Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontosan hogy van ez a "röghöz...

Pontosan hogy van ez a "röghözkötés"?

Figyelt kérdés

Ha tanulok itthon 3 évet az állambácsi pénzén akkor a végzést követő 20 évben a diplomámban kell dolgozni minimum 6 évet vagy ki kell fizetnem a tanulmányaim díját.

Ugye így van? Ezen miért vannak felháborodva a diákok?(magam is diák vagyok)

Komolyan valaki elvárja, hogy 7 éves korától a diplomáig ingyen tanuljon, aztán itt hagyja az országot ami mindezt biztosította számára?


2012. júl. 27. 22:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%

Az a probléma, hogy EU tagállam vagyunk, a szabad munkaerővándorlás kikötés, amit ez megakadályoz, érted? Tehát elvárják, hogy itthon dolgozzak, nem pedig én döntöm el, hogy mégis mit tegyek. És alapvetően nem az a baj, hogy ithton kell dolgozni, hanem hogy nem olyanok a feltételek. Az egész egyébként az orovosk miatt van, akik persze kimennek külföldre, hisz ithton jó, ha 300-400 ezret keresnek, külföldön 1-2 milliót csak a kezdők :)


Egyébként sok országban a felsőoktatás ingyenek, bécs, németország pl. És ott sem okoz problémát, ha elmennek más országokba. De ott az emberek szívesen maradnak, jók a feltételek, a körülmények, ímg itthon szart se lehet elérni, a tanárokat lenézik, az orovoskat alulfizetik, nincs elég munka, minden büfészak, túltermeljük a diplomásokat. Ez az állam hibája, mégis mi szívjuk meg.

2012. júl. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

" amit ez megakadályoz, érted? "


Valamit félreértettél.

Ez nem akadályozza meg. Nem írja elő, hogy neked itt KELL dolgoznod. Megteheted, hogy kimész, de ha 20 év alatt nincs meg a szükséges év, akkor vissza kell fizetned a taníttatásod árát.


Bocsánat, de ezt az indokot többnyire a buta emberek szajkózzák.


Az állam azért fektet beléd milliókat, hogy a szerzett tudást itthon kamatoztasd úgy, hogy az államnak termelsz vele adót és járulékokat, valamint anyagi javakat.

Ha azonnal külföldre dobbantasz, akkor a Magyar Állam által beléd fektetett pénz neki nem jön vissza.

Ezt akarja megakadályozni, és teljesen érthető is.


Amúgy most diplomáztam, és hamarosan adófizetővé válok, így ezt a véleményt nem egy megkeseredett 50 éves írta most neked.

2012. júl. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Komolyan valaki elvárja, hogy 13 éves korától miután megszüli az első gyerekét a 8-ból, segélyen meg családi pótlékon eltartja az állam? És itt is marad, mivel ilyen hülyéket máshol nem talál ami mindezt biztosítja számára?


hmmmm

2012. júl. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
59%
Én sem értem ezzel mi a baj. Miért nem lehet belátni, hogy ha megbolondul is így lesz. Senkinek sem kötelező államira menni. Én a helyükben inkább attól félnék, hogy ha nem fejezi be a 3 éves képzést 4,5 év alatt akkor is vissza kell fizetnie.
2012. júl. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Persze, a lehetőséged meg van rá, hogy visszafizesd, egy szóval sem mondtam, hogy nem :) megoldás az is, ha kimész, és a külföldi jövedelmedből, ami 2-3x annyi, mint amennyit itthon kapnál, röhögve visszafizesd seperc alatt. És a legtöbb ember ezt fogja tenni, szóval ugyan ott tartunk :)
2012. júl. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem ugyanott tartunk, ugyanis az állam így visszakapja azt a pénzt, amit beléd feccölt.

A tudással pedig már azt kezdesz amit akarsz.


Amúgy kicsiben ez már réges régen megy:


Pl. a MÁV kiképez magának mozdonyvezetőt (egy tanfolyam 2 év és 2.5 millió forint) de a mozdonyvezető jelölteknek alá kell írniuk, hogy minimum 5 évet a vállalatnál dolgoznak le.

Ugyanis a cégnek csak akkor éri meg beléjük fektetni azt a 2,5 milliót, ha tudja, hogy számíthat rájuk minimum 5 évig.

Aki meggondolja magát, mégsem végzi el, vagy idő előtt lelépne ki kell hogy fizesse.

2012. júl. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"Pl. a MÁV kiképez magának mozdonyvezetőt (egy tanfolyam 2 év és 2.5 millió forint) de a mozdonyvezető jelölteknek alá kell írniuk, hogy minimum 5 évet a vállalatnál dolgoznak le.

Ugyanis a cégnek csak akkor éri meg beléjük fektetni azt a 2,5 milliót, ha tudja, hogy számíthat rájuk minimum 5 évig.

Aki meggondolja magát, mégsem végzi el, vagy idő előtt lelépne ki kell hogy fizesse."


Csak ők ugye szakmunkások, és az egyetemisták nagy része nem gondolkozik szakmában, így fogalmuk sincs a valós helyzetről. De igen tényleg van ilyen én is tudok pár ilyen példát. Csak mindenkinek legnagyobb baj a saját baja.

2012. júl. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

" és az egyetemisták nagy része nem gondolkozik szakmában, így fogalmuk sincs a valós helyzetről."


Na ez is egy komoly probléma.

Ugyanis a diploma egy szakképesítéssel jár, ergó a diplomás ember is egy értelmiségi szakmunkás. A saját szakterületének magasabb szintű ismerője.

Pl. egy építészmérnök a saját szakmájában fog elhelyezkedni és ott kamatoztatni a tudását. (Pl egy építő irodában, ahol utána adót fizetnek, szellemi és anyagi javakat állít elő, amiből az állam is gyarapodik. )


Elég nagy baj, ha az egyetemista nem szakmában gondolkodik, csak "majd leszek valami"...

2012. júl. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én egyetemista vagyok, de teljesen egyetértek ezzel, igaz most az alapképzésnél nem vonatkozik rám, de ha minden jól megy, akkor megyek mesterképzésre, amit ugyanúgy le kell dolgozni úgymond.

Én azt nem értem, hogy az emberek, akik sírnak, hogy MO-nak nincs pénze semmire, nem fejlődik etc., az mégis hogy gondolja, hogyha ilyenek is fel vannak háborodva, h már ez se ingyen van...

2012. júl. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

én nem értek egyet a röghözkötéssel. az így zsákba macska dolog. aláírom a szerződést, majd 3 év múlva lehet sz.rnak rám amikor munkát keresek. mi a biztosíték h ők munkahelyeket fognak teremteni? lényegében semmi. és felháborító h aki 1 évvel idősebb nálam nyugodtan tanulhat az állam pénzén, anélkül h utána itt sz.pjon az országba. ez így nem igazságos.

nem vagyok EU párti, de nagyon remélem h ezzel csinálnak valamit.

2012. júl. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!