Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Kb. három hónapja fáj a...

Kb. három hónapja fáj a vállam, karom. Alig tudom mozgatni. Az orvos szerint ez a "befagyott váll", melyre csak a gyógytorna ad javulást, semmiféle gyógyszer nem segit. Tudtok esetleg valami más gyógymódot a gyorsabb javulás érdekében?

Figyelt kérdés
2010. jan. 22. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szépen lassan probàld magadtol is tornàztatni!
2010. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Keress meg, csontkovácsolással meglehet oldani.
2010. jan. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos elég csúnya csontritkulásom van, és azt hallottam, hogy ebben az esetben a csontkovács nem javasolt. Szerinted?
2010. jan. 23. 19:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Masszázs és gyógytorna, plusz saját magadtól minél több mozgatás, naponta többször.

Masszírozni csontritkulás esetén is tudunk. Bizonyos dolgokat nem csinálhat a masszőr csontritkulás esetén, de a vállízületi gyulladásnál ezekre nincs is szükség. Tankönyvileg mindig fájdalomhatárig kell kimozgatnunk a fájós testrészt, ami persze nem hatásos, ezért a gyakorlatban mindig kicsivel túl kell menni a fájdalomhatáron. A kimozgatást mindig masszázs előzi meg, először az ép, aztán a beteg oldalon.


Az igazi befagyott vállat, amin sem a masszázs, sem a gyógytorna, sem semmi más nem segít, végső esetben műtéti úton gyógyítják. Ezt nem mondta az orvosod? Tulajdonképpen itt is passzív kimozgatásról van szó, mintha a masszőr csinálná, csak mivel elviselhetetlenül nagy a fájdalom, ezért ilyenkor altatásban csinálják, és persze orvos. Nem akarlak elkeseríteni, ennek van egy bizonyos műtéti kockázata, hogy eltörhet a váll, mivel a beteg altatásban nem tud visszajelzéseket adni. Ez roppant kellemetlen, de idővel meggyógyul.

2010. jan. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21:02 vagyok, elolvastam még egyszer. Ha "alig tudod mozgatni", akkor ez valószínűleg még nem igazán befagyott váll, vagyis nincs abban a műtéti stádiumban, amiről írtam, mert akkor már nem tudnád mozgatni. Tehát masszázs ÉS gyógytorna. (Rendes gyógymasszőr, nem hétvégi tanfolyamos frissítő masszőr!)
2010. jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ennek utána nézek
2010. febr. 10. 18:32
 7/7 Hóvirágszál ***** válasza:
a befagyott vállra tökéletes megoldás a csikung - olyan embernek tanítottam meg egy alap faállást akinek a fizióterápián azt mondták, hogy fél évtől két évig "béna lehet a karja", és ha "kifagy" akkor tudnak újra tornagyakorlatokkal segíteni neki - ő hallgatott rám ekkor és két hét alatt olyan nagy mértékben javult az állapota, hogy gyógyultnak nyílvánította az az orvos aki korábban sokéves tehtetlen vergődésről beszélt - itt tudod DVD- N megvásárolni (vagy tanfolyamra jelentkezni): [link]
2016. jan. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!