Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek 9 nap alatt...

Szerintetek 9 nap alatt feltudok készülni a szóbeli érettségire?

Figyelt kérdés
Ma is leültem tanulni,de egyszerűen nem fog az agyam:S:S,és hamar megunom..:S mit ajánlotok? nyelvtanból 20ból 7et tudok irodalomból nagyjából 14-15öt a 20ból.töriből 24ből talán 1-2:S.. angol meg azt se tudom hogy készüljek rá,sík hülye vagyok angolból és nem is értem ha kérdez vmit a tanár.:(
2012. jún. 11. 19:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Szerintem ezt csak te tudhatod, attól függ, hogyan tanulsz. Én mindig gyorsan tanultam (aztán sajnos gyorsan is felejtettem). Ha elfogadsz egy tanácsot, próbálj meg nem elmerülni a részletekben, inkább a tételek fő vázát tanuld meg, de azt alaposan, hogy pontosan értsd az okokat és a következményeket. Az a lényeg, hogy folyamatosan, és határozottan beszélj. Angolból más a helyzet, ott sajnos le kell ülni, és beseggelni a szavakat meg a nyelvtant, anélkül semmire sem mész.
2012. jún. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 M.Kata válasza:
100%

én is olyan vagyok, mint ez előttem író, nagyon könnyen tanulok, logikusan,de elég hamar el is felejtem. én úgy tanulok, hogy megpróbálom kilogikázni.ez nem mindig működik, de az irodalom-töri részen bejöhet.nem ismerem az idei tételeket, de pl.ha van egy adott korszak töriből és irodalomból egy akkor él személy, ott könnyű párhuzamot vonni köztük.angolból is működhet a logika, ha elég nagy a szókincsed.

mindenesetre szorítok neked :)

2012. jún. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is most kezdegetek tanulni, állítólag könnyű, főleg ha 2-esre mész és csak 5-6 pont kell.
2012. jún. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is most kezdtem el készülni de nekem még 14 napom van. :D
2012. jún. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ma voltam bent betekintésen.. töri 46 pont,matek 37,angol 34,magyar 21..és vicces mert magyarból az összes kisérettségim 4-5 lett,és tessék..a matektól féltem a legjobban meg az angoltól és jobb lett mint a magyar:(:D köszi a jó tanácsokat,megfogadom..de amúgy olyan rossz,mert ez az esős idő még jobban lehúzza az ember hangulatát,és legszívesebben csak TV-t néznék egész nap az ágyikómból:D
2012. jún. 12. 13:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó nem mindenki akar tovább tanulni. Nyílván ha akart volna akkor többet készült volna az írásbelire és nem most állna neki a szóbelinek. Ha meg csak arra kellett, hogy tovább tudjon menni OKJ-re vagy technikusira, akkor jó ez. De a magyaron mi volt ennyire nehéz?! :O Nekem az első feléből több ponton lett, mint neked összesen.
2012. jún. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem tudom,pedig mondom a kisérettségieim 4-5 lettek..:S elcsesztem..:S:S sajna..:( tanár is nagyon kiakadt,azt mondta 3-4 számított tőlem:S de sebaj lényeg,hogy megvan.:)
2012. jún. 13. 12:32
 8/11 mesike92 válasza:
Megnyugodtam. Ugyanis szerintem aki három évszámot és 5 nevet nem bír megtanulni, nincs helye a felsőoktatásban. És ezt most nem csak konkrétan rád értem. Nagyon sokan vannak akik ilyen eredményekkel szeretnének bejutni olyan helyekre, ahová mások vért izzadva kemény munkával szeretnének bekerülni. Állás találáshoz sok sikert egy érettségivel :)
2012. jún. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
szerintem a kapcsolatokon múlik minden..a szakembereknek ment a legjobban és megy is ha hívják őket.. csak manapság nem sokan vállalnak házfelújítást ill. ami pénzbe kerül,hiszen az emberek pénze a csekkre megy,és örül ha kaját tud venni..:S sajnos ez Magyarország..és a szakemberek(kőművesek,vízszerelők,lakatos,ács,burkoló,festő)...sorolhatnám nem hiszem,hogy 8 diplomával rendelkeznek,vagy ha igen,nem abból élnek.. meg semmi értelme szerintem manapság továbbtanulni fősulin/egyetemen max ha van egy biztos hely ahova mész..nem egy,nem 2 ember dolgozik diplomával közmunkán,mert jóhiszeműen belevágtak,hogy ők diplomáznak meg tanulnak és majd abból élnek,csak az élet nem ilyen sajna..pláne itthon..ezért is megyek a párommal az apukája,testvére és annak barátnője után Németországba húsiparba..lehet,hogy vért izzadunk majd a pénzért,és nem a s*ggem növesztem egy irodában,de legalább ott megfizetnek és a szállást állják,így van rá lehetőség,hogy a jövőnkre tekintettel tudjunk gyűjteni..mert itthon..egy tanár diplomákkal meg nyelvvizsgákkal kitörölhetik SAJNOS!! az osztálytársam rosszabb tanuló mint én,de tovább megy tanulni mert anyuci apuci fizeti..és a lovát is viszi magával,aminek a tartása havi 200..ő megteheti,hogy akár élete végéig tanul,hiszen van gazdag anya meg apa,aki akár egy házat is felhúz neki :) ez ilyen divat.. akik gazdagok azoknak a gyerekeik villogjanak 5-6 diplomával..csak éppen lehet,hogy semmit nem tesznek érte.. TISZTELET A KIVÉTELNEK!! ILL.ANNAK AKI ÖNERŐBŐL MEGY TOVÁBBTANULNI..én teljesíthettem volna jobban,a tudásom megvan hozzá(nem nagyzolásból) de tök mindegy,hogy mi van az érettségibe írva,munkánál nem kérdezik a jegyet,csak azt,hogy van e érettségi vagy nincs?! ennyi.. és sajnos itthon a fiatalok zöme azért megy külföldre mert itthon semmi kilátás nincsen..:S egy hajléktalannak sem elég szinte 80 ezer forint egy hónapra,nem hogy egy családnak..:S:S de hát ez van.. ez MAGYARORSZÁG!
2012. jún. 13. 22:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem van ismerősöm gyógytornász diplomvál és munkanélküli. Szóval csak ennyire éri meg diplomzáni.
2012. jún. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!