Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik jobb? Kommunikáció és...

Melyik jobb? Kommunikáció és médiatudomány szak szempontjából melyik sulinak van jobb híre?

Figyelt kérdés

Illetve nem is a jó hír a lényeg, hanem az, hogy hol jobb az oktatás? Esetleg odajáró diákok?

Szóval a sulik: KJF, BGF-KKFK, ZSKF, PPKE-BTK, NYME-BTK


2009. jún. 30. 15:38
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Köszi az utolsónak ;) de ezzel talán kicsit már megkéstem :D Kifejtenéd?!
2009. júl. 17. 18:17
 12/24 anonim ***** válasza:
Egyik ismim most végezte el a Kodolányit Ba képzésbe ,és azt mondta nagyon rossz a színvonal és nem jó hely.:SUgyh senkinek nem ajánlja.Én ppke-s vagyok ,bár nem kommunikációs.Az ismerőseim azt modnják hogy nagyon jó az a szak is.Igazából a ppke most kezd feltörekedni ,mert nem olyan régen alapították az egyetlen probléma vele ,hogy Piliscsabán van a Campus.Bár óránkétn megy vonat a Nyugatiból és 8:30kezdödik tanítás;)
2009. okt. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket:)

Már lassan 2 hónapja járok a Kodolányi ezen szakára:) és nagyon szeretem, a színvonallal sincsen semmi probléma efelől mindenkit biztosíthatok. Szóval én az eddigiek alapján bátran ajánlom mindenkinek, aki ezen szakirány iránt érdeklődik.

2009. okt. 24. 10:53
 14/24 anonim ***** válasza:
A Pázmányban sztem pont az a jó, hogy kint van Piliscsabán. Ha vkinek nagyváros kell, akkor meg beköltözik Pestre és kész. Viszont a nyugi is megvan. :D Egyébként gratu a Kodolányihoz, bár én nem ismerem. Am Pázmányos szabad bölcsész vok komm minorral. :D
2009. nov. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
ez a szak arra lesz jó, hogy kinyíljon az elméd... a 3 év alatt rájössz, hogy mi minden érdekel. plusz lesz egy diplomád. de olyan hirdetést 2-szer láttam az évek során, hogy komm. diplomást keresnek... egyébként az orvosi és a mérnöki szakokon kívül egy diploma sem életbiztosítás..
2010. febr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:

Kedves Kérdező, én is hasonló dilemmában vagyok jelenleg. Remélem nem baj, hogy hozzád fordulok a témával kapcsolatos kérdéseimmel de mivel már Kodolányis vagy csak tudsz róla mondani valamit!:)


Kodolányira szeretnék menni mert jónak találom a kommunikáció szakot (rádiózás érdekel) de a PR szóvivői szakirány is érdekel mely miatt a BGF-et jelölném meg, de ott meg nincs "rádiózás" úgy tudom:S (BGF "híresebb" iskola és szívesen mennék oda is de nincs olyan szak melyben kipróbálnám magam, úgy vagyok ezzel, hogy ha nem vagyok oda illő mármint rádiósnak nem jó a hangom, ügyetlen vagyok stb akkor maradnék a Pr-nél de a BGF-en meg se tudom próbálni, hogy menne-e a rádiózás) ZSKF-ről is olvasgattam de szerintem a Kodolányi jobb suli lehet annál, nem tudom :)


Szerinted melyik sulit válasszam ha mindkét szak érdekel de a BGF-en nincs az egyik ilyen szak, válasszak teljesen új iskolát?(és ha igen melyiket)

Milyen a Kodolányira járni? egyre népszerűbb szerintem, a TV-ben is elég sokat hallani róla, diákélet, oktatás? A tanárok tudják, hogy sokan szidják a színvonalat és az a hír járja, hogy nem veszik fel aki ott végzett??(bár szerintem ez szimplán rosszmájúság)

Gondolom egy ideig mindenki egy alapszakot tanul Kommunikáció és médiaismeretből és utána dönthet, hogy mi érdekli jobban(rádiózás, Pr-szóvivő, stb) Te hogy látod melyik jobb?


Ne haragudj a sok kérdés miatt vagy ha zavartalak!

Köszönöm előre is, Szilvi

2010. aug. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Szia!


Mivel még csak most kezdem a 3. félévemet, nem biztos, hogy sok hasznos információval tudok szolgálni.

Az első két félév egyfajta alapozás volt valóban mindneki ugyanazt tanulta, és csak a második félév végén kellett szakirányt választani. A rádiózás az elektronikus médiumokon belül van, szóval ha a rádiózás mégsem a te asztalod lenne, akkor ott van még a tv is. a Pr rész viszont sztem egy másik szakirány, mégpedig az üzleti kommunikáció, amit én is választottam. Azt viszont nem tudom megmondani neked, hogy mi van akkor, ha mondjuk nem jön be a rádiózás...szóval hogy akkor vajon válthatsz-e szakirányt.

A suli abból a szempontból jobb, hogy itt van tényleges gyakorlatszerzésre lehetőség, hiszen a sulinak van saját stúdiója, ahol megtanítanak az újságírás/tv-zés,/rádiózás alapjaira, és ki is próbálhatod magad mindegyik szakterületen a választott szakiránytól függetlenül. Nem tudom, hogy erre más sulikban menniyre van lehetőség.

Illetve a suliban a legtöbb tanár nagyon jó fej, közvetlenek, nem szívatnak, legalábbis eddig nem nagyon volt rá példa, de persze vannak kivételek is...de tényleg ritka. Hm, diákélet...A gólyatábor nagyon jó, legfőképpen az ismerkedésről szól, a góylabál is színvonalas, tavaly a Gellért fürdőben tartották. Heti szinten vannak kodolányis bulik a Dokk Café-ban, de én ott még nem voltam, szóval arról nem tudok nyilatkozni.

Én is hallottam ilyeneket, hogy a kodolányisokat nem veszik fel , meg hogy ilyen szöveggel írnak hirdetést hogy: "Kodolányis diplomások kíméljenek" én még egy iylennel sem találkoztam,és mivel még nem tartok ott, hogy diplomával keressek munkát:) ezért erről seincs tapasztalaom. De véleményem szerint ez valóban csak egy rosszmájú városi legenda lehet...legalábbis remélem...


Remélem tudtam valamennyit segíteni, ha bővebb infóra van szükséged, akkor sztem keress felsőbbéveseket, akár itt a GYIK-on akár máshol a neten.

Sok sikert!

Szia!

2010. aug. 17. 11:17
 18/24 anonim válasza:

Köszi a választ, sokat segített! :)

Maradok a Kodolányinál keresztféléves képzésre szeretnék majd jelentkezni valószínűleg sajnos csak fizetősre fognak felvenni, de ha tényleg ez érdekel akkor remélem megéri az árát!:) (szerinted indít keresztféléves képzést?)

Igaz, hogy nincs kollégiumi elhelyezés?

Egyik ismerősöm azt mondta, hogy a székesfehérvári suli jobb, neki jobban bejött, a pesti is felszerelt? szép?:)

Elég sok helyszínről lehet olvasni a honlapon, hol folyik az oktatás?(cím)Angyalföld, Frangepán utca? Itt folyik a gyakorlati képzés is?

A 2félév alatt betekintést kaphattatok egy kicsit a szakirányokról, vagy úgy kellett választani szakot, hogy nem is tudtátok mibe vágtok bele?

Ne haragudj a sok kérdésért, köszönöm előre is!

Minden jót!:)

2010. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Szia!


A keresztféléves képzésről én nem tudok semmit, bocsi, de sztem nézz körül a honlapon, írd be a keresőbe stb.

Én úgy tudom, hogy már van kollégiuma Pesten is, azt hiszem vmi hotelban helyeznek el.

Sztem jól felszerelt a pesti suli is, az előadások Angyalföldön a Frangepán utcában vannak, a gyakorlati képzés pedig az Angol utcában, nincs messze a sulitól,busszal kb fél óra :).

Igazság szerint mondhatni lutri ez a szakirányválasztás, kb mindenkinek van sejtése, hoyg mit fogunk tanulni, ugye a média szak azért egyértelműbb, hogy nálunk kommunikáción mi lesz, meg merre tovább, az majd kiderül:).

Én szeretem a pesti sulit, meg a pörgést, a fehérvári suli abból a szempontból lehet jobb, hogy kevesebben vannak egy szakon, ezért olyan középsulis osztálytársi viszony alakulhat ki, míg itt a több száz emberből nem is mindenki ismer mindenkit.

Remélem minden kérdésedre válaszoltam:) Ha van még kérdésed, írj nyugodtan:)

Kellemes utolsó nyári hetet!

Szió!

2010. aug. 28. 11:44
 20/24 anonim válasza:

Szió!


Ma voltam fent Pesten, felvittük a barátomat mert ő most fogja kezdeni a sulit, "Terminusz hotelben" van a kolesz ami nincs messze a Frangepán utcától már ahogy láttam az utcaneveket! :)

Úgy olvastam a honlapon, hogy nincs kolesz de eltudnak ide szállásolni 32.000forintért, a barátom havi 10.000forintot fizet, a hely nem olyan vészes de 32.000-ért már albérletbe is költözhetek a barátnőmmel mármint úgy gondolom:)

Több száz diák? Úristen már most félek :D:$ nekem pest még annyira új és félelmetes, hatalmas és olyan "goromba" biztos meglehet szokni, sőt muszáj lesz de még rideg volt nekem nagyon :)

Köszönöm,kedves tőled, hogy válaszoltál a kérdéseimre, és minden jót kívánok a következő tanévben!

2010. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!