Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Buktatni 2,29-es átlagra?...

Buktatni 2,29-es átlagra? Hogy is van? Pofára kapom a jegyet?

Figyelt kérdés

Egész éves átlagom 2,29 (e-napló, dolgozataim jegye megegyezik benne). A tanárom szerint 1,8-ra állok a kis füzete szerint. 2 db 'kisötös' is van a kis füzetében, és megakar buktatni. Mondta, hogy nem szívesen teszi, de nem tud mit tenni.

Mondta, hogy megadja a kettest egy csajnak, akinek 'nem tükrözi a jegyei a tudását, de meg kell adni'a a kettest. Valakinek 4,33-ra adta meg az 5-öst! Másnak 4,75-re 4-est akart adni...



2012. jún. 12. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Van egy két köcsög tanár akinek vannak kis kedvencei. De amugy attól is függ, hogy milyen az órai munkád, és mennyire küzdesz a jobb jegyér. Én 1,8-ra áltam matekból, de csináltam 40 oldal szorgalmit és megkaptam a 2-est :D
2012. jún. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha igazad van, fordulj az igazgatóhoz szerintem. Kérd meg, hogy nézze át a naplót, mert aszerint 2esre állsz.
2012. jún. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tanárnak igaza van, csak nem tud osztályozni.
2012. jún. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A jegyeidet súlyozottan számoltad?

Általában a nagyobb témazárók ilyesmik jegyét 2x számolják, a kisötös meg feleannyit ér kb., mint a sima felelés, de ez tanár, osztályozási módszertan, stb. függő. Na meg tényleg, az órai munkád, mennyire igyekszel, mennyire látszik rajtad, hogy csináltad a házikat, próbáltál tanulni, csak nem megy, stb. A tanárnak van olyan mozgástere, hogy 1 jeggyel felfelé és lefelé is eltérhet az átlagtól, saját belátása szerint. Nem pofára, hanem az órai munkád, a szorgalmad, az igyekezeted miatt.


Volt nekem is olyan évem középiskolában, hogy csak 4,2 volt matekból az átlagom, de mindig kész volt minden házim, szinte minden órán jelentkeztem és mondtam valami okosat (vagy épp tök hülyeséget), de aktív voltam, igyekeztem, és megkaptam az 5öst. Irodalomból szintén, aktív voltam, így felhúzta 3asra a kettesemet. Nyelvtanból nem voltam aktív, mert tök hülye voltam hozzá annál a tanárnál, így ketteses maradtam. Ennyi. Aztán mégis itt vagyok, felnőttem, dolgozok, gyik-on válaszolgatok :)

2012. jún. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!