Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetek így is még orvos, mit...

Lehetek így is még orvos, mit tehetnék még a cél érdekében?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta az az álmom,hogy orvos legyek.(baleseti sebész) Tudom,nagyon keményen kell tanulni,és rengeteget,de úgy érzem,képes lennék rá,mert én ezt nem szakbarbárságból akarom(tehát nem a pénz miatt szimplán(persze,manapság minden akörül forog,de nekem ez sokkal többet jelent mint pénzt),meg hogy itt hagyjam az országot,miután itt jártam egyetemre,mert semmi kedvem külföldre menni,főleg hogy mindenki ezt csinálja. Szerintem csak kihasználják az országot. Mindegy,ez most nem fontos.),hanem szívvel-lélekkel készülök rá,és már régóta érdekel minden apróság a dologgal kapcsolatban(Szinte állandóan orvosi könyveket,dokumentumfilmeket,stb nézek,bírom egyenlőre a vért,bár olyant még sosem láttam élőben,amikkel a sürgősségin fogok nap mint nap találkozni gondolom-ha oda kerülök.) Sokan(felnőttek) hülyének néznek,hogy "Hogy lehet már egy gyerek normális,ha imádja a kémiát meg a bioszt,meg imád tanulni hétvégén,és a nyári szünetet azzal tölti,hogy nyelvet tanul meg olvas?!" ,és csak fejüket rázzák,mintha nem is hinne bennem anyuékon kívül senki. Nem nézi ki belőlem senki a dolgot. A korombeliek miatt,vagy amiatt,ahogy kinézek,vagy én nem tudom,mi miatt. Ennyire gyerekes lenne,ha valaki ennyi idősen már tudja pontosan,hogy mit szeretne? Pedig tudom,hogy őrülten nehéz lesz,de nekem már most ez a mindenem. Olyan szinten,mint hobbi,kikapcsolódás is. Tudom,hogy furcsa,de tényleg.Egy gond viszont van. Az első gimis évemet olyan suliban jártam,ahol nem volt biosz.(általánosban volt,csak most nem) Idén váltok,és új suliba megyek,de 10-ben nem vesznek már át emelt/speces osztályba.Ezzel kapcsolatosak lennének a kérdéseim:

-Be lehet pótolni ezt az egy év kimaradást bioszból?

-Úgy is lehetek orvos,ha nem speces osztályba megyek,hanem általánosra,és még csak egy éve tanulok angolt?(előtte németet tanultam 5 évig,tervezem belőle a nyelvvizsgát,de most meg ha minden igaz,franciát fogok tanulni az angol mellé,csak abból pótolni kell az egy évet,de megoldom)

-Fakultációt mindegyik gimnáziumban fel lehet venni?

-Számítanak egyetemre a versenyeredmények?

-Csak azt veszik fel,aki mindig is kitűnő tanuló volt?

Sosem volt 4.5 alatti az átlagom,de 5. óta mindig becsúszott pár(2-4)év végi négyes,ami általában fizika vagy matek,esetleg kémia volt. Pedig nagyon szeretem mindegyiket,de van,hogy nem tudok jobbat produkálni,akkor se ha érdekel,akkor se ha tanulok rá,és annyira félek tőle,hogy nem elég oda a szorgalom meg az érdeklődés,ha (lehet) hogy képességileg kevés vagyok hozzá. Mikor az osztálytársaim közt is voltak sokan kitűnők,úgy érzem,hiába szeretném,ilyenekkel szemben,akiknek fütyörészve megy az 5.0 átlag meg a dicséretes kémia és matek,meg akik emelt bioszos/természettudományos osztályba járnak és vagy 20 elsősegély és biológiaversenyt nyernek évente,semmi esélyem,mert annyi okos ember van,aki ide készül,én meg a hozzájuk képest kis átlagos vagy csak "jó" tudásommal hiába szeretném nagyon,és hiába foglalkozom vele amikor tehetem,hiába tanulok éjfélig lelkesen,hogy "csakazértis",egyszerűen nem lesz nekem ott helyem,és nem vesznek fel. Tudom,messze van az még,és csak most leszek másodikos gimiben,de már a sportolást is abbahagyom jövőre,hogy több időm jusson a tanulásra,és mehessek én is versenyekre,és meglegyen végre nekem is az 4.9-5.0 átlag,ami utoljára hetedikben volt. Bocsánat ha túldrámázom,és hogy ennyit írok,csak már nem tudom,mit tehetnék,hogy jobb legyen.


2012. jún. 24. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Tálán azt tehetnéd első körben, hogy nem görcsölsz rá ennyire. Főleg nem még 10. osztályban. Elhiszem hogy nagyon szeretnéd, meg látszik is, de azért nem kell belehülyülni:D.

Nyugodtan nézzél ilyen olyan orvosi filmeket, olvas és stb, de még ne stresszel az orvosira, mert mire te a felvételihez jutsz, még 10× változtatnak rajta valamit.

Továbbá, nem kellett volna szerintem beijedned attól, hogy nem volt 9.ben biosz. Mi gimikbe is így van, és attól függetlenül van aki orvosira ment. Ott van még további 3 év, plusz 3.tól a faktok. Te esetedben kémia-biosz. Az átlag miatt ismét nem kell "oly" nagyon aggódni. Van duplázási pontszámítás akkor pl: csak a kémia és biosz számít más nem. De ha másikféle pontszámítással is alapból kiesik a fizika. Továbbá csak 3-4 számít bele a tovább tanulásba.

2012. jún. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kimaradást be lehet pótolni, faktot fel lehet venni, az oktv verseny beszámít és persze eü alapismeretekből is érettségizhetsz, igy lehet, egy eü suli/osztály is jó döntés lenne. Akik nem foglalkoznak ennyit vele hamarabb kiesnek az egyetemről, hisz nem fognak tudni így tanulni, mint te! Ha az érettségid is jó lesz probléma nélkül bekerülhetsz és ilyen hozzáállással el is végzed bukás nélkül, elsőre! Elismerésem, több ilyen elhivatott orvos kéne!!
2012. jún. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 reptoid ***** válasza:

Hát remélem a beteg műtéte előtt nem tartasz majd egy kiselőadást az aktuális nyűgjeidről :D


Relax, nagyon rágörcsölsz. Én egy 1,5 hetes biosztanulással készültem fel egy 98-as érettségire úgy, hogy előtte 2 évig egyáltalán nem tanultam, az előtt is 2-esnél jobb jegyem tuti nem volt belőle. Nem nehéz az érettségi, csak el kell hinned, hogy meg tudod csinálni.

A sportolást ne hagyd abba semmiképp. Ahogy nézem elég parázós vagy, legalább maradjon valami, amin levezeted a feszkót. Másrészt pedig diákolimpiai eredménnyel szerezhetsz +10 pontot a felvételiben, bár mire te odajutsz ez változni fog tuti, de károdra nem válik, ha sportolsz.


A legfontosabb, hogy ettől az izgulós, dramatizálós tulajdonságodtól szabadulj meg. Itt is van az oldalon egy rakat wannabe orvos, akik szét tanulják az agyukat, de pont emiatt a tulajdonságuk miatt érettségin leblokkolnak, szóbelin nem tudják kifejezni magukat, nem használják a józan paraszti eszüket stb. Aztán itt sírnak, hogy jaaaj, de rossz lett az érettségim. Pedig a tudásuk biztos meg lett volna hozzá.

2012. jún. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
igazuk van ez előttem szólóknak. Túlságosan ráparáztál az egészre. Meg kell tanulnod kezelni ezt a fajta stresszt, mert az egyetemen sokkal nagyobb nyomás alatt leszel. És a sportot semmiképpen se hagyd abba!!! Az segít levezetni a feszültséget, és a tanulásban is segít valamint kitartóvá tesz. Esetleg ha tényleg sok időt vesz el, akkor csökkentsd az edzések számát, de ne hagyd abba!! Kevés az orvosira annyira elhívatott ember mint te, nagyon jó, hogy ennyire pontosan tudod, hogy mit akarsz lenni. Ez segít majd leküzdeni az akadályokat. Egyébként a jegyeid teljesen jók, az orvosira sem zsenik járnak! Én pl. sosem voltam gimiben kitűnő, kb. olyan jegyeim voltak mint neked, nem jártam versenyekre. Mégis felvettek.
2012. jún. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezek miatt nem kell aggódnod.

Két fajta pontszámítási módszer van, azt veszik figyelembe, amelyikkel több pontod szerzel. Jegyek miatt nem kell aggódni, a kémia és biosz emelt érettségit írd meg jól, és ennyi. Semmi más nem számít.

Olvastam hogy valaki írta az eü alapismereteket, de az nagyon-nagy sületlenséget írt, biosz, és kémia vagy fizika kell.

OKTV-ért, ha bekerülsz az első harmincba, kapsz plusz pontokat.

Az hogy ki milyen tagozatra jár, nem feltétlen lényeges. Persze előnyt jelent az érettségi felkészülésnél a kémia-biosz tagozat, de végül a szorgalom fog dönteni. És úgy néz ki, hogy te tényleg ezt akarod, és teszel is érte, így nem hiszem hogy emiatt aggódnod kéne.

2012. jún. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Először is lazíts egy kicsit, tényleg ne parázz rá ennyire. A gimikben általában nincs biosz 9.-ben (felénk a spec. biológiásoknak se), 3 éves az anyag, szóval semmit se kell pótolnod. :) Fakultáció meg a jobb sulikban biztos van, és ahogy én látom, akkor veszti értelmét a speciális osztály is.

A sportot ne hagyd abba, max ha versenysport akkor csökkentsd le, de azért kell valami! Nem szabad, hogy minden a tanulásról szóljon, élni is kell (itt nem feltétlen hajnalig tartó bulizásra célzok, de barátaid legyenek azért) Nagyon szép, hogy szeretsz tanulni hétvégén is, de azért ne ess át a ló túlsó oldalára.

Nem kell kitűnőnek lenni, majd 11-12.-ben a az érettségi tárgyak (magyar, matek, töri, id.nyelv + egy természettudomány) jegyei fognak számítani, de van olyan pontszámítás is, ami szerint csak az érettségid, bár az kockázatos, érdemes inkább utolsó évben nem elhanyagolni ezeket a tárgyakat.

Versenyek közül meg csak az OKTV számít (majd 11-12.-ben mehetsz), de igazából csak pluszpontot ad, amit te úgyis megszerzel 2 emelt szintű érettségivel, ami kötelező...

Most nyáron jól pihend ki magad, nehogy tanulj, aztán 10.-ben se kell még nagyon hajtani, inkább az utolsó 2 évben, különösen 12.-ben. Szóval nyugi, semmivel se vagy elkésve. :)

2012. jún. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Huhh. Nagy kő esett le a szívemről.:D Köszi a válaszokat!:)
2012. jún. 24. 21:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehetsz. :)


Csak az számít, hogy írod meg a biosz és kémia érettségidet, meg legyen mellé nyelvvizsgád is. Tizedikes leszel, ezekre még BŐVEN van időd felkészülni, rengeteg!


Egyik osztálytársam 11. osztály végén jött rá, hogy ő mégis orvos akar lenni, nem pedig építész.. kicsit más a két szakma. :D Addig a matek-fizikát nyomta, majd 12.-ben váltott biosz-kémia faktra. Előtte ezek a tárgyak nem is érdekelték, 3-as volt belőlük. De a 12. osztályban tanult rájuk rendesen, elolvasott több tankönyvet, és kémiából azt hiszem járt magántanárhoz is heti egyszer. Nagyon jól megírta mindkét érettségit, felvették, most másodéves az orvosin, bírja a gyűrődést. :)

Látod, ő 12.-ben állt neki ennek, és sikerült neki - te meg már régóta céltudatosan ezt szeretnéd. Ha így állsz hozzá, és ilyen szorgalmas vagy, menni fog!

2012. jún. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!