ZSKF -en milyen az államvizsga? Sokat szoktak buktatni? Milyen a tanárok hozzáállása? Nehéz 2-est szerezni? Ki mennyit tanult az államvizsgára?
Igen sokaknak ez a véleménye, de általában mindig azok mondják akik nem ismerik az intézményt. Ez egy friss főiskola, még bőven van mit fejlődnie. Ezzel persze nem védeni akarom a sulit, mert nekem is jó pár negatív tapasztalatom van. Korrupt tanszékvezető, szőrszálhasogató tanárok (akik mellesleg a pótvizsgadíjat prémiumként kapják), úgy kapsz jegyeket, hogy nem teljesítettél semmit. Viszont vannak olyan tanárok is akik nagykövetek, akadémikusok, professzorok. Bár az már megint másik kérdés hogy a tanárok java részének erkölcsi és jellembeli hiányosságai vannak, ha még megfelelő tudással és hozzáállással is rendelkeznek. Pénteken fogok államvizsgázni az említett helyen, és csak kíváncsi vagyok mire számíthatok. Egy volt csoporttársamat meghúzták a záróvizsgán, amikor kiment az intézetvezető vizelni, az egyik tanárnő elkezdte szivatni, a srác köpni nyelni nem tudott, majd amikor már elkezdett rá válaszolni azt mondta neki a "hölgy" , hogy nem érdekel menjen ki. A tételt is elmondta, a szakdogát is megvédte, de meghúzták. Érdekes módon rajta kívül egy lány bukott meg, aki szintén abban a turnusban ment be vizsgázni. Szóval ebben a suliban azt nem értettem soha, hogy ha még a levegővételt is kifizettetik a tanulóval akkor minek szívatják őket, vagy ami a normális lenne, hogy nem pénzhajhász cég-ként kellene megfogalmazni az oktatási politikájukat és akkor talán értelmesebb emberek kerülnének ki diplomával a piacra. A másik dolog az iskolával kapcsolatban, hogy úgy hirdetik magukat, mint "a hallgató barát főiskola". Na most a TO-n szinte sose tudnak semmit, vagy félreinformálnak és nem is érdekli őket a problémád. A tanároknak egy része szisztematikusan szo**tja- a diákokat, pusztán élvezetből, és ezt nevetve meg is beszélik egymás között. Ráadásul pont azok a tanárok akik magasan kvalifikált tudással rendelkeznek, de emberileg sivár jellemmel. A szakdolgozati konzulensek fele, le se sz*rja- hogy ha segítséget kérsz a munkádhoz, sőt még neked kell elnézést kérned amiért segítséget kértél. Az egész intézmény korrupt. Volt tanártól is hallottam, hogy aki tanárként van ott és nem nyalja az igazgató hátsóját és szembemegy a nyominger oktatási tervvel az megnézheti magát. Továbbá volt egy diáklány akivel 2 angol óráért az iskola 500.000 Ft-ot akart kifizettetni, amikor ki akart iratkozni mert rájött mekkora fos a hely. A lány annyira kikészült idegileg ettől, hogy azóta Békásmegyert se közelítette meg azóta.
Ettől függetlenül pénteken államvizsgázok. És várom a tapasztalatokat, kinek hogy sikerült, kik voltak a bizottsági tagok, milyen volt a hozzáállásuk?
sajnálom :( borzasztó dolog ilyeneket hallani egy intézményről, bár nem lep meg, tényleg csak szart hallottam róla, _minden_ téren, akit tudok, lebeszélek róla, a jövőben tedd te is ezt.
a kérdésedre egyébként érdemi választ nem tudok adni.
Kedves kérdező, én meg pont odajelentkeztem gazdálkodás és menedzsment szakra, most érettségiztem és eddig szerettem volna bekerülni, nagyon, de hát téged olvasva hát már nem vagyok benne egészen biztos :(
Szomorú :(
Én is ide járok, most végeztem és masteren megyek tovább. Nekem csak jó tapasztalatim vannak, persze... tanulni kell, de ha odateszed magad, akkor nincs gáz.
Az az 500ezres dolog meg igencsak kamu...
Nem szoktak, mert az államvizsgára azért mindenki tanul. De ez nem szokás kérdése, idén is volt bukás, egy nap kettő is elcsúszott, de orbitális marhaságokat hordott össze.
Nagyjából az mondható el, hogy a konkrét tételen kívül nem árt az általános szakmai műveltség azon a területen, amelyiken diplomát akarsz szerezni; gyakoriak az olyan kérdések, amelyek konkrétan nincsenek benne a tételben, de józan ésszel és némi szakmai tájékozottsággal kikövetkeztethető.
Én tanultam rá rendesen, minden tételt kidolgoztam magamnak. Amit nem érdemes: felsőbb évesektől megszerzett, előre kidolgozott tételsorból tanulni, mert láttam ilyet, és csapnivaló.
Ha minden tételt tisztességesen kidolgoz valaki, biztosan nem éri meglepetés.
Most őszintén..."gyagya kérdések" és rémsztori... jó felütés egy botránykeltő topichoz, ilyen sztorit a Gyanú árnyékában című szuperprodukcióban sem egykönnyen hoznának össze...!
Menj filmszakirányra szerintem, forgatókönyvet írni, mert akkor a dramaturgiai részletek kimunkálásához lesz némi alapod...
Mellesleg, hogy mennyit kell tanulni az államvizsgára? Sokmindentől függ, de ott már azért 3-4 évnyi suli-tanulás van az ember háta mögött..., nem ott kéne remegni a bukástól, hiszen elvileg tanultál addig is!
Ha nem, akkor...akkor jogosan félsz...
Kedves Kérdező!
Felháborítónak tartom amit írtál. Minden egyes mondatát cáfolni tudom, miután 2 szakot is végigvittem a főiskolán. A tanulók vegyes képet mutatnak, vannak akik alap dolgokat nem képesek megtanulni és úgy bemenni államvizsgára - EU szakos - , hogy nem tudja a mi az az EU Egységes Okmány, vagy RSZ dátuma, stb. Na az ilyenektől jönnek az általad leírt rémhírek.
95%-ban felkészült tanárokkal találkozom és jó előadásokka. Államvizsga hangulata oldott volt és segítőkészek voltak a vizsgáztatók.
Tanulni kell a záróvizsgára, ahogy előttem szóló írta, saját magunknak kell kidolgozni a tételeket.
A korrupcióra tett megjegyzésed rágalmazás -- ezzel vigyázz! Nem tudom, hogy kire gondolsz, de az általm ismert intézetvezetők magasan képzett, segítőkész, hallgató barát oktatók.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!