Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-sek! Ilyen esetben mi...

BME-sek! Ilyen esetben mi történik? (n*15 kredit)

Figyelt kérdés
2. féléves vagyok, és nem biztos, hogy meglesz a 30 kreditem, ilyen esetben tuti hogy megszűnik a jogviszonyom, vagy mennyi az esélye hogy átvesznek költségtérítésesre?

2012. jún. 11. 13:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ma fel tudtam venni a tárgyakat, és még semmilyen értesítést nem kaptam. Ilyenkor mi van?
2012. jún. 21. 00:49
 12/20 anonim ***** válasza:
hát lehet hogy majd később szólnak csak, ne nagyon reménykedj :S
2012. jún. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Június 19-ig lehetett benyújtani azt a bizonyos kérelmet, nem hiszem, hogy 1 nap alatt végig ellenőriztek mindenkit, az csak most fog jönni valamikor.
2012. jún. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Milyen kérelmet? Csak azután lehet fellebbezni és méltányosságit kérni miután kiküldték a határozatot.
2012. jún. 21. 22:20
 15/20 anonim ***** válasza:

Na végül mi lett az utolsó vizsgáddal?


Én is hasonló helyzetben voltam tavaly (nem lett meg a 30 kreditem több okból kifolyólag), de már az első félévem elég rosszul sikerült, úgyhogy a biztonság kedvéért felvételit újra beadtam februárban. Így fel is vettek újra, és onnan folytattam mindent ahol abbahagytam. Nagy pofáraesés volt azért, hogy kidobtak, úgyhogy második évben már hajtottam, sokkal jobb is lett.


Egyébként úgy tudom úgy működik, hogy ha az utolsó 2 aktív félévedben nem teljesítettél 30 kreditet, akkor átsorolnak költségesre, valamint van az n*15-ös szabály is, de mivel ez második félév után ugyanúgy 30 kreditet tesz ki, így első körben átsorolnak költségtérítésesre, viszont utána kapásból ki is dobnak. Én is kaptam két külön csinos kis levelet, egyet az átsorolásról, egyet az elbocsátásról.

2012. júl. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Sajnos a vizsgám nem lett meg... Viszont még mindig nem kaptam semmit, egyszerűen nem értem mi van ilyenkor.

De ha nincs meg a 30 akkor most költségesre raknak át és a köv szűrésnél bocsájtanak el, vagy rögtön? Ez nem tiszta...

2012. júl. 2. 23:42
 17/20 anonim ***** válasza:
Egymás után megcsinálják a két szűrést (gondolom június-júliusban), és küldik a leveleket az érintetteknek mindkettőről. Először csinálják a költségtérítésest, utána az n*15-öt. De rögtön egymás után, tehát valószínűleg hozzád már egyszerre fog eljutni a két levél.
2012. júl. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Úgyhogy "papíron" átkerülsz költségtérítésesre, de mivel az n*15-ös szűrőn is fennakadsz, kapsz elbocsátást is.
2012. júl. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Jajjdejó... nem kímélik az embert-.- viszont még mindig nem kaptam semmit, nem értem miért húzzák eddig :S
2012. júl. 3. 21:28
 20/20 anonim ***** válasza:
Na, mi lett veled?
2013. jan. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!