Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem megyek el egy szóbeli...

Ha nem megyek el egy szóbeli érettségire, meddig kell szólnom a sulinak?

Figyelt kérdés

Az osztályomból csak én érettségiznék középszinten föciből, de töröltem az egyetemi jelentkezésemet, így felesleges lenne szóbeliznem belőle.

Hétfőn szóbelizem angolból, töriből és magyarból, a matekkal és az infóval együtt így megvan a bizonyítványhoz szükséges 5 tantárgy.


Az lenne a kérdésem, hogy le lehet még mondani a hétfői föci szóbelimet?

Nem szeretném,ha a tanárnő feleslegesen, csak miattam utazna be a suliba.


Köszi a válaszokat!



2012. jún. 23. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Hívd fel a tanárnődet vagy írj neki egy e-mailt.

Bár szerintem el kellene menned,mert már bíztós nem lehet törölni.

2012. jún. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ha nem mész el szóbelire, nyílván egyes, ami nem kerül bele a bizonyítványba. Viszont meg van az 5 érettségi tárgyad, így kapni fogsz bizonyítványt, tehát ha nem akarsz belőle érettségit nem kell bemenned. (Nekem ez volt biosszal, attól függetlenül, hogy bejelentkeztem még írásbelire sem mentem el.)
2012. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem, ha ezt kihagyod, nem tudom mit cseszel el. föciből? tök könnyű tantárgy!!! a kettes az alap. attól csak jó lehet. sztem nagyon gyorsan gondold meg magad. amúgy sztem ilyen nincs. akkor is le kell érettségizned belőle, aláírtad a lapot!
2012. jún. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már elkezdted akkor fejezd is be. Ha nem tanultál rá a 3 as simán meglesz én alig tanultam anno amikor megcsináltam és simán 4 es lettem belőle. Mellesleg sosem tudhatod mikor fog jól jönni ez a kis plusz, nekem is megvan föciből plusz még fizikából is csináltam érettségit mert még nem tudom hogy milyen egyetemre megyek ezzel a kettővel foglalkoznék én is most jelenleg szakmát tanulok mert azért az sem ártana. Én a helyedben még aludnék egyet mielőtt döntesz a dolgon. Szerintem még a tanárodnak is jól esne ha leszóbeliznél ha már vette a fáradtságot abból hogy felkészített téged.
2012. jún. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kémiánál csináltam ezt, azért, mert úgysem vettek volna fel, annyira nem is tudtam, és nem akartam, hogy egy 3-as vagy hasonló legyen a bizimben (a többi ötös mellé). Úgyhogy csak egy tanúsítványt kaptam az egyesemről, amivel meg azt csinálok, amit akarok :)

Szóval csak szólj, hogy nem szeretnéd, lényegében komolyabb következmények nélkül megcsinálhatod ezt.

2012. jún. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sidel ***** válasza:

Én mindenképpen elmennék, de ez a te döntésed.

Ha az írásbelid úgy sikerült, hogy a legrosszabb esetbe is olyan jegyet kapsz végeredményképp, ami jó neked, akkor menj el. Hátha lesz az még jobb is.

Ha pedig olyan rosszul sikerült, hogy a legjobb esetbe is elégedetlen lennél a jegyeddel, akkor ne menj el.


Azért a tanárodnak üzenhetnél, ha nincs meg a telószáma, vagy emailcíme, akkor más tanáron, vagy diákon keresztül.

2012. jún. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!