Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van annak, hogy...

Mi értelme van annak, hogy valaki 2 szakra is jár?

Figyelt kérdés
Sok olyat ismerek, akik két szakra is járnak egyetemen. Ha végiggondolom, csak hátrányokat látok benne, pl. nehéz összeszervezni az órákat úgy, hogy mindegyikre be tudjon járni; dupla annyi tanulnivaló (+ elvileg rosszabb tanulmányi eredmény, mert túlterhelt); az állami félévek elvileg dupla olyan gyorsan ketyegnek; és a legjobb esetben is csak 2 alapszakot tud elvégezni az állami félévekkel, utána meg fizetnie kell keményen. Mindez megéri? Van valakinek tapasztalata? Jól érzem, hogy ez most a "divat" az egyetemisták között?

2012. júl. 30. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Divat??? Ez a normális! Egy szakkal kitörölheted a hátsódat. Arról nem is beszélve, hogy ez a bolognarendszer lókakit sem ér.
2012. júl. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

én kettőre fogok járni, de nem divatból, egyrészt most vagyok 28 éves, és talán már tudom, mi érdekel, eddig nem igazán, de hát a papír az ugye kell...

másrészt, az előnye, hogy fele annyi idő alatt egyből két diplomám lesz!

2012. júl. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Tévedsz, nem ketyegnek dupla olyan gyorsan az állami félévek, ha valaki időben elkezdi a másik szakját is. Próbálom egyszerűen megfogalmazni, de egyszerűbb, mint amilyennek leírva tűnik: ha Gipsz Jakab akkor kezdi a második szakján az első félévet, amikor az első szakján a harmadik félévet kezdi (azaz pontosan egy év különbség van időben a kettő között), akkor hiába jár két szakra, egy félévben akkor is csak egy támogatott félévet "használ el". Ha ennél később kezdi, akkor már tényleg duplán számít. Ez biztos, egy időben nekem is két szakom volt, más kérdés, hogy nekem tényleg nem érte meg, ezért az elsővel nem is vacakoltam tovább, az nem volt nekem való, inkább csak féltem ezt kimondani, ezért tartogattam azt is egy félév erejéig. Na pl. ez is lehet az oka annak, hogy sokan csinálják ezt, mert nehezen kerültek be az első szakjukra, vagy nagy reményeket fűztek hozzá, de az egyetemről nézve már kicsit jobban látták a helyzetet, és rájöttek, hogy inkább mást kéne tanulniuk, viszont sajnálnák, ha kárba veszne a tanulás, amit belefektettek a már megkezdett képzésbe, ezért azt is megtartják, közben meg felvételiznek egy másik szakra is, és aki bírja, az végigcsinálja mindkettőt.


De olyanok is vannak, akiknek a két szakjuk jól kombinálható egymással a későbbiekben. Pl. az egyik barátnőm párhuzamosan jár jogra és pszichológiára is, nem tudom pontosan, hogy milyen jövőbeli állás reményében, de oda jól jön, ha mindkét végzettsége megvan.

Ráadásul ha a két szak között van némi átfedés, akkor nem olyan nehéz összeegyeztetni a két órarendet sem, mert sok olyan kurzus lehet a másik képzés tantervében, amit már korábban teljesített, ezeket nem kell újra megcsinálnia. Sőt, ha az előbb megkezdett szakon jók a tanulmányi eredményei, kérhet egyéni tanrendet is, ilyenkor nem kell bejárnia az óráira, vagy nem annyiszor, csak vizsgáznia kell, a másik szakján meg vígan be tud menni minden órájára.

2012. júl. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
11:42 Egy normális szakkal baromi könnyen el lehet helyezkedni (tapasztalat), felesleges 2 gagyi
2012. júl. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ milyen szakok,mert van,ami mellett szinte lehetetlenség másik szakot is végezni.Azok az ismerőseim akik két szakot végeznek többnyire azzal érvelnek,hogy a kettővel együtt jobb elhelyezkedési lehetőségeik vannak,csupán az egyikkel nem sokra mennének.A másik csoport az,akik azt mondják,hogy elkezdtek egy szakot,de mondjuk másodévben jöttek csak rá,hogy nem annyira érdekli őket,de ha már odáig eljutottak,befejezik.Közben elkezdenek egy olyan szakot,amiről azt gondolják,hogy jobban fogja őket érdekelni.


22/L

2012. júl. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez nem divat kérdése. :) A harmadik hozzászóló válaszát kiegészíteném azzal, hogy amit írt, az egészen idáig úgy működött, de az új törvény szerint erre már nincs lehetőség.


"Az új felsőoktatási törvény megszünteti a párhuzamos képzések jelenlegi rendszerét: ezentúl, ha valaki két szakot végez egyszerre, kettesével fogynak majd az államilag támogatott félévei."

2012. júl. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: ez melyik tanévtől számít? már most szeptembertől érvényes?
2012. júl. 30. 16:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen. A 2012-es felvételi tájékoztatóban már benne van.
2012. júl. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, nem tudtam, hogy ez is változott. Szerencsére engem ez már nem érint :)
2012. júl. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!