Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerinted melyik felsőoktatási...

Szerinted melyik felsőoktatási intézményt válasszam?

Figyelt kérdés

Az egyik kb 2.5 óra vonattal ami valljuk be kolisként kibírható. Busszal olyan 3 óra. Ez sem túl vészes. A másik pedig (ez jobb suli és ráadásul egyetem is) vonattal 7 óra kb (olyan 6-8szor kell átszállni, attól függ merre megyek) Busszal pedig 7.5 óra. Azért valljuk be ez nem is a leg pénztárcakímélőbb, ráadásul hétvégenként nem tudnék annyi időt eltölteni otthon.(míg az egyiknél hazaérhetnék olyan este 6 ra pénteken és elég lenne akár vasárnap este 6 kor elindulni a másiknál csak szombaton dél körül lennék otthon(ha korán kelek) és már vasárnap kell visszamennem 2-3 óra körül)

A közelebbi fősulin van egy szak, ami érdekel nagyon és erről a suliról, városról, koliról már szinte mindent tudok. Az egyetemen van több szak is ami érdekel, de talán nem annyira, mint a fősulis szak. Erről a suliról nem tudok még annyit, a városról sem és a koliról szinte semmit.

Ti melyiket választanátok a helyemben?


A városokat, meg az iskolák nevét/szakot direkt nem mondtam, hogy ne az legyen a mérvadó



2012. aug. 7. 00:20
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

Szerintem még tanácstalan vagy, esetleg kutasd fel a neten a szakokhoz tartozó tárgyak jegyzeteit, az oktatók honlapjain fellelhető lesz pár! Olvass bele, majd találd ki, hogy meg tudnád-e tanulni!


Amúgy meg vállalnád, hogy ha majd dolgozni fogsz akkor azért kapsz kevesebb fizetést majd az életed végéig, mert nem voltál hajlandó a messzi-messzi egyetemre menni?

Különben is mi a francért kellene hétvégente hazautazni! Nem lenne időd tanulni!

2012. aug. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Pedig elég mérvadó lehet, mert ha pont olyat szúrtál ki magadnak, amivel kb esélytelen lenne elhelyezkedned, akkor egyértelműen a másikat ajánlom. Ha az intézmények nevét konkrétan nem is írod le, de legalább a szakokat biggyeszd ide, erős támpontként szolgálna!


Ennek ellenére ha csak a leírtakalapján kellene választanom, akkor én a jobb sulira voksolnék.

2012. aug. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Mond meg melyik iskoláról beszélsz. Már nincs különbség főiskola és egyetem között, a legtöbb felsőokatatási intézmény alapdiplomát (Bsc) ad.

Egyébként én a közelebbit, de ez függ attól melyik iskola.

2012. aug. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Direkt nem mondom el melyik suli melyik szak. Az elhelyezkedési lehetôségekkel is tisztában vagyok. Kb mind a kettôvel ugyan annyi az esély, talán a fôsulis szakkal kisebb lenne eleinte a fizetés. Ezeknek utánajártam a szakokról.

Haza természetesen nem minden hétvégén akarnék járni, de azért valamikor csak haza kell menni. Egyébként az út nem is lenne nagyon rossz, mert azalatt is lehet tanulni, valljuk be 6-8 átszállás melllet mire elôkapom a tanulnivalót át kelllene szállnom.

Amúgy a fôsulis szakra magasabb volt a ponthatár az utolsó 3 évben. Bár tudom ez semmit sem jelent.

Az eddigi válaszokat köszönöm!

2012. aug. 7. 05:07
 5/16 anonim ***** válasza:
Mérlegeld a ki nem mondott intézmények hírnevét is.
2012. aug. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Természetesen az egyetemnek sokkal nagyobb a hírneve, de a főiskola is jó ebben a képzésben.

Remélem megértitek, hogy miért nem mondom meg, hogy melyikekeről van szó. Mert itt most a lényeg igazából a távolság és az, hogy az egyik szakhoz jobban húz a szívem. De ettől függetlenül szerintem a két iskola közül 10 ből 8 ember legalább azt választaná ha mondjuk ugyan ott lenne

2012. aug. 7. 07:52
 7/16 anonim ***** válasza:

Így semmi értelme a kérdésednek, egyetlen szempontot tettél ismertté, úgy hogy már a kérdésedben meg is válaszoltad, hogy ezen szempont alapján a közelebbi a nyerő. Holott nyilván más szempontok is játszhatnak, csak ha nem árulod el melyik intézmények, melyik szakok.


Ami az utazást illeti, miért hiszi mindenki, hogy minden hétvégére haza KELL menni?

2012. aug. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ahogy leírtam, nem mennék minden hétvégén haza még ha közelebbi iskolába járnék se engedné a pénztárcám. De havonta/kéthavonta azért szerintem illik hazamenni. A tőlünk 220km-re élő tesóm akinek családja van is hazajár legalább 5-6 hetente.


Leegyszerűsítve a kérdést megéri e inkább a távolabbi jobb nevű egyetemre menni olyan szakra, ami annyira nem érdekel, de talán jobb megélhetést biztosít a továbbiakban.

2012. aug. 7. 08:30
 9/16 anonim ***** válasza:

Most az hogy megéri-e többet utazni egy jobb suliért nem megválaszolható anélkül hogy tudnánk mennyire is jó az a suli. Lehet te úgy gondolod hogy a vidéki sem rossz, de ha látnánk a konkrét nevét a sulinak megrökönyödnénk. Ellenben az is lehet hogy egy vidéki egyetemi városról van szó, és akkor az is jó választás lehet..


Az a baj hogy ahhoz hogy erre a kérdésben ÉRDEMBEN tudjunk válaszolni ismerni kellene a sulik nevét. Nem, nem értjük, hogy miért nem mondod meg, hiszen ez egy anonim oldal, és minden olyan kérdést amit a sulik tényleges ismerete nélkül meg lehet válaszolni már te magadnak megválaszoltál.

2012. aug. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

KRF-TVK

SZTE-ÁJK, MGK vagy MK (ezek közül valamelyik, mert nem tudok dönteni)

2012. aug. 7. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!