Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontosan hogy van ez a "röghöz...

Pontosan hogy van ez a "röghözkötés"?

Figyelt kérdés

Ha tanulok itthon 3 évet az állambácsi pénzén akkor a végzést követő 20 évben a diplomámban kell dolgozni minimum 6 évet vagy ki kell fizetnem a tanulmányaim díját.

Ugye így van? Ezen miért vannak felháborodva a diákok?(magam is diák vagyok)

Komolyan valaki elvárja, hogy 7 éves korától a diplomáig ingyen tanuljon, aztán itt hagyja az országot ami mindezt biztosította számára?


2012. júl. 27. 22:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
62%

Nem kötelező itt sz.opni az országban.

Ne írd alá a szerződést, legyél önköltséges, és máris nem kell itt sz.opni.

Jah, az már derogál...

Olyat tanulj ki, amivel közel biztosan lesz állásod. A különböző kamu szakot elvégzők meg majd szívnak...

2012. júl. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Mondj 10 olyan szakot amivel el tudsz itthon helyezkedni.
2012. júl. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
69%
00:47 Összes TTIKs szak
2012. júl. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ne írd alá a szerződést, legyél önköltséges, és máris nem kell itt sz.opni."


Na jah, csak az emberek többségének nincs több százezer forintja tandíjra.


Nem ez a szerződés lenne a megoldás, hanem a munkahelyteremtés és a normális fizetések. Máris kevesebben mennének el. Érdekes módon máshol ez működik. (Igaz elég sok dolog van, ami máshol működik, csak itt nem...)

2012. júl. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Elég nagy baj, ha az egyetemista nem szakmában gondolkodik, csak "majd leszek valami"..."

Ezt nem így gondoltam hanem, hogy nem tudják mivel jár kitanulni a szakmunkásban egy szakmát. Mert kevés egyetemista tudja, hogy szakmunkásba már 100 éve van röghöz kötés.

2012. júl. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül a "diplomádban" kell dolgozni 6 évet, de itthon kell dolgozni.


Pont itt van a kutya elásva, hogy te végzel mondjuk repülőgépész mérnökként (ami ugye mérnöki, sőt, az egyik legnehezebb mérnöki), de itthon nincs repülőgép ipar, ezért nem lesz a szakmádban állásod. És ha kimész külföldre mert te azért tanultad ezt hogy ezzel foglalkozz, akkor egy utolsó szem*t kö*csög b*zi leszel, aki csak eddig élősködött az államon.

2012. júl. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem magával az ötlettel van a baj. Érthető, hogy ha már az állam fizeti a taníttatást, akkor utána itthon kamatoztassa az ember a tudását.

A probléma ott van, hogy a feltételeket nem teremtik meg. Nincsen elég munkahely, szánalmas a fizetés, és előre nem tudhatod, hogy mi lesz.

Ha benne lenne a szerződésben az is, hogy tutira fogsz munkát kapni, és minimum x összeget fogsz keresni, akkor oké.

De így, hogy baromira nem tudod azt se, hogy egyáltalán kapsz-e munkát, azt meg főleg nem, hogy mennyi pénzért, így elég nevetséges.


Nem így kellene otthon tartani az embereket. Normális fizetés meg elég munkahely kellene, és akkor nem menekülne ki mindenki külföldre.


Orvosnak tanulok. Az itthoni kezdő fizetés nagyjából nettó 90-110 ezer forint. Talán jogos, hogy 6 év után ezt egy kicsit keveslem.

Külföldön ezzel szemben mondjuk 1 millió.

Nyilván tudom én is, hogy itthon nem lehetne ennyi fizetést adni egy orvosnak, és nem is várnám el.

Tökéletesen megelégednék (és az évfolyamtársaim elég nagy része szintén megelégedne) mondjuk nettó 220 ezer forinttal (megjegyzem, ennyit kap tesóm kezdő informatikusként!).

K.vára nem milliókat várunk, de amíg havi 90 ezerrel szúrják ki a szemünket, addig igen is külföldben gondolkodunk.


Az emberek fogják úgy is megszopni. Ugyanis manapság már orvosként csak az nem megy külföldre, aki hülye hozzá, vagy megszedte magát hálapénzzel.

Az okosabbak kimennek, ergo itthon nem marad orvos.

Tök jó, hogy visszafizetik azt az x millió forintot, de és? Mire megy vele az ember, ha nem marad orvos?:D

2012. júl. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Ha benne lenne a szerződésben az is, hogy tutira fogsz munkát kapni, és minimum x összeget fogsz keresni, akkor oké."

Orvosként neked tuti lesz munkát.


"Orvosnak tanulok. Az itthoni kezdő fizetés nagyjából nettó 90-110 ezer forint. Talán jogos, hogy 6 év után ezt egy kicsit keveslem."

Egy tanári diplomáért is 6 évet kell tanulni, és ő sem keres többet.

2012. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Egy tanári diplomáért is 6 évet kell tanulni, és ő sem keres többet."


ezzel most csak annyit bizonyítottál h elég sok diploma semmit se ér Magyarországon. (ez igaz az orvosi és a tanári diplomára IS). és jogosan nem tetszik az embernek, h 6 évet tanul az egyetemen, és utána havonta kap 90 ezer forintot.

2012. júl. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

78%-os: Én egy példát mondtam, a sajátomat. Egy szóval sem mondtam, hogy egy tanár csak annyit érdemelne.

Nem csak az orvosok fizetésével van a gond, csak példának írtam, mert én azt látom.

2012. júl. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!