliról nem tudok még annyit, a városról sem és a koliról szinte semmit.

Ti melyiket választanátok a helyemben?


A városokat, meg az iskolák nevét/szakot direkt nem mondtam, hogy ne az legyen a mérvadó



2012. aug. 7. 00:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Igen, a többieknek igaza van, hogy kellene tudni az intézmények és a szakok nevét.


De ha mégis csak ennyit tudok, akkor én a közelebbi főiskolát javasolnám neked, és választanám a helyedben. Igazából te is megírtad a választ, hogy a távolabbi egyetemen lévő szak nem érdekel annyira. Tanuld azt, ami érdekel. Nekem a választáskor nagyon nagy szempontot jelent a távolság is.


Majd azért írd meg azt, hogy mégis melyiket választottad!

Sok sikert!:)

2012. aug. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Oké megfogom. Valószínűleg mindkettőt, csak a sorrenden kell még agyalni.
2012. aug. 7. 08:57
 13/16 anonim ***** válasza:
Ezek alapján én a SZTE-et választanám, távolságra tekintet nélkül. Mert a szegedi egyetem nagyon jó, a diákélet pedig híres. Előbb vagy utóbb el kell szakadni otthonról, eleinte mindenki úgy kezdi hogy 1-2 hetente hazajár, ebből később az lesz hogy amikor van időd. A félév vége felé egyébként is kizárt hogy hazamenj, amikor meg már nincs suli akkor teljesen mindegy az a +4 óra utazás..
2012. aug. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Gyöngyös mellet lakom, NE menj a KRF-re. Nem tudsz vele elhelyezkedni, gyenge iskola. Röhögve elvégzed, de a diplomád semmit nem ér. És ezt olyanoktól tudom akik elvégezték, hogy 3 éve nincs munkájuk, vagy teljesen mást dolgoznak, mert másra átképezték magukat.


Szegedet ajánlom, jókat hallottam róla, igazából arról személyes tapasztalatot nem tudok mondani.


Ha havonta jársz haza, akkor az utazás alatt úgysem fogsz tanulni komolyan ebben biztosíthatlak. Koliban élsz, ott is tanulsz, ha egyáltalán tanulsz ;):D.


Ha jó órarended van, akkor lehetséges, hogy pénteken órád sem lesz, vagy max. előadás amire nem kötelező minden esetben bejárni, tehát péntek reggel elindulhatsz haza.

Egyébként meg ne félj az új várostól, van olyan barátom aki Veszprémbe ment egyetemre, és már alig látom annyira jó ott neki, nem akar hazajönni. Mellesleg Gyöngyösön ilyen komoly diákélet sincs.


Az eredeti kérdésben ugye nem akartad megmondani melyik iskola az, csak távolság alapján, de ez nem lehet egyedüli szempont iskolaválasztásnál, tehát mindenképp a SZTE a jobb a kettő közül.

2012. aug. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Csak ott meg nem tudom eldönteni h mire jelentkezzek. Az agrár nagyon érdekel de annál van jobb szak kereseti szempontból.
2012. aug. 7. 22:36
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem arra menj ami tényleg érdekel, és jó leszel benne, többet keresel vele, mint egy olyan szakmával amit nem szeretsz, és nyögve-nyelősen végzed.
2012. aug. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!