Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lenéznétek engem ilyen esetben...

Lenéznétek engem ilyen esetben? Szakmát szeretnék tanulni érettségi után, bővebben lent.

Figyelt kérdés

Most egy erős, tehetséggondozó gimnáziumba járok, kémia-biológia tagozaton, 9.-es vagyok, és tudom, még változhat a véleményem odáig, de egyre inkább úgy érzem, a középsuli után nem mennék tovább egyetemre vagy főiskolára, hanem szakmát szeretnék tanulni. Attól függetlenül persze igyekszem minél jobb érettségi eredményeket elérni majd meg emeltezni kémiából meg bioszból (ezeket emelt szinte tanuljuk), hogy ha arra kerül a sor, hogy mégis egyetemre mennék, jó pontjaim legyenek meg a pluszpontok is meglegyenek. De egyelőre semmiképpen sem vonz az egyetemista élet.

Ti lenéznétek engem, amiért nem tanulok tovább, hanem a könnyűnek mondott okj-s képzést csinálnám? Egyáltalán hülye ötlet?


2012. máj. 26. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én ezt tettem, és én nézem le magamat...
2012. máj. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mesélj bővebben! Mi történt? Nem éri meg?
2012. máj. 26. 16:03
 3/11 anonim ***** válasza:
egyszerüen nem elég, butának érzem magam..pedig nálam a pénz szolt bele atovábbtanulásba
2012. máj. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
pedig jó munkám van csak igy nincs előrelépési lehetőség.. megrekedtem
2012. máj. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 CMD válasza:

Hát ez attól függ, hogy mire mennél egyetemen, illetve, hogy mi az OKJ.


Én érettségi után egy FSZ-re mentem a középiskolámban, ami a helyi egyetem által van kihelyezve. Nekem egybevág azzal, amit egyetemen fogok tanulni, így kibővítette az ismereteim, és kicsit gyakorlatiasabb azon a területen a tudásom, emellett a már elvégzett tantárgyakból kaptam felmentést, így egyszerűbb is.


Jól kell választani, és akkor a hasznodra válhat az 1-2 év.

2012. máj. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez tök szomorú... Egyébként vegyipari dolgokban gondolkodom, az ilyesmi nagyon érdekel, ha egyetemre mennék, akkor meg vegyészmérnök lennék, de valahogy a gyakorlati dolgok sokkal jobban érdekelnek, ennyi igazából. Az anyagi részen annyira nem gondolkodtam, persze nem akarom nagyképűen állítani, hogy biztosan felvennének államilag támogatott helyre, de biztos igyekeznék jól tanulni, hogy ne kelljen fizetni, de ez már nem ide tartozik. Még jöhetnek tapasztalatok!
2012. máj. 26. 19:00
 7/11 anonim ***** válasza:
amugy nem baj ha van okj-d, ha ugy alakul tudod finanszirzni az egyetemed, de nem lesz elég ha tényleg ilyen jó vagy...am én is vegyiparos vagyok
2012. máj. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És miért érzed butának magad? Hogyan rekedtél meg? Vagy már nem érdekel a vegyipar?
2012. máj. 26. 21:04
 9/11 anonim ***** válasza:
De imádom, csak okj-val nem tudok előrelépni szakmaila, mindig csak asszisztens leszek:( nem tudk fejlődni
2012. máj. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mit számít az neked, hogy néhány ismeretlen válaszoló lenézne vagy nem? Abból fogsz megélni, vagy attól lesz boldog és kiegyensúlyozott az életed, amit mi gondolunk? Éld a saját életedet.
2012. máj. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!